Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Velem van a baj?

Velem van a baj?

Figyelt kérdés

Miért nem bírnak az emberek? :(

Ilyen vagyok: Csendes, őszinte, visszahúzódó, de ha kell tudok bulizni is rendesen. Egyes emberek elítélnek úgy is, hogy még nem ismernek. Komolyan nem értem mért van ez.

Soha nem csúfságolok senkivel, mindenkivel rendes vagyok, de persze azt sem tűröm hogy velem csúfságoljanak, olyankor vissza pofázok, de ez természetes 🤷‍♀️

Nem rég olyan ember alkotott rólam negatív véleményt akivel életemben 1× találkoztam és max 2 szót váltottunk akkor is. Leqrvázott engem úgy, hogy még barátom sem volt soha.

Viszont mégis úgy gondolom hogy velem lehet a gond, mert kicsi koromban nem voltak barátaim, még 9-10. osztályos koromban sem volt senkim, nem tudtam beilleszkedni az osztályba se, soha nem tartoztam egy társaságba se.

Nem tudom megszokni ezt a tarsasági életet, akárhova megyek csak csendben elvagyok magamban, nem vagyok beszédes, mert félek.Ez biztos azért van mert soha nem voltak barátaim, vagy nem tudom.

Nem rég összebarátkoztam egy lánnyal, akivel elég jóba lettünk, neki sok haverja van, így megismerkedtem én is velük.

Eljártunk bulizni, sok időt töltöttünk együtt, de kb. 2 hete kiderült, hogy ez a "barátnőm" kipletykál engem... Sok személyes dolgot elmondtam neki, megbíztam benne és ő ezt mind elmondta a haverjainak.

Ezt onnan tudom hogy az egyik haverja rám írt és ezekről a személyes dolgokról kezdett kérdezni, aztán megkérdeztem hogy honnan tud ezekről és mondta hogy a "barátnőm" mondta el mindenkinek, szóval vele befejeztem.

De most nincs senkim és nem tudok új barátokat szerezni, mert annyira visszahúzódó vagyok.

Nincs senkim, csak a családom.

Velem van a baj?

(tudom hogy most úgy sem tudnék barátokat szerezni mert itthon kell ülni, de majd ha vége lesz ennek a dolognak esetleg...)



2020. ápr. 16. 00:48
 1/7 A kérdező kommentje:
Amúgy 17L
2020. ápr. 16. 00:52
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Nem, nincs veled baj. Csak ugye egy hosszan tartó barátsághoz alap valami közös pont, közös érdeklődési kör, ami összehoz két embert. Így ha valaki visszahúzódóbb, az nehezebb helyzetben van ez ügyben, már csak azért is mert ugye egy csendesebb életmóddal kevesebb embert ismer meg az ember mint ha állandóan idegenekkel bulizik valaki.

Na ez most persze nem azt jelenti hogy erőltesd magadra a bulikat, meg változz meg és ne legyél csendes! Ha felveszel egy álarcot hogy megismerj valakit, akkor az illető nem téged fog adott esetben megkedvelni, hanem csak a szerepet amit eljátszottál. Hidd el, ugyanilyen vagyok, és mindig felsültem az olyan ismerkedéssel ahol eleinte nem önmagam adtam...

Amit ajánlani tudok, biztos vannak hobbijaid, próbálj valami online közösséget keresni ami azokkal kapcsolatos. Ott jó eséllyel találhatsz olyanokat akiknek többé-kevésbé hasonló érdeklődési körük lehet. De ha nem is találsz egyből barátokat, egy közösséghez tartozás érzése is segíthet :)

De legfőképp ne add fel, bőven fiatal vagy még, kifutni pedig úgyse tudsz az időből. Bármikor találhat az ember egy barátot az életben ;)

2020. ápr. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Ha mindig arra építesz, hogy ki milyennek tart, akkor nem lesz változás az életedben. Olyan emberek mindig is lesznek, akik pletykálnak, lenéznek téged. Nincs olyan ember, akiről egy másiknak ne lenne negatív véleménye, még ha alaptalan is. Ez természetes. Ezért nem kell őket figyelembe venni, de én pl.én nem szoktam viszonozni, ha mondjuk megbántanak. Ha "bosszút állnék", azzal csak lesüllyednék az ő szintjükre, én meg azt nem akarom. Azzal foglalkozz, hogy te ember maradj akkor is, ha nekik éppen nem sikerül. Neked legyen több eszed.

Egyszerűen nyiss az emberek felé. Beszélgess velük. Nem baj az, ha visszahúzódó vagy, én is az voltam. Most sem vagyok valami szófosógép meg bulibáró sem, de hát beszélgetni csak kell. Csak így fogsz tudni barátokra szert tenni. Ha nem nyitsz feléjük, akkor visszafelé nem sok esély van rá, hogy ők fognak. Egyszerűen állj szóba velük és jó lesz az! :)

2020. ápr. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válszod! :)

Megfogadom a tanácsodat :)

2020. ápr. 16. 01:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem kell minden idióta véleményére adni. :) Nekem kifejezetten szimpi vagy. ^^
2020. ápr. 16. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2020. ápr. 16. 01:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is szimpi vagy és neaggodj nincs veled semmi baj! Ráérsz még baratokat talalni ha meg valami nagyon nyomja a szived irj uzit ha jo hallgatosag kell, és fel a fejjel!20/L
2020. ápr. 16. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!