Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Barátod, rokonod esküvőjére...

Barátod, rokonod esküvőjére akkor is illik menni, ha helyileg nagy a távolság köztetek?

Figyelt kérdés

Előre mondom, nem érintettként teszem fel a kérdést, tehát nem tanácsokat kértem, csak érdekelnek a vélemények ebben a témában.


Pl. ha te Nyíregyházán élsz és az esküvő Zalaegerszegen van, vagy ha mondjuk Ausztráliában élsz, ritkán látogatsz haza, a szertartás pedig itthon van.


2020. máj. 8. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Ha meghívnak akkor igen, illik elmenni.

Érintettként mondom. Én nagyon nem bírom az ilyeneket, de muszáj lesz elmenjek 150 km-re emiatt.

2020. máj. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Egy Nyíregyháza-Zalaegerszeg távolság egy vendégéjszakával nem a világ vége. Ausztráliából iderepülni egy esküvő miatt már necces. De aki erre képes, az tuti barát, még ha csak 5+ évente egyszer látod.
2020. máj. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én azt szoktam mondani, belföldön belül nincsenek távolságok. Főleg ha van autód. Ha olyan barátnak vagy rokonnak van esküvője, akit szeretek, mindegy hogy 10 km-re vagy 400 km-re tartja, elmegyek. Ha meg nincs szoros kapcsolat, tarthatja a szomszédban is, akkor sem megyek el.

Persze ott a pénz kérdés is, nyilván nem olcsó mulattság pl 2-szer 400 km-et utazni. Pláne ha a szállást sem fizeti az ifjú pár. Bár én ezt inkább egy "kirándulásnak" fognám fel. Akár azt is el tudom képzelni, hogy ha szombaton van az esküvő, és messzire kell utazni, bérelek ott 1-2 éjszakára egy hotel szobát és esküvő után wellnesselünk 1-2 napot.


Nyilván más tészta ha valaki Ausztráliában vagy Amerikában él. Onnan aztán tényleg nem olcsó hazautazni, ha csak egy alig ismert harmad unokatesód házasodik. De én onnan is hazautaznék, ha egy szerettem házasodna. Egy ismerősömnek a legjobb barátja Thaiföldön házasodott, és az ismerösöm elutazott az esküvöre. Abban az évben ez volt a nyaralása.

2020. máj. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én nem úgy néztem, hogy muszáj meg illik. Hanem hogy egyik legjobb barátom és ő szeretné, hogy ott legyek ezért ott voltam és minden tőlem telhetőt megtettem, hogy "jól érezzem magam" bármennyire is nem szeretem az ilyen 150+ fős eseményeket.


Az sokat segített, hogy nagyjából közös az ismerősi körünk, így volt kikkel beszélgetnem, meg az egész relatív jól szervezett volt. Plusz visszafelé másnap a többiekkel elmentünk egy kisebb kirándulásra hazafelé menet (amit tulajdonképpen jobban élveztünk, mint az esküvőt) így pozitív élményként maradt meg.

2020. máj. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

De például rokonom esküvőjére tuti, hogy nem mennék el még egyszer.


Családomon kívül nem ismertem senkit, egész este anyámmal ülhettem az asztal mellett, meg volt hogy kimentem és ültem kint egy padon, ne lássák, hogy megöl az unalom, mert az nekik sem jó érzés.


Csak azért mentem el "mert hát rokon és ott kell lenni".


Illetve nem is magával az esküvővel mint szertartással van bajom, arra még el is megyek, csak a hajnalig tartó lagzi ami sok.

2020. máj. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy akkor is illik menni. Mindig illik menni, ha meghívnak. De nyilván, ha jó okod van rá, hogy távol maradsz, akkor a meghívók sem fognak haragudni. És a távolság szerintem jó ok.
2020. máj. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!