Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szörnyen érzem magam, lelkiism...

Szörnyen érzem magam, lelkiismeret furdalásom van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap este történt a dolog és nem tudom mi tévő legyek. :(

16 éves vagyok, azaz gimi 11. osztály. (Nem vagyok év vesztes.) Én vagyok az osztályban a legfiatalabb, ebből már sokszor volt problémám. Amúgy sem nagyon szeretnek az iskolatársaim, de úgy érzem/éreztem kicsit sikerült beilleszkednem. (2 éve járok a mostani sulimba). Sokan iskolát váltanak ebben az évben, kb. 7-en.

Tegnap készítettünk egy olyan messenger csoportot amiben csak azok vannak benne akik jövőre is velünk lesznek. (Egyébként amibe a volt osztálytársaink benne vannak, az a csoport is megmaradt, hogy tudjunk velük együtt beszélgetni, de ezt most nem részletezném.) Van egy osztálytársunk, nevezzük X-nek. Azt hittük őt vettük fel a csoportba, de kiderült, hogy egy győri, idegen, 18 éves srácot vettünk fel (ő, az idegen legyen Y.). X egy nagyon vicces fiú, így azt gondoltuk szórakozik, amikor azt mondta nem is ismer minket. Ezután rájöttünk, hogy ő tényleg nem ismer minket. Idáig nem volt semmi probléma, a barátnőm aki felvette, tisztázta vele a dolgot, és elnézést kért a kellemetlenségért. Ezután a két fiú osztálytárs elkezdett Y-nak írogatni, de olyan szinten bántották, hogy az valami eszméletlen. Pedig Y SEMMIT nem csinált az ég egy adta világon. B*zinak és cigánynak nevezték. Ezután Y-t csak akkor hagyták békén a srácok, ha bocsánatot kért tőlük. (Senki sem tudja miért kellett bocsánatot kérnie Y-nak.)

Mindenki szerint tök jó pofák voltak a fiúk, de én szörnyen érzem magam miattuk, nagyon leégették a viselkedésükkel az osztályt. Ha az osztályfőnöknek szólok úgyis elmondja, hogy én szóltam neki és megutálnak az iskolatársaim.

Szerintetek mi lenne a helyes? Kérjek Y-tól bocsánatot a viselkedésükért? (Egyébként a fiúk mindig ilyenek, de most azért túl léptek egy bizonyos határt.)

Köszi a tanácsokat!



2020. jún. 13. 17:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
44%

Szegény ismeretlen srácot biztosan nagyon bántja a dolog. Mondanám, hogy beszélj vele, de nem te vagy az, akinek elnézést kellene kérnie, hanem azoknak, akik megalázták.

Te látod, hogy mennyire viselhette meg a fiút, mennyire lehetett neki megalázó, mennyire lépték át az elviselhető határt az osztálytársaid. Ha úgy érzed, hogy nagyon, akkor elmondanám az osztályfőnöknek.

2020. jún. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
19%
Mit kell ezen ennyit nyavalyogni? Tizenévesek beszólogatnak egymásnak... És?! Meg miért kellene elmondani az osztályfőnöknek? Mi köze van neki bármihez is? Idióta!
2020. jún. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!

Még gondolkodom, hogy mit tegyek, de lehet, hogy inkább utáljanak meg, minthogy azt gondolják nekik bármit lehet, úgyse tudja meg a tanár.

Mások tanácsát is várom! :)

2020. jún. 13. 17:38
 4/24 A kérdező kommentje:

Kedves #2!

Nagyon sajnálom, hogy nem értesz meg.

Azt is sajnálom, hogy nem tudod, hogy a világon vannak olyan emberek akiket érdekel, hogy más mit érez és ha úgy látom rosszul érzi magát, próbálok segíteni.

2020. jún. 13. 17:39
 5/24 anonim ***** válasza:
57%
Ne foglalkozz vele. Amit ők tettek az őket minősíti, az meg téged, hogy te nem ilyen vagy.
2020. jún. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Akkor a kettes válaszoló kedvéért leírom, hogy mi köze van ehhez az osztályfőnöknek.

Nagyon sok internetes zaklatás, bántalmazás volt az osztályunkban. Ezért úgy gondolom valakinek tennie kell valamit, hogy ez elmúljon. És szerintem senki sem örülne ha random emberek ráírnának és elkezdenének vele kötekedni.

2020. jún. 13. 17:42
 7/24 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem hagyd nem te tehetsz róla. Ha én Y lennék én is csak simán bocsánatot kértem volna nem szokásom szellemileg visszamaradott emberekkel vitatkozni inkább legyen nekik igazuk és menjen tovább a világ. Nem hiszem, hogy ő is bármennyire komolyan vette volna két random ember *diótaságát.

Ha meg komolyan is vette akkor sem hiszem, hogy szólni kell az of.-nek ő sem tudna ezzel mit kezdeni. Manapság már a tanárok is tök tehetetlenek ilyen ügyben.

2020. jún. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Kedves #5!

Köszönöm válaszod!

Tudom, hogy ez őket minősíti, de valami belül azt súgja, hogy cselekednem kell.

2020. jún. 13. 17:43
 9/24 anonim ***** válasza:
89%

Kérj elnézést a fiúk nevében - mondd meg, hogy szimplán bunkók - s ha ezek után is alázzák az ismeretlen srácot, szólj az osztályfőnöknek! Nem kell megvárni míg elfajulnak a dolgok!


#2 Szívesen elbeszélgetnék veled én is olyan stílusban, mint ahogy a bunkók beszéltek az ismeretlen sráccal!

2020. jún. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Kedves #7!

Köszönöm válaszod!

Igazad lehet.

2020. jún. 13. 17:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!