Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Lopás a munkahelyen?

Lopás a munkahelyen?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen többször előfordult lopás , amióta új takarító nő dolgozik nálunk. 2 takarító nő van, az egyikkel aki már évek óta ott van, jól kijövünk.

A másik takarító nő aki nyár végén került a céghez, már az első héten kért tőlem kölcsön 5 ezer forintot (így hogy nem is ismertük egymást.

Évek óta dolgozom a cégnél de ilyen esetek ezelőtt nem fordultak elő.

Két biztos lopásról tudunk.

Az első:

Amikor valaki meghal, az a szokás nálunk hogy egy kis papír dobozt kirakunk a titkárság elé és aki akar dob bele némi pénz amivel az elhunyt családját támogatjuk. Sosem volt hogy valaki lopott volna belőle, mindig kint hagytuk az asztalon. Kamera nincs felszerelve. Legutóbb nagyon sok pénz tűnt el belőle, amikor kibontottunk mindössze 4db 500-as volt benne, és tudtuk néhányan, hogy nem annyi volt benne, mivel én is 2 ezret dobtak bele teljesen más cimletben, illetve más kollégáim is állítják hogy több ezret beletettek. A doboz tetején lévő lyuk ki volt ujj méretűre tagitva.

A második eset a múlt héten az volt, hogy a műszerész fiúk műhelyében takarítás volt, a takaritono akivel jóban vagyok régóta táppénzen van, tehát ő akkor nem volt ott. A műszerész fiúk takarítás idejére elhagyták a muhely épületet kb 3/4 órára. Az egyik srácnak a táskája ott maradt az asztal melletti széken , behúzva. És eltűnt belőle 72 ezer forint.

A dobozhoz közel van ugye a titkárság én ott dolgozom, közvetlenül a titkárság mellett a wc és a takarítók szobája.

Kamera sehol nincsen, nekik kulcs mindenhova van. Én sport kamerával próbálkoztam felvenni hogy a titkárság ön mit serte-pertelnek de a kettes számú takaritonot nem tudom reggel megelőzni, én alapvetően 7rd járok dolgozni és bementem 5-re tegnap de ő már ott volt és nem tudtam elindítani a felvételt.

Szívesen várnék ötleteket amikkel esetleg meg tudnám vagy tudnánk fogni a gyanúsítottat. Persze az is lehet hogy nem ő az, de a legutóbbi eset erősen rá utal. Azt elfelejtettem még leírni hogy az irodából eltűnt a szekrényrmbol a papucsom is... Azóta zarok mindent.

Tehát kérdés, hogy tudnám megfogni a tolvajt? Érdekelhet technikai eszköz is, amit erre talaltak ki, érdekelne minden féle ötlet.



2020. febr. 26. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Pénzt megjelölni, lefényképezni a jelölést, és " elől hagyni".
2020. febr. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet felmondani neki, minél előbb? Amúgy a takarító tényleg nagyon bizalmi pozíció, mert nem lehet mindent elzárni.
2020. febr. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az #1-es ötlete nem rossz. Apámat egyszer meglopta egy munkatársa, apám pedig tudta, hogy ki volt. Szólt a főnöknek. Az behívatta őket és megkérte apámat, hogy mondja el pontosan, hogy mekkora összeg tűnt el és milyen címletekben. A srác szekrényét átkutatták és azok a címletek voltak benne, a pénztárcáján kívül.


Amúgy meg fura ez az egész. Miért nem ment senki a főnökséghez? Miért csak a semmibe rakjátok ki a wc papír gurigát a pénznek, őrizet nélkül? Miért kap egy takarító egyből új kulcsot? Oké, hogy alapvetően nem feltételez mindenki rosszat mindenkiről, de nekem ez az egész cég részéről is átgondolatlanságnak tűnik. Nálunk, ha lopnak, akkor egyből kicsapja a sértett a balhét. A pénzgyűjtéseket 1 fő ember szokta csinálni, aztán még a blokkot is elrakja, hogy később tudjon mivel védekezni. Az új takarítók nem kapnak egyből kulcsot, csak felügyelet alatt dolgozhatnak. És ez egy nem túl nagy cég...

2020. febr. 27. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem lehet felmondani neki, mivel külső cégtől kapjuk a takarítókat.

Most mini kamerákkal kísérletezek, hátha bejön.

2020. febr. 27. 07:43
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk irodában sima, olcsó, számítógépre kapcsolt webkamerával oldottunk meg egy hasonló problémát. A gép úgyis mindig ment, nem volt feltűnő, a kamera ledje le lett ragasztva és a kamera úgy forgatva, hogy rálásson az asztalon "véletlenül" elől hagyott dolgokra. Mellette biztos, ami biztos pénz sorszámai felírva. Meglett az elkövető. Annyi, hogy itt bárki lehetett, azért senki nem tudott az akcióról.
2020. febr. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Kamerákkal sikerült elkapni, végig túrta a műszerészeink táskáját és kabátjaikat. Ami furcsa , hogy nem vett el semmit sem, de ez a turkálás már önmagában kirúgással járt. A szembesítésnél nem vallott be semmit sem.

2020. ápr. 6. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!