Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szabad-e pártfogó összekötteté...

Szabad-e pártfogó összeköttetést keresni és felhasználni? Szabad e valakit elönyben részesítenünk? Ellenkezik-e a kivételezés, a személyválogatás a szeretet parancsával?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 17. 11:11
 1/2 anonim válasza:
Ritkán lett volna erre alkalmam, de nagyon restelltem. Nem tudom megmondani, hogy miért. Nem voltam magasabb beosztásban, engem tehát ritkán kerülgettek protekcióért. Viszont néha mégis. Valóban a szeretet alapján, az élet részleteinek, esetleg a protezsált félszegségének ellensúlyozására azonban megtettem, hogy egy-egy aktát a sorban ajánlással előbbre helyeztem. Nem mindig bizonyult a fáradozásomra érdemesnek.
2020. ápr. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Üzleti életben egy normálisan működő versenyben a tehetség kéne, hogy számítson, de magam körül is azt láttam mindig, hogy mindenki megragad minden alkalmat, hogy protekciót szerezzen/adjon. Én úgy vagyok vele, hogy aszimmetrikus viszonyt teremt, ha lekötelez valaki, jobb magamnak kikaparni a gesztenyét.

Magánéletben: természetes, hogy vannak számodra kevésbé szimpatikus emberek.

2020. ápr. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!