Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Temetésre megyek! Hogyan...

Temetésre megyek! Hogyan illik köszönteni a gyászoló családot?

Figyelt kérdés

Jövő héten temetére kell mennem a szüleimmel, emrt meghalt a szomszéd, nevezzük pista bácsinak.

Ott lesz a felesége, aki legyen most Ica néni. a fia, a fiának a felesége és a fiának a gyerekei.


Hogyan köszöntsem őket, hogyan mondjam, hogy őszinte részvétem?


Férfiaknak kézfogás gondolom. de nőknek? Puszi? vagy mi? Légyszi segítsetek!


2020. jún. 11. 18:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kézfogás mindenkivel és őszinte részvétem
2020. jún. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

a 78 éves Ica nénivel is?

Meg a 18-25-30 éves lányokkal is?


Amúgy 16 vagyok. és fiú

2020. jún. 11. 18:33
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Ica nénivel nem muszáj kezet fogni csak egy "csókolom őszinte részvétem" de a többivel igen
2020. jún. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte részvétem. Ennyit lehet mondani. De egy temetés megrázó a közeli hozzátartozóknak - szerintem elég komolyan és részvétteljesen állni ott a szüleiddel -ők majd szólnak hozzájuk, ha látják, hogy jó, neked nem kell végigköszöngetni, együtt vagy a szüleiddel (lehet hogy úgy mondják "őszinte részvétünk" A virág is kifejezi, ezt nem kell sok szó.
2020. jún. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ezt én értem, nem köszöntünk végig mindenkit, de mivel sokan lesznek (gondolom) felesége, fia, fiának a felesége, azonak a 4 gyereke, stb.

tehát 7 embernek "kéne" mondani. Csak véletlenül sem szeretném, hogy bunkónak túnjek, hogy Ica néninek meg a fiának kézfogás, meg őszinte részvétem, de a többieknek meg nem... értitek...

2020. jún. 11. 18:45
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
5 re : köszönés, fejbiccentés és a magatartással fejezed ki, hogy együtt-érzel. Nem fognak bunkónak nézni, öltözet egy temetésen a nem gyászolóknak: fekete-fehér.
2020. jún. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen. van is öltönyöm.
2020. jún. 11. 18:56
 8/9 A kérdező kommentje:
dress kód-hoz hozzátartozik valami a melkkasi zsebbe téve? Nem kell se szalvéta, rózsa semmi?
2020. jún. 11. 18:56
 9/9 anonim ***** válasza:

Anyud mehet elsőként, utána apud végül Te, de a szüleid mehetnek fordított sorrendben is, lényeg, hogy Te menj utolsóként. A szüleiddel már bizonyára kezet fogtak, tehát neked is ŐK NYÚJTANAK kezet, Te csak elfogadod! Ica néninek lehet: "csókolom (jónapot) fogadja részvétem (fogadja őszinte részvétem)", Pista bácsinak hasonlóan. A fiataloknak vagy fiatalos köszönés (szia, jónapot, de semmiképp se csao), utána az előbbi részvétnyilvánítások egyike.

Még járványmentes időben sem kell mindenkit megcsókolni (lakodalomban viszont szokás az ifjú párt és az örömszülőket, habár nem minden menyasszony szereti, ha szétnyálazzák a sminkjét). Képzeld el, hány ember nyála tapad az arcukra...

Temetésre Közép-Európában nem illik tarka, farsangi ruhában menni, de vannak, akik nem tudják az illemet. Nőknek nem illik a kibiggyesztett aranyékszer a nyakban, aranygyűrű minden ujjon (gyászolunk és nem dicsekszünk). Függő, 1-2 gyűrű lehet. Férfiak hajtókájának gomblyuka, csikkzsebe legyen üres, díszítésmentes.

(bővebben l. illemtankönyvek egyike-másika).

2020. jún. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!