Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van az, hogy a férfiakna...

Miért van az, hogy a férfiaknak bármit szabad, a nőknek meg mindenért szólnak?

Figyelt kérdés

Az emberek reakciója:


Ha egy férfi berúgik

- Lol de vicces xddd


Ha egy nő:

- Milyen szánalmas, nő létére így leissza magát


Ha egy férfi káromkodik:

- Teljesen természetes, a hétköznapi beszéd része


Ha egy nő:

- Egy nő nem beszél csúnyán!


Ha egy férfi dohányzik:

- Rengeteg ember csinálja, nincs ebben semmi meglepő


Ha egy nő:

- Undorító, nőietlen


És ezt még lehetne folytatni...



Csomószor hallani ezt, hogy "nő létedre", "egy nő így nem beszél", "egy nő ilyet nem mond', "egy nő ilyet nem csinál", "egy nő nem viselkedik így"...


Komolyan hallott már valaki olyat, hogy "férfi létedre"???


Még mielőtt jönnétek, hogy femináci vagyok, meg általánosítok: nos ezzel a gondolkodásmóddal már számtalan alkalomkor találkoztam, és egyáltalán nem csak az iskolázatlan réteg körében. Online és élőben egyaránt.



2020. jún. 28. 18:08
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
92%
Nemtom a nő választ és hasonló dolgok után mi a gond..a nő nem kezdeményez, a nő nem hódit bla bla :)
2020. jún. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem férfitől is igénytelen.
2020. jún. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
71%

"Ha egy férfi berúgik"


Ezzel mindent el is mondtál magadról!

2020. jún. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
Cseréljük akkor.
2020. jún. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
71%

Összefoglalva: azért érzed magad hátrányosan megkülönböztetve, mert

- széken elterülve,

- cigizés közben,

- szidva mint tudom én kinek a felmenőit,

- nem tudsz berúgni, mert


egyesek szerint nem nőies dolog.


A képet az tenné teljessé, ha hangosan böfögnél és finganál.


Azon kívül, hogy ez egy férfiaknál is ugyanúgy undorító és kulturálatlan, nem elfogadható viselkedés, talán nem ez lenne a feminizmus célja, és nem ez kéne jelentse az egyenjogúság.


Egyébként igen, én hallottam olyat, hogy "férfi létedre"...


27F

2020. jún. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
68%
Egy nő nem terülhet el a széken, nem lazulhat? Vagy nem ismerheti meg a határait,nem ihat 2 likőrnél többet/erősebbet? Mert az már igénytelen? Az ilyen férfiak akik ezt várják el egy nőtől, és az ellenkezőjét csinálják(!!!) ők ihatnak, elterülhetnek stb. őket hívják hímsovinisztáknak. A női nemet lenéző férfi tele olyan elvárásokkal amiket ő maga sem tud teljesíteni. Ajánlatos elkerülni őket, nagy ívből.
2020. jún. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
38%

Azok nélkül, amit írtál, tudnék élni. Dohányozni pontosabban most sem dohányzom, inni szoktam, de jellemzően akkor csiccsentek be, mikor a társaság többi tagja is ott tart és örülnek neki, hogy én sem tartom magam szigorúan, mert ilyen estékből nagyon sok jó szotrink született már. Káromkodni nem szoktam kifejezetten, de hangsúlyozásra szoktam használni egy-egy kevésbé szép szót. Ennyit erről, nem is ez a lényeg. Én ennyin nem akadnék fenn.


De vegyük sorra, mik vannak még.


Nő létemre mérnök vagyok.

Ha hallgattam volna a "nő létedre" kezdetű mondatokra, olyan munkám lenne, amit utálok és az is lehet, hogy felkopna az állam.


Nő létemre nem szeretem ezt a házias témát. Az rabszolgamunka és ha már muszáj megcsinálni, csinálja mindenki, aki az adott lakást lakja. Ha nő létemre nem tartanám magam és nem csapnék az asztalra, hogy márpedig én nem takarítok rendszeresen más után is, mit gondolsz, mennyi szabadidőm lenne munka után? Mennyit lennék a párommal, ha ezt csinálom, amikor hazajövök. Mennyire lenne lehetőségem váltani és kimászni egy rossz kapcsolatból, ha csak ezt csinálnám és itthon maradnék?


Nő létemre elég vad a humorom.

A barátaim viszont szeretik, ha néha alpári vagyok, szeretnek velem nevetnj és megnyílni nekem, ahogy a poénjaim alatt én is megnyílok és nem a nőt mutatom, hanem azt a nem tökéletes, nem mindig szexi embert, aki vagyok. Nem hiszem, hogy ezekkel az emberekkel, akik ilyen sokat jelentenek nekem, ilyen jóban lennék, ha nem lenne "nő létemre" ilyen stílusom. És nekem ők kellenek.


Nő létemre szeretem az erős fizikai igénybevételt. Nevezzük edzésnek.

Ha nem tombolnám ki magam nagy súlyokkal, intenzív sprintekkel, tiszta ideg lennék egész nap. Stresszelnék és rosszul aludnék. Nekem ez a fegyverem és nem mellesleg, sokkal jobb testem van, mióta ilyen sportokat űzök kocogás meg tipikus női edzés helyett.


Nő létemre karakán vagyok. Erős. Lehet, hogy maszkulin, ha arra kerül a sor, hogy egy feladatot csapatban kell elvégezni.

De működik. És nagyon úgy fest, hogy ezt mások is elismerik. Lehet, hogy több lehetőségem lesz a munkámban azáltal, hogy nem húzódok meg a háttérben.



Figyelj, úgy, hogy jól nézek ki, imádnivaló barátaim vannak, szabadnak és nyugodtnak érzem magam, jól keresek és jól alakul a jövőm, mindezt pedig nagyrészt olyan dolgoknak köszönhetem, amiért egyesek köpködnének meg fintorognának rám, hogy egy nő miért ilyen... Felőlem aztán szólíthatnak uramnak is.


Van egy párom. Neki ez szexi.


A többiek meg le vannak szarva. Értük nem fogok szarabbul élni.

2020. jún. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
17%

26-os


De, teheti. Étteremben is ehetsz kézzel, de feltételezem ismered az evőeszközök alkalmazását. Ezt hívják úgynevezett "kultúrának". És nem, ha fiam lesz valaha, nem fogom arra tanítani, böfögj, mert férfi vagy, hanem kultúrára nevelem. Pont.


Egyébként tényleg, az legyen a legnagyobb problémátok, hogy megszólnak, mert nőként úgy káromkodsz, mint egy kocsis. Más országokban nőként nem vezethetsz autót, vagy eladnak 12 évesen valami fickónak. Na, az probléma. De ez? Felesleges hiszti, first world problem.


Egyébként meg ez nem elvárás. Csak nevezzük az igénytelenséget és a rossz szokásokat annak, ami, és ne csináljunk úgy, mint ha a patriarchátus egy dolgot megtilt a nőknek, a férfiaknak meg szabaddá tesz (alkoholizmus, dohányzás, káromkodás).


És szomorú, hogy van aki összekeveri a férfiasságot a tahósággal.


25-ös voltam

2020. jún. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
65%
Nem arról van szó hogy az asztalra kell hányni evés után, csupán ha nincsenek meg a női vonások a nap 24 órájában mert ha mondjuk megégetem a kezem, káromkodok egyet, vagy a székben ellazulok stb. Nagyon is baj hogy kisebb nagyobb dolgok miatt is megszólják a nőket, beszólnak az utcán, ha szoknyát merek felvenni hogy lovagolhatnék a farkukon. Egy férfinek ilyet egy nő se mond, még hasonlót se. És ez nem bók, hogy egy ijesztő férfi ilyeneket mondogat az utcán ismeretlenül ez eszébe se jusson senkinek, hogy bóknak vegyük. Persze hogy még nagyobb gond, hogy máshol megveszik a nőket stb. Jelenleg itt ez a probléma, volt rosszabb is, de küzdeni kellett azért a felmenőinknek (a tieidnek is) hogy itt tartsunk, nagyon is sokat. Máshol ez még küzdelem. Nekem már csak ez jut belőle, az utcán való beszólogatás és sorolhatnám, de persze nem érdekel annyira hogy idegesítsem magam rajta.
2020. jún. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Kezdjük, amivel egyetértünk: vannak fokozatok.


Nyilvánvalóan nem azzal van a baj, ha elterülsz egy székben (ez csak egy kép volt), vagy ha káromkodsz, ha megégeted magad. Te is tudod, hogy nem erre utaltam. Egyértelmű emellett, hogy minden embert megillet a tisztelet: nemre tekintet nélkül. Az, hogy a nőket sok férfi nem tiszteli, és tárgyként kezeli, lehet valós kritika. Sőt, releváns cél, hogy fair módon kezeljük egymást.


De amivel az első válaszommal is utaltam, azaz, hogy a kérdésben szereplő cselekvések talán nem egy egészséges feminizmus végcéljai. Egy magára adó tisztességes nő, és egy tisztességes férfi igenis nem hedonizál állandóan. Főleg, hogy ezek nem is férfias, hanem macsó tulajdonságok. A macsó nem férfi, hanem nagy kamasz: nem képes felelősségvállasra, vagy elköteleződésre, csak a hedonizmusra és a magamutogatásra. Nem férfi: álférfi. (Még egy félreértés: ha dohányzol vagy káromkodsz, attól még nem leszel rossz ember, én a kérdésben szereplő férfiképre reagáltam). Szóval, a feminizmusnak nem kéne, hogy ez legyen a célja... vannak nemesebb ügyek is!


Egyébként meg igen kérdésben leírt dolgok valóban különöse nem nőies dolgok. Miért? Mert a nő biológiai és kulturális szerepe az anyaság (nem, nem azt mondtam, hogy eredj a konyhába szülni, hanem azt, hogy nőként képes vagy életet adni). Az anyai tulajdonságok meg adottak, mint pl. a kedvesség. Természetesen, ez nem jelenti azt, hogy mindig "cukinak" kell lenned. Vannak nőiesebb és férfiasabb nők és férfiak. Ez így teljesen oké. Azonban tény, hogy vannak férfias és nőies tulajdonságok.

Ha nem a nemének megfelelő szerep szerint viselkedik valaki, mondhatják rá, hogy nőietlen és férfiatlan - a beszólogató nemétől függetlenül. Maradjunk meg a mértékben: szerintem abban egyetérthetünk, hogy a kézégés utáni káromkodás ok, de amikor a gyerekednek elmondod, hogy te szerencsétlen csúnyaszó, az már nem. Az nem mintaanya (és mintaapa se beszél így). Vagy elvárható egy terhes nőtől, hogy ne cigizzen és igya le magát sárga földig, amikor egy élet nő benne. Hisz a szervezetébe kerülő anyag a magzatra is hatással van. Egyébiránt tényleg, mindenki olyan, amilyen, és azt csinál a határokon belül, amit akar. A határokat is lehet egyébiránt alakítani, rendben. De ne csináljunk úgy, mint ha ez egy olyan nagy patriarchális elnyomás lenne, hogy valaki beszól, mert nem nőies berúgni minden hétvégén. Mert számomra ez jött le. Vagy ne tegyünk úgy úgy, hogy ezek a határok egyenlőek lenne a utcai fütyüléssel és a bunkó ajánlatokkal.


Emellett még két lábjegyzet:

1. Attól, hogy egy áldozati pózt hozol fel (vö. nem tudok szoknyát felvenni, mert beszólnak) nem lesz igazad.

2. Az én őseim biztosan nem voltak feministák :D Egyébiránt, ha azok lettek volna, akkor biztosan olyan dolgokért küzdöttek volna, ami megvalósult (szavazati jog, munkalehetőség stb.). Azért lehet ma is lehet küzdeni, hogy csökkenjen a köznapi szélsőseg szeximus, de az is biztos, hogy a mai harmadik típusú feminizmus erre alkalmatlan.


Továbbra is a 25-ös

2020. jún. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!