Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem tudok szóban kiállni...

Miért nem tudok szóban kiállni magamért, de írásban viszont könnyebben megnyílok?

Figyelt kérdés

Fizikailag képtelen vagyok megmondani ha valami nem tetszik, vagy nem értek egyet. Tudom honnan fakad, gyermekkori családi helyzet (röviden, csöndben tűrni amíg el nem költöztem).

És gyakorlatilag ha kisebb atrocitás ér, képtelen vagyok gondolkozni, csak hallgatom a másikat, és nem tudok megszólalni. Hiába gondolom közvetlen előtte át, hirtelen nem tudom lereagálni, csak dobálom a szavakat amik eszembe jutnak.

Viszont írásban könnyebb, átgondolom, és tudok fogalmazni, írni és igenis megírni hogy ez és ez van. Kulturáltan vagy hevesen, lényegtelen, meg tudok nyílni.

Hogyan tudnék ezen változtatni? Minden veszekedést vagy döntést nem intézhetek írásban, hogyan tudnék kitörni ebből a helyzetből, hogy ne blokkoljak le?

A válaszokat előre is köszönöm.


2020. márc. 28. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
Kerdesben a valasz. Van idöd atgondolni irasban.
2020. márc. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Amit írásban le tudsz írni, azt be kellene otthon gyakorolnod tükör előtt, hozzátartozóval, baráttal, hogy egy idő után menjen végre a gyaksziban is. Ismerős a helyzet.
2020. márc. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1 valamilyen szinten igazad van, de más területen meg tudok spontán lenni, vagy beszélgetni. Csak ha feszült a konvó nem tudok kibontakozni.


#2 Lehet megpróbálom, csak attól tartok élesben nem tudom hogyan reagáljak, mondjam, tartsam fenn a vonalat.


De köszönöm szépen a válaszokat, majd próbálkozok!

2020. márc. 29. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!