Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Fővárosi egyetemistaként nem...

Fővárosi egyetemistaként nem úgy alakult, ahogy terveztem?!

Figyelt kérdés
Vidéki vagyok, a fővárosban tanulok, szeptemberben kezdem a 3. évemet. Sajnos egyáltalán nem élvezem az egyetemi életet. Nem sikerült tulajdonképpen senkivel különösebben szoros kapcsolatot kialakítani, nem szereztem új barátokat. Emiatt kicsit bénának érzem magam. Más is járt így vagy csak én vagyok ilyen elfuserált?

2020. júl. 8. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Ne érezd magad elfuseráltnak! Maga az iskola, a szak, amit tanulsz, tetszik? Annak idején én sem voltam bulizós/bandázós fajta, páran együtt csináltuk végig többé-kevésbé a dolgot, jegyzeteket cseréltünk, együtt jártunk órákra, de a mai napig egyetlen barátnőmmel tartom onnan a kapcsolatot.
2020. júl. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A szakot magát szeretem, de mégis csalódás, mert nem mondhatni magányosan képzeltem el az életem ezen szakaszát. Ugyan nemsokára végzek, de akkor is bánt.
2020. júl. 8. 21:39
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Sok film és igazából minden felhipeolja az egyetemi éveket, hogy hű de faxa lesz, meg életre szóló barátok és kalandok lesznek, és sex, pia, buli 0-24-ben, na hát a valóság az, hogy a Magyarországi egyetemeken a diákélet egy kalap xar. Mondom ezt úgy, hogy mindenben részt vettem, amiben lehet egy olyan karon, ahol elvileg az egyik "legjobb" a diákélet. Életreszóló barátságok meg lófaxt lettek. Lettek jó barátaim, több is, de a legjobb barátaim még mindig azok, akiket iskolában ismertem meg, és ezzel mindenki így van, ahogy megfigyeltem.


Én a legjobb egyetemi barátaimat koliban ismertem meg. Ha első félévtől nem vagyok kollégista, szerintem nekem sem lenne jelenleg egy jó barátom se.

2020. júl. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi az oka a dolognak? Nem próbálkozol vagy próbálkozol, de nem találsz megfelelő közösséget?


Amúgy ne parázz. Ahogy észrevettem, sokan nagy barátok egyetem alatt, aztán egyetem után ennek vége is lesz. Úgy látom, hogy mindenkinek lesz max 1-2 ember, akivel később is aktívan tartja a dolgokat. Ezt már azelőtt láttam, mielőtt végeztem.

Aztán, nálam is ez lett. Volt olyan haver, aki amiatt kopott le, mert kibukott az egyetemről és frusztrálta, hogy én nem. Volt, aki talált egy jó melót és tojt mindenkire, aki nem keresett annyit, mint ő. 1 srác van, akivel tök jól megmaradtunk havernak és ha egy városban vagyunk, elmegyünk sörözni.

2020. júl. 9. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Próbálkoztam, de csak felszínes kapcsolatok alakultak ki, ami oda vezetett, hogy mostmár nem is próbálkozok.

A gimis barátaimmal tartom továbbra is szorosan a kapcsolatot.

2020. júl. 9. 15:10
 6/6 anonim ***** válasza:
A helyzet az, hogy az igazi barátságok a brit tudósok és szerintem is ott kötődnek :) mármint középiskolában. A legjobb barátnőmet is ott ismertem meg, és bár vannak fényévekkel régebbi barátnőim is, azért idén lesz 20 éve, hogy jóban-rosszban összetartunk.
2020. júl. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!