Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért fura mindenkinek, hogy...

Miért fura mindenkinek, hogy nincs Facebookom meg Messengerem? 18/f

Figyelt kérdés

Van Viberem meg Instagramom, a barátaim tudják, hogy ezen a kettőn bármikor utolérnek, Viberen általában azonnal válaszolok.


Akinek nincs rám száma és nem tud viberon írni akkor még mindig ott az insta, amin aktív vagyok elég sokat.


Ha új emberekkel ismerkedek meg bulikban vagy bárhol, akkor mindenki azonnal "hogyhogy nincs fészbúkod? Milyen antiszociális vagy....". De lényegében ez hülyeség, mert két helyen is aktív vagyok :D



2020. márc. 1. 19:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
11%
Azért fura, mert a hipszterkedésen kívül nincs okod, hogy ne legyen, és valszeg nem SZTK-keretes szemüvegben bulizol
2020. márc. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Egy okom van amiért nincs, nem érdekel ami ott van, nem érdekelnek az ott megosztott sz a r sá g o k.


Insta is csak az exem végett van, ő szedett rá

2020. márc. 1. 20:02
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

#1-es, es miert kellene, hogy legyen facebookja? Mi az ok, amit fel tudsz hozni?

Az, hogy mert mindenkinek van??

2020. márc. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%

Én sem vagyok fent semmiféle közösségi médián, pedig én is fiatal vagyok, ha nem is a te korosztályod


a facebookot fölöslegesnek tartom, mivel akiket valóban érdekel az életem/én is szeretném beengedni őket a magánszférámba, azoknak nem kell világháló ehhez, hanem a mindennapi életben tartjuk minóségi, és nem egykarakteres lájkokon és szmájlikon alapuló kapcsolatot...

Ráadásul a faceben engem nagyon frusztrál, hogy ha lenne, akkor néha olyan ismerősöket, kollégákat is vissza kellene illemből jelölnöm, akiket egyáltalán nem szerenék, mert nem kedvelem őket... Ha nem teszem, az bunkó dolog, ha megteszem, az nekem frusztráló...

Nincs rá szükségem.


messenger és hasonló üzenetküldőm szintén nincs, mivel nincs okostelefonom sem

tudatos döntés: ami egy telefonban igazán szükséges, azt egy hagyományos teló is tudja, cserében elég kéthetente rádugni az aksiját a töltőre, és nem készit a tudtomon kivül hangfelvételeket rólam, ha békés és törvénytisztelő, ám a 21. század valóságáról néha beszélgető emberként kimondok olyan szavakat, mint például hogy terror, és nem lophatja le egy gyakorlott hacker róla minden személyes adatomat, miközben gyanútlanul hazafelé buszozom...

Nekem erre nincs szükségem, köszönöm.


Szóval, szerintem nem "hipszterkedés", ha valaki kicsit visszavesz a tempóból, és elgondolkodik, tényleg szüksége van-e ezekre a kütyükre a teljes élethez...


29F

2020. márc. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
43%
#2 A cset funkció miatt hasznos, mivel ahogy a #3-as is rávilágított, szinte mindenkinek van facebook fiókja, így szinte bárkivel kapcsolatba tudsz lépni, ha mindketten azt szeretnétek.
2020. márc. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
53%

Chat funkcio miatt? Pfff most komolyan?

Mindenkinek van vibere vagy whatsappja is, vagy old-school sms, a hivast mar nem is emlitem.

2020. márc. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben nem értem, miért a facebookra kérdez rá a kérdezőnél mindenki, aki fel akarja venni vele a kapcsolatot.
2020. márc. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
49%

A mai világban nagyon sokan igénybe veszik azt a funkciót, hogy akkor is beszélnek egymással, ha épp nincs lehetőség erre személyesen. Mindegy, hogy hívásban, vagy írásban, de aki számodra valamiért fontos, azzal szeretnéd kihasználni ezt a funkciót. Nyilván nem akarsz több tízezres számlákat magadnak, ezért használsz egy ingyenes alkalmazást erre. Mivel a Messenger a leggyakrabban használt alkalmazás erre acélra, ezért célszerű inkább ezt választani, mint egy olyan alkalmazást, amit jóval kevesebben használnak, azoknak az eseteknek az elkerülése érdekében, hogy ha esetleg valakivel beszélni akarsz, de neki Messengerre van, ezért mondja, hogy töltsd le. Nyilván ő sem fog átálni egy emberek által sokkal ritkábban használt alkalmazársa, tehát leginkább csak ott fogsz tudni beszélgetni vele. Ha meg már Messenger van, akkor miért ne legyen Face? Sokkal jobban átláthatod, hogy az ismerőseidnek kik az ismerősei, ha valaki megtetszik (és hasonló helyzetek) meg tudod nézni a profilját, ami alapján kicsit többet megtudhatsz róla akár. Valószínűleg a legtöbb ember így gondolkodik. Egyébként meg nem muszáj olyan posztokat nézni, amik nem érdekelnek, lehet visszajelzést küldeni, hogy ilyet többet ne és akkor nem fogsz olyanokat látni. Tehát van lehetőséged, hogy csak azt lásd ami érdekel.

Ezt a gondolat menetet végigvezetve nyilván meglepő, hogy miért nem használsz egy olyan alkalmazást, ami olyan dolgokat ad, amit anélkül nem feltétlenül tudnál meg, és a legtöbb ember használja.

2020. márc. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

Én december elején öltem meg a facebookot, mert tele lett mindenfajta szemét hirdetéssel, nyomta az arcomba a rakás politikai reklámot (párttól függetlenül) és jött a szemembe a felháborító kommentszekció - és akkor arról még nem is beszéltem, hogy úgy monitorozza a FB ki-mit csinál, kinek-mit írogat messengeren stb, hogy gusztustalan.


Jelentem: van élet a Facebookon túl. Az első nap még so-so volt egy kis "függőségről lejövés", de utána már semmi inger. Már azon is gondolkodok, hogy a Google fiókot se használok többet, de Youtube még tart- viszont már ott is bosszant az egyre több reklám, előfizetni meg köszönöm nem fogok rá. Szóval passz meddig marad.


A lényeg: aki akar tudja a telefonszámom és tud sms-t/imessenge-t írt. Ja és 28 vagyok, ha ez számít a kérdezőnek

2020. márc. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
69%

"Ebben az esetben nem értem, miért a facebookra kérdez rá a kérdezőnél mindenki, aki fel akarja venni vele a kapcsolatot."


Megfigyeltem, 40 alatt facebook-oznak, 40 felett vibereznek az emberek. Legalábbis az én környezetemben tuti. Nem csak és kizárólag, de többségében ez jellemző.

2020. márc. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!