Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nehezen tudok beszélgetni...

Nehezen tudok beszélgetni másokkal, enyhébb alkoholos befolyásoltság alatt viszont annyira jóízűt tudok beszélgetni akár olyanokkal is, akikkel ezelőtt szinte semmit nem beszélgettem. Mit tehetnék, hogy ez a tulajdonságom józanon is működjön?

Figyelt kérdés

Most értem haza, most is épp alkoholos befolyás alatt vagyok. 😄 A kis falum kocsmájából jöttem épp haza, ahova nagyon sok fiatal jár. Általánosságban társaság kerülő vagyok, nehezen találom meg a közös hangot másokkal, nehezen tudok elkezdeni egy beszélgetést. Sokszor negatív vagyok, és van hogy csak negatív dolgok jutnak eszembe.

Ilyenkor viszont annyira felszabadultabb vagyok. Annyira szabadnak érzem magam. Csupa pozitív vagyok. Most is például találkoztam volt osztálytárssal is, akivel már 7 éve nem is beszéltem, és annyira jót beszélgettem vele. Meg csomó más fiatallal is, akikkel eddig nem is nagyon beszéltem. Megnyíltam, szorongás meg minden egyéb nélkül csevegtem, annyira jól éreztem magam. Tökre élveztem a társaságot, és nem volt kedvem eljönni.

Sajnos józanon nem vagyok ilyen. Nincs jó beszélőkém, nehezem ismerkedem, nehezen nyílok meg, nehezen alakítok ki kapcsolatokat. Annyira szeretném ha mindig ilyen lennék. 😕

Attól tartok, hogy erre fogok vágyni most már, hogy ihassak, mert ilyenkor sokkal sikeresebbnek, sokkal boldogabbnak, sokkal szabadabb embernek érzem magam. Nem, nem arra az állapotra vágyom, mikor magamról nem tudok és rosszul vagyok, hanem erre, mikor lazán, ésszel iszogatok, és tök jól el csevegek másokkal, és sokkal pozitívabb a gondolkodásom, sokkal jobb a kapcsolatteremtő képességem.

Szerintetek hogyan érhetném el, hogy alkohol nélkül is képes legyek ilyen lenni?



2020. márc. 8. 02:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Józanul is elérheted ezt az állapotot, olvass utána a kognitív viselkedésterápiának, kognitív gondolatnaplónak, gyakorold, vagy ezzel foglalkozó szakembert felkereshetsz.
2020. márc. 8. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A pia feloldja a gátlásokat. Ezeket próbáld józanul elhagyni.
2020. márc. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!