Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi a menő abban, hogy valaki...

Mi a menő abban, hogy valaki dohányzik? Tinikre gondolok

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, 10. osztályba járok. Amióta gimibe járok azóta látom, hogy egy 30 fős osztályból 26-an dohányoznak. de nagoyn erősen. Tisztára függők.


Itt a suli előtti úton van egy buszmegálló a sulitól kb 60 méterre. Mindig amikor megyek haza úgy dől a füst belőle mintha kigyulladt volna valami.


Olyan gáz ezt látni. Szó szerint mintha füstgránátot dobtak volna oda.. És hányan vannak ott? 5-en. max 8-an.


Olan szinten függők, hogy még óra közben is kiszöknek, hogy rágyújtsanak. Tényleg. kabátot fel, táskát és elhitetik a portásokkal ,hogy vége a napjuknak. Aztán visszafele meg pulcsiban jönnek..


Szóval a kérdés: Mi ebben a menő? Mi ebben a jó?


Én egyszer próbáltam ki éés hát őszintén annyira nem tetszett maga az íze meg, hogy ilyen füstös bleeh. Utána napokig olyan száraz volt a torkom alig kaptam rendesen levegő..


2020. ápr. 19. 13:56
 1/7 A kérdező kommentje:
rosszul írtam: szóval órák között szöknek ki. Nem óra közben :D :D :D
2020. ápr. 19. 13:57
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel is kifejezik "összetartozásukat".


Jó az nincs benne, csak még nem tudnak jobbat ennél, és ez a legkönnyebb.


A fiatalok a magányt, és a kiközösítést viselik a legrosszabbul mert valódi önismeret hiányában az önbizalmuk is minimális, ezért akármire képesek,hogy ezt elkerüljék...

2020. ápr. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tizenévesen az ember elhagyja korábbi szokásait amit már gyerekesnek tart és újakat keres helyette. Ilyen új szokás lehet a dohányzás is, amit a felnőttek csinálnak, és 12-14-16 évesen úgy gondolhatja az ember, hogy ezzel egyértelműen a világ tudomására hozzá, hogy ő már nem apuci/anyuci kislánya/pici fia, hanem felnőtt férfi/nő.

Ettől lehet menő a dohányzás, mert már nem tűnsz tőle gyereknek.

2020. ápr. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
5%
Én csak szimplán szerettem cigizni. Illetve jó indok volt hogy kettesben tudjak lenni a kiszemelteimmel ha kihívtam őket egy cigire.
2020. ápr. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hmm. de érdekes. Én sosem tudnám elképzelni ,hogy valamit csak azért csináljak, hogy a többiek elfogadjanak. 25-30 éves nők minimum 50-nek néznek ki, ha dohányoznak már 15 éves koruk óta. Ez tény. Ez sem elég indok, hogy ne dohányozzanak? Látom, hogy 15 alig múlt "kislányok" akik msot jönnek a gimibe a nyílt napot alig bírják végigvárni már 5x gyújtottak rá.
2020. ápr. 19. 14:23
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Van akinek bejön a dolog és mondhatni élvezeti értéke van. Esetleg több márkát is kipróbál mire lesz egy kedvenc. Sokan amiatt kezdik el, mert sokan csinálják és jópár embernek elég ennyi, hogy sokan csinálják akkor az már menő dolog.

Másoknál meg cigiznek a szülők is, kipróbálták és bejött nekik is és már ők is szívták utána.

Nem mindenki azért cigizik mert "menő" sokaknak ez volt a mintakép. Az én volt osztályomba is sokan voltak így hogy azért kezdték mert cigiztek a szülők is. Ugye nekik hozzá szokott az orruk is, nem érezték büdösnek, azért sok olyan van akik a házba is cigiznek és nem mennek ki rágyújtani. A szülő nem is tiltja, természetesnek veszi hogy ez "jó" és nem "sajnálja" a gyerekétől se az "élvezetet".

(Persze van olyan is, aki tudja hogy ez rossz, de nem tudja abba hagyni emiatt tiltja a gyereket ettől. De egy gyereknek meg ha azt mondod, hogy ne...)


Én magam részéről nem dohányzok semmilyen formában. De mikor jó idő van én is ki szoktam menni a haverokkal "cigizni" max úgy állok, hogy ne jöjjön rám a füst, meg kicsit odébb állok és annyi. Közép suliban is ez ment, meg most egyetemen is.

Lehetne még erről sokat beszélni, de gondolom a lényeget már érdet, untatni meg nem akarlak.

2020. ápr. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

meg hát nagyon drága. 800-1000Ft egy doboz. És van benne asszem 10 szál. vagy 20? Ilyen részleteket nem tudok. de ha egy na 5-8 at elszív, akkor az havi tízezrekbe kerül neki.


Ha 5 évig megspórolja a cigi árát és azt nem költi el másra, hanem elrakja akkor rengeteg pénze lesz. :)

2020. ápr. 19. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!