Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy legyek beszédesebb...

Hogy legyek beszédesebb társaságban?

Figyelt kérdés

Ha jellemezni kéne magam társaságban, akkor én szinte végig csak hallgatom ahogy a többiek beszélgetnek vagy nevetek ha valaki valami vicceset mond. Akkor szólalok csak meg, ha valaki konkrétan hozzám szól. Ha ketten vagyok valakivel nincs gond, mert akkor csak egymással tudunk beszélni. De ha 3-nál többen vagyunk, az előbb említett probléma áll fenn.

Hogy tudnék ezen fokozatosan változtatni? Hogy vegyem rá magam, hogy szóljak bele én is a dolgokba?


2020. ápr. 3. 16:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne gondold azt, hogy a te szavad nem ér semmit. Mások is ugyanúgy meghallgatnának téged, ahogy te őket. Önkéntelenül is alárendeled magad nekik.


Arra kell figyelni amikor megszólalsz, hogy ne unott hangon és 0 hangerővel mondd a mondanivalód, mert akkor biztos nem fogod megragadni a figyelmüket. Mikor mondani szeretnél valamit, akkor nyugodtan határozottan kezdd el és úgy is mondd végig a mondanivalód. Előtte pedig ne kezdd el tervezgetni, hogy mit fogsz mondani, mert akkor biztos belesülsz.


Gondolj bele, hogy te is úgymond "felnézel" azokra, akik képesek jó beszédesek lenni ilyen körökben. A többiek is felnéznének rád is ugyanúgy, ha meg mernél szólalni határozottan.

2020. ápr. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tökéletesen leírtál engem. :D És tényleg tervezgetni szoktam ha nagy ritkán meg is szólalok, hogy mit mondjak vagy mikor szólaljak meg, nehogy pont egyszerre mással és ezért van néha, hogy már másról van szó, én meg nem mondtam semmit.

De köszönöm a tanácsokat, igyekszem tartani majd hozzá magam!

2020. ápr. 3. 18:03
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg: merj fokozatosan megszólalni.
2020. ápr. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!