Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért lett a mai világban...

Miért lett a mai világban bevett szokás,hogy még egy 50-60 éves ember is azt kéri, legelső beszélgetésnél,hogy tegezzem? Sőt ha nem tegezem azonnal van aki már zokon is veszi.

Figyelt kérdés

Amikor pályáztam sok helyre állás ügyben,és kitelefonált vagy az üzlet tulajdonos, vagy a HR-es nő/ férfi, és azt mertem mondani,hogy Üdvözlöm, vagy Jó napot kívánok..kikérték maguknak, vagy nem tetszésüket fejezték ki.

Mi van abban,ha én nem akarok letegezni egy abszolút idegen embert, és én sem szeretem ha mindjárt letegeznek?

26 éves vagyok, és nem nagyképűségből írtam amit írtam, csak valahogy nekem nem fekszik ez a túlzott bizalmaskodás amikor akkor beszélek valakivel életemben először.


2020. júl. 8. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

*Amikor pályáztam sok helyre állás ügyben,és kitelefonált vagy az üzlet tulajdonos, vagy a HR-es nő/ férfi, és azt mertem mondani,hogy Üdvözlöm, vagy Jó napot kívánok..kikérték maguknak, vagy nem tetszésüket fejezték ki.


Ez egy mezei kamu:D

2020. júl. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez legyen a legnagyobb gondod. Szerintem nem kifejezetten rossz, hogy fiatalosak próbálnak maradni, max picit szokatlan. Azért kérik amúgy a legelején rögtön a tegezést, hogy a későbbiekben már ne okozzon problémát. Engem az sokkal jobban zavar, amikor nem tiszta, hogy magáznom vagy tegeznem kell valakit, és belezavarodok.
2020. júl. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ott csúszik el nálad a dolog, hogy ha valaki letegez téged, neked nem esik le, hogy ez felhívás tegeződésre. Ha pedig te ennek ellenére magázódsz, az inkább illetlenség úgy, hogy te vagy a fiatalabb...


Ugyan nem vagyok 50-60 körüli, de én is jobban preferálom a tegeződést. A szakmai interjúkon részt szoktam venni, ott is tegezéssel kezdek a legtöbb esetben, mert egyszerűbbnek tartom és mint leendő kollégát, mondhatni egyértelmű, hogy tegezem. Nagyon hülyén veszi ki magát, ha ott ülünk 3-an, idősebben, gyakran a leendő feletteseként az illetőnek, ő pedig megrögzötten magázódik, hiába köszönünk neki sziával és hiába tegezzük.

2020. júl. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szeretek tegeződni, hiába egyre nagyobb divat, pláne nem ennyire idősekkel. Azt se szeretem, ha cégek letegeznek a reklámjaikban.
2020. júl. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4/4, én is így vagyok ezzel.
2020. júl. 8. 18:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyvállalatnál dolgozom, ahol egy nap akár 50 emberrel is kapcsolatba kerülök akár személyesen, akár telefonon, vagy más elektronikus médián keresztül. Itt jól jön ha nem kell azon agyalni hogy kit hogy szólítsak. Ettől eltekintve is lehet udvarias és tisztelettudó valaki egy beszélgetés során. Pl. amikor valakit így szólítok, hogy 'Szia Józsi bácsi, volna számomra pár perced? Van pár kérdés amiben a segítségedre lenne szükségem'. Akkor nem gondolom hogy ez rosszul esne neki.
2022. okt. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!