Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Antiszociális volnék?

Antiszociális volnék?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok. Nagyon kevés barátom van, összesen 2 embert mondhatok, akivel mindent megosztok és napi szinten beszélek. Ezenkívül leginkább a párommal és a 2 testvéremmel osztom meg a dolgaimat,szüleimmel nem igazán. Magamtól nem keresem a társaságot, nem megyek oda beszélgetni senkihez az iskolában, de ha hozzám odajönnek akkor szívesen válaszolok/beszélgetek. Ha párom barátaival ülünk össze szombatonként néha, vagy testvéreimmel, szűk családdal (tesóim párja, közeli baratok, párom) töltünk el egy iszogatos estét akkor eléggé zárkózott vagyok, sokszor kicsit bunkó stílusban válaszolok, feszélyezett vagyok. Ezek a tünetek nálam kb. 5 éve jelentkeztek, előtte ezek ellentéte volt megfigyelhető. Utána elkezdődött nálam egy megfelelési kényszer-dolog,mióta párkapcsolatom van(érdekes, nem?) ő sose adott okot arra, hogy féltékeny legyek, de sajnos eléggé az vagyok. (leginkább saját magammal nem vagyok elégedett, nem attól félek, hogy megcsal.) Lehetséges, hogy ez az emberkerülés felőlem és a megfelelési kényszer összefügg? Sokan mondják, hogy antiszociális vagyok. Az igaz, hogy nekem 2 barát bőven elég, mert rájuk mindig számíthatok, bulizni sem szeretek. A legtöbb 20 eves körüli pedig imád.
2020. márc. 23. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem antiszociális vagy, hanem introvertált. Az antiszoci egyáltalán nem igényli a társaságot. Te igényled, de mértékkel.
2020. márc. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valamiért félsz megnyilvánulni, szerintem ez annak a tünete. Félsz bizonyos emberek előtt önmagadat adni, ezért egyfajta önvédelmi stílusként felveszel egy fura stílust.
2020. márc. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A helyes szó a kérdéshez: aszociális (az anti- jelentése "ellenes", míg az -a csak fosztóképző), csak rosszul használják az emberek. Esetleg még az introvertáltsághoz lehet köze.
2020. márc. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem vagy antiszociális. Csak visszahúzodó.


Nekem 0 barát, 0 kapcsolat. Se barát, se család semmi.

Nem is igénylem. Ha valaki hozzám szól, válasz nélkül odébb állok. Egyedül itt válaszolgatok másoknak, de ennyi.


Én az vagyok, nem is tagadom. Bár alapos okom van rá.


24l

2020. márc. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ha nincsenek vágyaid gyilkosságra, akkor nem vagy antiszociális
2020. márc. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!