Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van az, hogy olyan...

Miért van az, hogy olyan dolgokkal kapcsolatban van hiányérzetem, amik valójában soha sem érdekeltek?

Figyelt kérdés

Szociális fóbiás vagyok, eléggé introvertált, magamnak való.

Mégis, ha visszagondolok az egyetemi évekre és arra, hogy gyakorlatilag nem buliztam, nem szórakoztam, mint mindenki más, akkor egy rossz érzés kerít hatalmába. Úgy érzem, hogy elmulasztottam valami fontosat.

A vicc az, hogy azon kevés alkalommal, amikor mégis elmentem bulizni, 1-2 kivételtől eltekintve nem éreztem jól magam. Az alkohol engem is felszabadít, csakhogy ilyenkor nem állok neki tombolni, mint mások, hanem fogom magam és leülök valami csendesebb helyre és elvagyok magamban, mint a befőtt a kis sörömmel együtt. Nem érzem sem jól, sem rosszul magam. Mégis, amikor visszagondolok így 30 evésen az egyetemi évekre, iszonyatos hiányérzetem van ezzel kapcsolatban. Azt kívánom bárcsak én is buliztam és szórakoztam volna.


Miért van ez az érzésem, ha valójában soha esélyem sem volt jól érezni magam ilyen szituációkban? Hogy tudnám kiverni a fejemből ezt a gondolatot?



2020. aug. 1. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig is utáltam bulizni, ezert nem is zavart soha h nem mentem. Helyette oda mentem ahol jol ereztem magam.
2020. aug. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
A pasizást hiányolod, nem a bulizást.
2020. aug. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2 Heteró férfi vagyok, bocsika. 😆
2020. aug. 1. 21:50
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a csajozást, bocsika.
2020. aug. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez azért van, mert az átlag-ember szeret magának szenvedést, bűntudatot érezni. Így el van, le van kötve az elméje és ha kezdődik a Mónika show, Győzike show...jókat nevet másokon milyen ostoba, primitív lények élnek hazánkban. Aztán vége ennek a show-nak is , s jön a következő, most min bánkódjak, most mivel okozzak magamnak szenvedést? Tegnap nem ettem meg a kakaós-csigát. Szönyen bánom. Ami elmúlt nem tudod visszahozni, inkább tedd azt, ami lehetőséged van, és ez a most van, mindig most.
2020. aug. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Én gyakorlatilag ugyanebben a helyzetben vagyok. Szociális fóbiás és egyetemista vagyok. Sokszor vágyom rá, hogy bulizzak, de nem érzem jól magam ha megteszem. Teljesen ambivalens érzés az egész, amit én sem tudok hova tenni. 20/L
2020. aug. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én gyakorlatilag nem VÁGYTAM rá soha, nem éreztem késztetést, hogy elmenjek, most sem érzek. Viszont valahogy az élmény (amit soha nem tudtam volna megélni) és az emlékek hiányoznak. Mintha egy helyet tartanék fenn ezeknek az emlékeknek a memóriámban, de nincs mivel kitölteni. A baj az, hogy a bulizás helyett mást sem nagyon csináltam. A #4 hozzászólónak is egyébként igaza van, a "csajozás" is hiányzik, ami ennek lett volna a velejárója.
2020. aug. 4. 22:06
 8/8 anonim válasza:
Sajnos a kérdésre nem tudok válaszolni viszont én is ugyanígy érzek, nem vagy egyedül. Életemben egyetlen egyszer voltam bulizni, nem élveztem. Most meg hiányérzetem van... 27 éves vagyok és még nem éltem igazán. Bánom, hogy régen nem használtam ki az időt, nem buliztam, és igen az egyik válaszolónak igaza van, azt is bánom, hogy nem pasiztam, és "igazi" barátaim se nagyon voltak csak olyanok akikkel interneten keresztül tartottam a kapcsolatot. Kb az egész életemet a szobámban töltöttem, meg persze suliban.
2020. aug. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!