Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi értelme lenne annak, ha...

Mi értelme lenne annak, ha kimennék? Mi bajom lehet abból, ha begubózok?

Figyelt kérdés

Egy 10. osztályos szakgimnazista vagyok, eddig ez a negyedik iskolám, mivel 3 iskolába jártam általánosba. Általános iskolába se tudtam olyan baráti kapcsolatokat kialakítani, akikkel el tudtam volna menni valahova. Most szakgimiben már másfél évig próbálkoztam, barátkoztam, de nekem nem jött össze semmi. Próbáltam nyitott lenni új dolgokra, odamentem beszélgetni emberekhez. Többnyire sikerült jó kapcsolatokat kialakítani, de ők suli után nem kíváncsiak rám. Ők nem hívnak sehova, és nem kezdeményeznek beszélgetést velem, csak ha az érdekük úgy kívánja. Ha én hívnám őket el valahova, akkor mindig van valami más programjuk és nem jönnek el. A suliban jól elvagyunk, de sulin kívül mint az idegenek... de ami furcsa, hogy másokkal nem így vannak.

Amit a legjobban szégyellek, hogy nem tartozom sehova sem. Nem vagyok egy baráti társaságnak a tagja se. Egyetlen párkapcsolatom se volt még.

Sokáig úgy éreztem, hogy ez hiba, sokat sírtam emiatt, hogy szinte már egy emberi kapcsolatom nem volt március 13 óta a szüleimen és a tesómon kívül. És ez nekem így jó. Megszerettem az itthonlétet, megszerettem az egyedüllétet. Nem szeretnék már sehová se tartozni, nem szeretnék már párkapcsolatot se, mivel szenvedne tőlem a párom az unalomtól. De ennek van egy negatív hatása: mostanra már minden bajom van attól, ha közösségbe kell menni. Ma volt a bizonyítványosztás. Engem nem ölelt meg senki, nekem nem mondta senki, hogy hiányoztam volna valakinek is. Tegnap nem tudtam elaludni, mert "féltem" a mától, hogy mi lesz. És a félelmem nem volt alaptalan, mivel senkit nem érdekeltem, olyan volt, mintha ott se lettem volna.


2020. jún. 19. 22:39
 1/1 lakoala válasza:

Szia! Megértem, ha úgy érzed, hogy otthon a legjobb, de ez tulajdonképpen csak menekülés a valóság elől. Nem mindenkinek van sok barátja. Ha találsz majd egyet, akivel beszélgetni tudsz, elég lesz. Viszont bezárkózva nem találod meg azt az egyet sem, az tuti. Nem biztos, hogy ez a suliban lesz.


Ha a többiek nem mennek oda hozzád, menj oda másokhoz. Lehet, hogy nem eddig jo emberekkel próbálkoztál? Ezt persze így látatlanban nem tudom.


Az pedig, hogy cca 16 évesen nincs párkapcsolatod, nem a világ vége. Lesz majd. :)

2020. jún. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!