Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Voltatok már olyan társaság...

Voltatok már olyan társaság része, ami nagyon rossz hatással volt rátok és a személyiségfejlődésetekre?

Figyelt kérdés
Sajnos nekem is volt szerencsém ilyenhez, egy piálós bagázshoz, állandóan ittak, mint a kefekötő, aztán egyre gyakoribbá váltak a veszekedések és a balhék, volt hogy rendőr is kijött egyszer. Magamon érzem, hogy ez a korszakom nagyon megviselt, nagyon durván lerombolták az önbizalmamat, úgy, hogy nem is a 0-ról, hanem a míniszról kellene újra egyenesbe hoznom magamat. Lealjasítottak engem is önmagukhoz. Ma már senkivel sem merek kezdeményezni, nem merek barátkozni, mert az önbecsülésem teljesen megszűnt, és kb azóta kerülöm az embereket, nem merek intimitást kialakítani senkivel sem.

2020. máj. 10. 01:47
 1/7 A kérdező kommentje:
Jó lenne ha konkrét eseteket is írnátok.
2020. máj. 10. 02:17
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A családom, ált-közép iskola, meg a "haverok".
2020. máj. 10. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igy h minden opciót kizártál arra h változz, maradj csak igy.
2020. máj. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Volt, több ilyen is az életemben, de hosszabb távon nem gondolom ezekről, hogy a személyiségfejlődésemre károsak lettek volna. Nagyon nem vagyok büszke a tini koromra, meg a korai húszas éveimre részben ezek miatt, mégis úgy érzem, ki kellett, hogy tomboljam magam. Ill. az emberismeretemet is fejlesztette, ami később még jól jött.

Legutóbbi eset, ami rám demoralizáló hatással volt, az nem egy haveri társaság volt, hanem a kollégák és a közvetlen felettesem együtt. Nagyon lehúztak, lenullázódott az önbizalmam, és magam is olyan dolgokra vetemedtem, egy olyan oldalát hozták elő a személyiségemnek, amiről addig szinte nem is tudtam, hogy létezik. Réges-régen még nem értettem meg, mit jelent az a sor, h "Ember lenni mindég, minden körülményben" - a lényegi mondanivaló átjött, de tapasztalat híján azt hittem, ez az egyik legegyszerűbb dolog a világon. Utólag már úgy tekintek ezekre és a legutóbbi esetre, mint egyfajta kihívás, próbatétel, amiket ki kellett állnom, és amit sikerrel teljesítettem, mert bár az adott élethelyzetben, akkor ott morálisan sérültem, ebből később mindig tudtam tanulni, ami a javulásomat szolgálta (mint a különféle vallások szereplői, Jézus, Buddha stb., szintén meg kellett tapasztalniuk a negatív oldalát a dolgoknak). Igen, még a legrosszabbtól is tanultam valamit. Borzasztó nehéz ezt megélni, de mégis rá kellett jönnöm, hogy olyan nincs, hogy‌‌ Mások elveszik a Te önbizalmadat, amit aztán Neked kell helyrebillentened. Próbáld meg összegezni magadban a tapasztalataidat, ha majd egyszer túllépsz rajta, utána könnyebb lesz. 32F

2020. máj. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem több fős társaság, de nekem egy konkrét ilyen barátnőm volt, akit a gimiben ismertem meg. Képes volt 1 perc alatt lehúzni nullára az önbizalmadat. Kényes volt, egoista, csúnyácska, de ennek ellenére akkora volt a szája, hogy öröm volt nézni. Bármit mondtam, bármit éreztem, ő rögtön lesajnálta, vagy be akarta bizonyítani az ellenkezőjét. Amikre a legjobban emlékszem, az az, hogy vagy 5 fiú szerelmes volt belé, és nem értettem, miért. :D Folyton kaját kunyerált, nem ehettél semmit előtte, mert neki abból feszt kellett, de egyszer, amikor csipszet ettünk a vonaton, én vagy 10 szemet, bezárta előttem a zacskót, hogy én már aztán eleget ettem. :D Szépen lassan leépítettem, ez neki nem tetszett, de nem nagyon érdekelt. Egyszer még évekkel ezelőtt rámköszönt, de olyan kényes és fellengzős volt a hangja, hogy ott majdnem behánytam. Elég mérgező hatással volt az életemre, még most is legszívesbben megtépném. :D
2020. máj. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hajjaj, dehogy nem. Nem társaság, hanem sulis "barátnő", az okát máig nem értem miért sodorta hozzám az élet. Kezdeném az utolsóval. Mindenkit kritizált, persze előttük nem merte kimondani. Alapvetően egy szentnek tartja magát, visszahúzódó. Bármit csináltam, abba ő belekötött. Konkrét eset, leültem egy másik székre, mint ahol szoktam ülni és elkezdtett velem ordibálni, mint egy elmebeteg. Logikája abszolút nem volt a csajnak, nem tudott reálisan gondolkodni, szűklátókörű. Egyébként vallásos, elég könnyen meglehet vezetni, mindent elhisz, amire azt mondják jó. Mindenki utálta, de ő meg volt győződve arról, hogy mindenki gonosz. Őt csak fogtam és ott hagytam.Aztán az első számú, aki mindent összehazudozott, csakhogy jobb fénybe helyezze magát. Ha valamit jól csináltam, egyből visszapróbált nyomni, nehogy lekörözzem.


Ha rájöttél már, hogy rossz körben mozogsz az már egy fél siker. Lehet van is elképzelésed neked mi a jó, mert leírtad, hogy mi az ami a rossz irány.

2020. máj. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy munkahelyen voltam, ahol a tarhálás, simliskedés nagyon menő volt, a másik kárára, és a munkahely kárára.
2020. máj. 11. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!