Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van az, hogy félek...

Miért van az, hogy félek beszélni?

Figyelt kérdés

Már társaságba menni is félek ha ismeretlenek vannak ott nem hogy beszélni és ismerkedni. Nagyon utálok kínos szituációba kerülni pl:tesóm pasijával kell dumálni vagy a barátnőm ott hagy az egyik ismerősével stb... Nagyon szeretnék több embert megismerni de kB csak akkor beszélek bárkivel is ha rá vagyok kényszerítve (pl:táborban vagyok vagy Diák munkán) Fiúkkal meg méginkább nem merek beszélni, ha meg tetszik valaki akkor olyan feltűnően kimutatom h tetszik.

16/l



2020. máj. 29. 19:42
 1/5 A kérdező kommentje:
Ezek élő én vannak, neten más
2020. máj. 29. 19:43
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Önbizalom hiányos vagy. Járj rengeteget társaságba és próbálj lazítani. Egy idő után elmúlik.
2020. máj. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Régen és talán néha még most is ilyen voltam/ vagyok. De így utólag végiggondolva annyi jó lehetőségről, emlékről csúsztam le, amit persze bánok már. Emiatt is jobb ezen mihamarabb változtatni.

Önbizalomhiány okozhatja, mint ahogy előttem is írták és az egyik legjobb módja, ha emberek közé mész, sokat eljársz otthonról. Én is akkor kezdtem "elhagyni" ezt, amikor suli időben szinte minden hétköznapomat otthonról távol töltöttem (edzések, vezetés, barátokkal tanulás, ilyenek). De ehhez az is hozzátartozik, hogy sokszor kerültem ilyen téren mély vízbe és az esetek igen nagy többségében mind pozitív volt és semmi gond nem volt.

Néha még sajnos egy picit zavarba tudok jönni, de már lényegesen kevesebbszer, és idegenekkel is jól tudok már beszélgetni és pozitív visszajelzéseket is nagyon sokat kapok!

Szóval azt kell, hogy mondjam, nehéz ezen változtatni, de mindenképp megéri! :)

19/L

2020. máj. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok. Ez teljesen sose fog elmúlni, de lehet gyakorolni és akkor enyhébb lesz meg tudni fogod, hogy mit kell mondani. Az egyik legfontosabb szerintem, hogy add magadat és ne kényszerből beszéljél.
2020. máj. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én szeretek elmenni társaságba de ismerkedni nem tudok pedig szeretnék. Ha hívnak valahova, szívesen élmények.
2020. máj. 29. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!