Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Felnőttként hol sikerült...

Felnőttként hol sikerült tartós barátságra szert tennetek?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen én vagyok a legfiatalabb, 10-20 évvel idősebbek a kollégáim. Jól kijövök velük, de nagyon más a ritmusunk, felfogásunk. Igazából nincs is olyan barátom/barátnőm, aki a közelben lakik, akivel beszélgetni tudnék. Pedig annyira jó lenne egy kis társasági életet élni. Nektek hol sikerült?

2020. márc. 5. 12:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kétszer is váltottam egyedül országot, szóval kétszer is a nulláról kellett kezdenem idegen helyen, messze a barátaimtól.

Alakult ki barátságom Couchsurfinges találkozókból, alakult ki kolléganővel - vele nem közvetlenül dolgoztunk együtt, a konyhában kezdtünk el beszélgetni, szép lassan alakult a dolog. Az egyik legkedvesebb itteni barátnőm úgy ismertem meg, hogy már itt éltem pár éve és a párom elhívott az ő céges iszogatására. Az egyik kolléganője hozta magával ezt a lányt, elkezdtünk beszélgetni, számot cseréltünk és utána elkezdtünk együtt járni koncertekre. A közös zenei ízlés hozott össze eleinte, de most már minden héten más programokat szervezünk együtt. Sok idő, sok türelem kell hozzá, 20 próbálkozásból 19 alkalommal valszeg nem lesz semmi, de ha az ember nyitott marad, előbb-utóbb sikerül majd olyan emberrel megismerkedni, akivel megvan a közös hullámhossz. Érdemes olyan klubokat stb keresned, ami kapcsolódik egy hobbidhoz, esetleg elmehetsz önkénteskedni, ott mindig jó kis csapatok szoktak összekovácsolódni. Sok sikert!

2020. márc. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Budapesti vagy esetleg?
2020. márc. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A bakancslistámon van, h egyszer elmenjek önkénteskedni. Szerintem még most utána nézek, h mik a lehetőségek. Sajnos nagyon hektikus a munkarendem, ezért mindennel nehezen összeegyeztethető :/

Járok könyvtárba is, de ott azt figyeltem meg, h többnyire a fiatal egyetemisták járnak csoportostól. A könyvtároson kívül nem is tudtam senkivel beszélgetést kialakítani.

2020. márc. 5. 12:31
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, Bp-i
2020. márc. 5. 12:32
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az élet hozza (barátok barátait megismered), de pl eredményes lehet hasonló érdeklődésikörü emberekkel ismerkedni, aztán lehet belőle barátság, ha emberileg is megfeleltek egymásnak. Már minden szakmának, hobbinak, kisállatnak, autótípusnak van külön facebook csoport, ott is körül lehet nézni
2020. márc. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megértem. Járj el edzeni vagy sportolj valamit. Szerintem az is össze hozza az embereket. :) Bp-n belül merre?
2020. márc. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!