Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Házasságban élők! Őszintén...

Házasságban élők! Őszintén mennyivel lett jobb/rosszabb a kapcsolat közöttetek miután osszehazasodtatok? Mit csinalnatok másképp ha még egyszer esélyt kapnatok? Tanacsolnatok valami hasznosat?

Figyelt kérdés
Szerelmesek vagytok még? Akinél mar at alakult szeretettel, van eleg eros a kötelék hogy ugyanolyan lelkesedéssel akarjátok egymást?

2020. jún. 15. 13:09
 1/5 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
81%

Minden nap egyre jobban szeretem, szerelemmel. 2 eve vagyunk hazasok, 8 eve egyutt.

Erdemben nem egy papir, sem egy ceremonia miatt, es nem valtoztatott a kapcsolatunkon.

Jo, azert jo erzes kimondani hogy ferj, meg jo "temazni" a hazassagunkrol, de alapvetoen nem valtoutatott semmin, de igazabol, mert mar a kapcsolat elejefol ugy voltunk mint egy ferj es feleseg, konkretan.

2020. jún. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Semmit nem változott a kapcsolatom a feleségemmel a házasságunkat követően. 20 év együttélés után vettem feleségül, ekkor is csak azért, mert érzem közeledni a véget és szerettem volna róla gondoskodni arra az esetre is, ha elvinne utolsó utamra a kaszás. Sokkal nyugodtabb vagyok, hogy nem a semmiben fog lebegni, - ha az államon múlna, már most hajléktalan lenne. Semmit nem csinálnék másképp, - voltak nehéz idők is, (amikor azon sakkoztunk, hogy mit, milyen sorrendben kell befoltozni anyagilag, ill. mi "várhat egy kicsit"), de ezeknek az akadályoknak az együttes vétele csak megerősítette a köteléket kettőnk között. Az idők folyamán elmaradtak a hatalmas ágyjelenetek, de ettől én még nagyon szeretem. A háttérben annyi, számomra kínos dolgot elintéz a mai napig, hogy míg élek, nem fogom tudni meghálálni neki, - kevés olyan odaadó és rendes feleség lehet a világon, mint az enyém. Igyekszem megbecsülni. Igaz, hogy a teendők érdemi részét ő intézi otthoni berkekben, de cserébe szoktam biztosítani neki számos olyan alkalmat minden évben többször, ami kizárólag róla szól és számos alkalommal lepem meg spontán valami figyelmességgel. Pl. a tankolás kifizetésekor viszek neki desszertet vagy valami apróságot, amit bent a benzinkút bolti helységében szólítottam magamhoz - az ellenértékét kifizetve. Elmegyünk velnesszezni, gyógyfürdőbe, elutazunk valahová - és ezeken az alkalmakon kizárólag az történik, amihez hangulata, energiája van, mert megérdemli. Ha elvisz az ördög, automatikusan megörökli, amit hátrahagyok - és ez nem adósság. Tanácsot adni nemigen lehet ilyen horderejű dolgokban, mert a létező összes párkapcsolat más és más módon működőképes, - ha abból indulok ki, hogy minden egyes ember (egyénre lebontva) más és más.
2020. jún. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, mi is adminisztratív okokból hazasodtunk 10 év után. Nem is mondtuk el senkinek, semmin nem is változtatott. Anyós mondogatja csak hogy szegény gyerekek, hogy nem rendes családban nőnek fel. (Szerinte érezni fognak valamiféle hiányt) ilyenkor csak mosolygok.

A lényeg hogy tiszteld a másikat mint saját magad. Hogy mondjátok ki hogy együtt akartok megöregedni! Hogy beszéljetek arrol ki mit szeretne és úgy segítsetek ebben egymásnak mintha a saját boldogsagotokert tennétek.

Maga a házassági ceremonia szerintem inkább a közösségnek számít. A párnál már előtte meg kell legyen az elhatározás

2020. jún. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%
Semmi, de semmi nem változott a kapcsolatunkban és ez így van rendjén. A házasságkötés önmagában nem javíthat és nem is ronthat egy jó kapcsolaton.
2020. jún. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmin nem változtatott, egyáltalán. Jó, mélyebb érzés kimondani, hogy a férjem és én a felesége vagyok, de szerintem ez is csak még az újdonság ereje. Szerelem? Ha a kezdeti fellángolásra gondolsz, az már nincs meg, de ez olyan mély kötődéssé és szeretetté alakult át, amit még sosem éreztem senki iránt. Vágyom a társaságára, az érintésére, a beszélgetéseinkre, arra ahogy a mindennapjainkat együtt "igazgassuk", fura ha nem mellette ébredek, hiányzik, ha külön utazunk valahova. Közösen tervezünk, együtt nézünk előre, soha, a vitáink során sem fordult elő, hogy úgy éreztük volna, hogy nem tudjuk leélni együtt az életünket. Ha ezt nevezzük szerelemnek, akkor ez nálunk 6 év után is nagyon erősen megvan. Egyelőre azt mondom semmit nem csinálnék másképp. Nagyon tudatosan mentem bele ebbe a kapcsolatba és minden jól alakult egyelőre. Remélem 20 év múlva is ezt mondom. :)
2020. jún. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!