Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tegyek, ha egyedül leszek...

Mit tegyek, ha egyedül leszek egész családi nyaraláskor, mert egyik "társaságba" se tudok becsatlakozni és már most stresszelek, hogy egyedül leszek?

Figyelt kérdés

Apám munkahelyének van egy céges nyaralója a Balatonnál. Elég nagy nyaraló, általában 5-6 család megy egyszerre. Mindig ugyanazokkal a tagokkal megyünk egyszerre, mert a szüleim meg a tesómék jól elvannak együtt. Csak én lógok ki a sorból. Vannak pici gyerekek 5-8 évesek, velük érthető okokból nem vagyok el. Vannak kicsik 10-13 éves fiúk, velük se vagyok el. Van 2 velem egykorú gyerek, egy lány és egy fiú, de ők nem kérnek belőlem. Ott lenni a beszélgetésekkor ott lehetek, de amikor megszólalok, akkor úgy csinálnak, mintha ott se lennék, és éreztetik velem, hogy kínszenvedés, hogy én is ott vagyok a társaságukba. De van olyan, amikor én is ott vagyok, erre a fiú kitalálja, hogy elmegy fagyizni, attól a lánytól megkérdezi, hogy megy-e, én tőlem meg nem. Amikor legelőször mentünk így nyaralni, akkor sétálni akartak. Engem nem hívtak, de megkérdeztem, hogy mehetek-e én is. Mondták, hogy persze. De full ciki volt az egész, mert ők ketten beszélgettek, én meg csak hallgattam. Nem tudom, mi bajuk van velem, annyi igaz, hogy nem vagyunk egy anyagi szinten. Nem vagyunk szegények, de látszik, hogy nekik több pénzük van. Nem vagyok benne biztos, de lehet ez az ok, vagy egyszerűen nem vagyok nekik szimpatikus.

Meg amiatt se akarják, hogy ott legyek, mert ők ketten elég jól megtalálták egymást (szex). A felnőttek között se érzem jól magam, mert 1. Nem vagyunk egy korosztály 2. Nem tudok hozzászólni semelyik témához, csak ülök, és hallgatom hogy mit beszélnek.

Mindenki elvan a maga kis társaságában, csak én vagyok kívülálló. Holnap mennénk 8 napra, de már most tudom, hogy halál unalom lesz az egész, mert egyedül leszek, mint a kisujjam, mert nem találom a helyem. Se a kicsikhez, se a nagyokhoz, se a felnőttekhez nem tudok odacsatlakozni, és a legjobb dolog az egészben, hogy mindenhova együtt megy ez az 5-6 család. Mit tegyek? Már a sírás kerülget, ha rágondolok erre a nyaralásra, mert nemcsak unalmas, hanem full ciki is egyben, hogy ülök és csak nézek magam elé a nap 24 órájában. Elég gátlásos is vagyok, amikor ott van az a másik csaj is, mert bomba alakja van, és nem véletlenül nem vesz észre az a fiú, aki ott szokott lenni. Mindig, mindenhol egyedül vagyok, a vízben is elkülönül tőlem mindenki egyfolytában.



2020. júl. 9. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:
26%

Na, még egy unatkozó nyaraló...

Rmeélem, legalább wifid lesz, és kockulhatsz a szobában.

2020. júl. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2020. júl. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a korosztályod már szexel, akkor inkább tini vagy már gondolom. Nem tudod a szüleiddel megbeszélni, hogy rosszul érzed ott magad és inkább maradnál otthon/átmennél a nagyihoz/bárkihez?
2020. júl. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Ha ez van, hát ez van. Ha csak sírdogálsz magadban, az nem segít. Szóval találj ki magadnak dolgokat. Ha fürödtök, te ússz. Az egészséges. Ha épp nincs társaságod, akkor meg olvass könyveket vagy tanulj nyelvet a telefonodon.


Szerintem a fő baj nem az, hogy unatkozol, hanem hogy úgy érzed, egy nagy lúzer vagy, amiért senki nem barátkozik veled ebből a társaságból. És igazából ez az érzés tesz tönkre, levert leszel, és se neked nem lesz kedved senkihez, se másnak hozzád. (Most nem a gondolataidat olvasom, az alapján tippelek, hogy én hogy szúrtam el a dolgokat annak idején.)


Szóval a legjobb az lenne, ha találnál magadnak szórakozást - ha kell, egyedül, és nem foglalkoznál azzal, hogy érdekelsz-e másokat. Ez a legjobb útja annak, hogy előre juss ebben a kérdésben. Azt is lehet persze, hogy nem mész, de az inkább a személyiségedben levő probléma szőnyeg alá söprése. De ha most nincs erőd ahhoz, hogy a saját fejlődésed érdekében erőfeszítést tegyél, akkor a távol maradás lenne a jó megoldás.

2020. júl. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
A világ legjobb dolga kint lenni a mólón egyedül, néhány jó könyvel napozni, ahelyett, hogy itt sajnálod magad, és dühös vagy az egész világra, használd ki. Lazulj, szeptembertől úgyis kezdődik megint a cirkusz..
2020. júl. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az lehet, hogy neked a világ legjobb dolga egyedül poshadni, nekem nem az. Nem sajnáltatni akarom magam.
2020. júl. 9. 15:53
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, te nem hajtottál rá arra a srácra?

“ott van az a másik csaj is, mert bomba alakja van, és nem véletlenül nem vesz észre az a fiú“

Mit értesz az alatt, hogy “észrevesz”? Nekem nagyon úgy tűnik, hogy belezúgtál, különben nem az alakoddal lennél elfoglalva. Ráhajtás alatt meg nem csak azt értem, hogy nyíltan szerelmet vallasz neki, ha valaki tetszik, máshogy nézel rá, mások a gesztusaid a közelében. Még ha te ezt nem is érzed, mert ez tudatalatti dolog, ellenben másnak feltűnhet. Lehet, ezért nem akarják, hogy velük légy. Meg egyébként ha járnak, akkor sem, egy pár sem szeretne egy harmadik emberrel mászkálni. Ez viszont nem a személyed ellen szól, ha elvonulnak kettesben, akkor senkit sem szeretnének maguk körül.


A helyedben vagy a kisgyerekekkel próbálnám megtalálni a hangot vagy tényleg fognék egy jó könyvet és kiülnék a partra olvasni. Vagy esetleg olyat nem lehet, hogy legközelebb egy barátod is menjen? Nyilván nem ingyen és bérmentve, de meg lehet talán beszélni.

2020. júl. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha ezt így elmondod a szüleidnek megértik? Mert ha igen kérd meg őket had maradhass otthon, vagy esetleg egy barátnőd nem mehetne veled?
2020. júl. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!