Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem szeretnek az emberek...

Miért nem szeretnek az emberek nem egyetérteni másokkal? Miért nem akarnak megosztó témákról beszélni?

Figyelt kérdés

Sokszor nagyon megörölünk annak, ha valaki egyet ért velünk, valamiről hasonlóan gondolkodik. Viszont az emberi kapcsolatainkban biztos, hogy egy idő után előjönnek témák, amikben nem értünk egyet. Ez úgy gondolom elkerülhetetlen, de miért lenne ez probléma?

Ezeket miért ne lehetne értelmesen(nem lenézően, ordibálva) megvitatni? Lehet, hogy még meg is érteném az álláspontját a másik félnek, de lehetőséget se ad rá azzal, hogy elkerüli az olyan témákat, amik megosztóak lehetnek... Ha nem is tudunk egyetérteni, akkor is érdekel engem, hogy mit gondol más, hogy ő hogyan gondolkodik. Komolyan olyan ritka tulajdonság, hogy ezt valaki szeresse?

Nekem ez nagyon felszínesnek hat, ti mit gondoltok erről?



2020. máj. 27. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek furák. Nem lehet megbitatni dolgokat orditozas nelkul mert az emberek alaptermeszete ilyen. Idegesiti oket ha te nem ertesz veluk egyet ezert probaljak radtukmalni a dolgaikat, es veszekedes lenne belole. Ezert vannak akik kerulik az ilyen helyzeteket es csendben vannak.
2020. máj. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Így próbálják elkerülni a konfliktust.

Mondjuk, én kifejezetten szeretek vitázni, és ez alatt nem a céltalan kiabálást értem. Ha előre látom hogy a másik fél nem vevő rám akkor békén hagyom, próbálom kerülni a konfliktusokat ha van rá lehetőség.

Ritka, de lehet vitázni valakivel kiabálás vagy düh nélkül is, értelmesen. Csak az esetek nagy részében nem ez történik. Egy ilyen ordibálós vita után mindkét fél sértettnek érzi magát, nem lehet belőle jól kijönni, ezért kerülik ezt ki inkább az emberek.

2020. máj. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én kicsit szeretek is vitatkozni (nem veszekedni). Kicsit sajnálom, hogy nem tanultunk róla jobban középiskolában még esetleg, csak említésszerűen.

Szerintem mindenki szereti mellesleg ha igaza van és sokak nem tudnak veszíteni vagy belátni, hogy most nem nekik volt igazuk, ezért inkább csírájában fojtják el a bajt, azaz nem beszélnek témákról, amik rizikósabbak.

Egy másik opció lehet az is, hogy valaki nem elég tájékozott a vitatandó témában, és erről tud is, ezért nem szándékozik beszélni róla.

2020. máj. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igazából leírták előttem a lényeget. Amiket fő okként kiemelnék, hogy a legtöbb ember lusta gondolkodni és véleményt kialakítani vagy fél a konfliktustól.
2020. máj. 28. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Röviden: Mert az emberek általában nem tudnak értelmesen vitázni, nem tudják elfogadni és tiszteletben tartani a másik ellentétes véleményét.
2020. máj. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Deák Dominik 2020 ***** válasza:

Vitatkozni az esetek 99%-ában felesleges és csak az energiám pazarlom vele. Vagy azért, mert


1) nem számít (minek vitatkozni egy kollégával valami irreleváns dologról, ha attól függetlenül is tudunk együtt dolgozni?)


2) túl ostoba az egyik fél és összeesküvéselméletekkel vagy egyéb elterjedt közhiedelem-baromságokkal jön.

2020. máj. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!