Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Iskolát váltanátok a helyemben?

Iskolát váltanátok a helyemben?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, most voltam 9.es. Egy nagyon jó iskolába kerültem, nagyon tetszik a szak is. (szakgimnáziumba járok). Viszont az osztálytársaim kikészítenek. Pontosabban a régi "barátnőim" akikkel együtt mentem oda. Nem csináltam azt amit ők, és teljesen rám szálltak. Az osztály másik fele kb meg se mer szólalni, ők a "nagymenők". Mindig nyaliznak egymás előtt, háta mögött elmondják egymást mindennek. Kétszínűek. Szóval nincs egy barátom se és nég piszkálnak is. A környéken nincs még egy ilyen szak, a kolit nem tudom hogy bírnám. Szó szerint gyomor és sírógörcsel jártam iskolába. Nagyon félek már most a szeptembertől. Ti mit tennétek a helyemben?
2020. júl. 24. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
NE!!! Tetszik a szak, a tanítás, rosszabbra tudnád cserélni - és lehet, hogy ott is hülyék lennének az osztálytársak. Próbáld meg őket ignorálni, levegőnek nézni, és próbálj meg új barátokat szerezni, "az osztály másik feléből". Megjegyezheted nekik, hogy szálljanak már le rólad, unalmasak.
2020. júl. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is kibírtam valahogy. Sajnos, nem volt a közelben azonos szakközépsuli, szóval szenvednem kellett az osztállyal. Erre nincs nagy megoldás, de próbálj meg beszélgetni velük, adj nekik segítséget valamiben, ha ennyire megvisel téged ez az egész. Az oszidnak is szólhatsz, ha nem hagynak békén.
2020. júl. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen de Még várj ezzel fél évet lehet hogy jön új tanuló, valaki elmegy, megváltoznak a nyáron

De ha nem változik a helyzet és találsz egy másik alternatívát ami tetszik akkor igen

2020. júl. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én csak azt tudom, hogy amikor általános iskolában véres cafatokra haraptam a körömágyamat az összes ujjamon, azonnal ki kellett volna vennie a szüleimnek és átvinni másik iskolába. Középiskolában sokkal kultúráltabb társaságba kerültem, ott már nem volt semmi ilyen gond.
2020. júl. 25. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem. Mintha magamat olvastam volna, de én úgy fogtam fel, hogy ha az osztály nagy többsége alkalmatlan arra, hogy normális kapcsolatot építsen ki velük az ember, akkor gyakorolni kell az "iskolába tanulni megyünk nem teadélutánt tartani" felfogást. Nekem nagyon sokat segített, a tanárokkal sikerült hamar "kolléga" viszonyt kialakítani, többségüket szerettem és viszont, nagyon sok hasznod származik belőle. Rengeteget tanultam, kizárólag a saját dolgaimra koncentráltam. Ha tetszik minden, a hely, tanárok, oktatás stb, akkor csak azért mert idiótákkal vagy összezárva nem érdemes váltani, ha meg a tanárokkal vagy jóban, akkor spiclizni, árulózni fognak (alaptalanul, mert ugye mit látnak mások ebből: jóban vagy a tanárokkal és ötösek a dogáid, ergo benyaltad magad náluk. Ja valószínű..., a valóság meg az, hogy jóban vagy velük, de ez semmilyen pozitív elbírálást nem jelent a dogáidnál), ezt meg kell szokni, de így legalább a csesztetés mellett lesz valami építő jellegű is a saját életedre, jövődre nézve, nem csak egy leszel a sok diák közül aki oda jár, és hamar elfelejti mindenki.
2020. aug. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!