Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan kéne viselkedni az...

Hogyan kéne viselkedni az egyetemi gólyatáborban? 18/l

Figyelt kérdés

Eléggé zárkózott vagyok, nem nagyon nyitok mások felé (fiú, lány felé sem nagyon), így kicsit parázok a gólyatábortól. Mivel itt senkit nem fogok ismerni és mindenki új lesz muszáj lesz nyitni. Ebben kérném a segítségeteket :)

Hogyan nyissak random emberek vagy épp már egy kicsit összeszokottabb társaság vagy a szobatársaim felé, ha senkit nem ismerek? Mindenben részt kell venni, mindenre igent kell mondani? Bulizás, ivás alatt kivel legyek (a szobatársaimmal vagy csak úgy csapódjak oda valakikhez - és ezt hogy?)? Mindig egy társasággal legyek? Keressek valaki állandót? Egyáltalán hogyan ismerkedjek velük? Hogyan kezdeményezzek? Mi van, ha egyedül maradok, és mindenki ott hagy? Mi van, ha nem leszek jóarc vagy ha nem tudok miről beszélgetni velük? (Nem vagyok túl érdekes :/ ) Mi van, ha nem lesz senki szimpatikus?

Kicsit félek ettől az egésztől, szóval jól jönne pár tanács :)



2020. aug. 12. 23:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Ne parázz rá ilyenekre, nem szabad.Majd ott adja magát a helyzet.;)
2020. aug. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem pont az a fontos, hogy ne félj. Tedd azt amit ott és akkor az aki vagy tenne. Ne játszd meg magad.


Egy csomó téma adott amiről kérdezhetsz, beszélhetsz. Ki hova való, milyen szakos. Miért olyan, mi akar lenni, mennyi pontja lett. Egyetemi ügyintézésben ki mit ért, hol tart stb.


Az sem baj ha egyedül vagy néha. Vigyél egy könyvet és olvass ha úgy van. Bár lehet nem fogsz.


Szerintem mondj nemet arra, amit nem akarsz. Ez a felnőtt élet egy fontos dolga. De azért maradj laza, szóval témyleg akkor mondj nemet, ha a személyednek az nagyon nem pálya.


És alkohollal vigyázz, ha nem vagy ebben még tapasztalt. Ha pl más tölti az italokat a saját tempójában és te ugyanannyit iszol, lehet az neked sok lesz. Néha igyál vizet pl. vagy valami nem alkoholosat.

2020. aug. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
98%
Az #1-est tudom megerősíteni. Add önmagad, ne parázz és légy nyitott érdekeljen a másik. A feladatokban nem kötelező részt venni. Én igyekeztem mindig másokkal lógni (hogy őket is megismerjem, és akikkel kialakult valamilyen haverság, velük lógtam többet, de a feladatok úgyis segítenek feloldódni és hogy könnyebben menjen a barátkozás/ismerkedés. Jó lesz (kár, hogy nálunk idén nem lesz gólyatábor :/)
2020. aug. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%

Ahogy az első mondja, igaz még gimis vagyok, de szerintem nem kell mindenre igent mondanod, csak azt vállald be, amit tényleg szeretnél, nem szégyen nemet mondani.


De ugyanakkor próbálj meg nyitott lenni, nem kell senkihez se csapódnod, olyanokkal barátkozz, akik számodra szimpatikusak, nem kell mindig ugyanazokkal lógnod.


Jó táborozást kívánok, remélem szép élményekkel gazdagodsz, privátban írhatsz a fejleményekről, ha úgy gondolod.😊

2020. aug. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%

Ne rugj be elsonek

Ne tancolj meztelenul az asztalon

es

Ne cumizz le mindenkit


Nagyjabol ennyi az alapszabaly.

2020. aug. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%
Mindenre mondhatod, hogy ezt most nem szeretned csinalni, semmit nem fognak rad eroszakolni. Es lesz meg rajtad kivul csomo mas, aki ugyanolyan introvertalt mint te.
2020. aug. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
98%

Igyekezz közvetlen lenni, mosolyogj, próbálkozz minnél több emberrel beszélgetni. Lehet hogy számodra zárkózottként nehéz lesz, de ha úgy érzed attól picit feloldódsz akkor igyál egy KICSIT (!!). Nem kell rögtön csatakrészegnek lenni de lehet úgy picit könyebben feloldósz.

Szóval csak lazán.

2020. aug. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%
A #7est megerősítem. Én bár nem megyek gólyatáborba,de biztos innék mondjuk előtte egy kicsit,mert én is zárkozott típus vagyok(+mellé általában a irritáló embereket fogom ki akikkel ismerkedni szeretnék😂),de rengeteget tud dobni egy kicsi alkohol is az egészen,mert talán nem fogsz annyira izgulni és felold. Meg,ha nagyon nem megy egy idő után,akkor szerintem próbáld keresni a ,,gyenge láncszemeket" akik szintén ilyenek,azért biztos ki lehet szúrni,ha pl egyedül van,vagy egy társaságban visszafogodtabb,akkor vele beszélni,mert neki is nehezen megy,és ő is ismerkedni szeretne.
2020. aug. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
92%

Ugyanezek voltak a dilemmáim nekem is gt előtt. Senkit nem ismertem a csoportból, ahová kerültem, de a szervezők sok ismerkedős játékot kitaláltak, sok közös program volt így napközben mindig lehetett valakivel beszélni. Hidd el, gyorsan fogsz találni veled egy hullámhosszon lévőket, csak merj odamenni másokhoz, most egyáltalán nem lesz fura, hiszen mindenki azért van ott, hogy ismerkedjen. Aztán este a szabad foglalkozás, buli közben én a szobatársaimmal voltam főleg, mert velük töltöttem több időt napközben is (plusz egy kulcs volt a szobához és nem akartam fél óráig keresni őket, ha kellett volna valami bentről).Aztán végül a szobatársakkal egy csoportba kerültünk egyetemen is, ők most a legjobb barátaim.

Ne izgulj, legyél kicsit bevállalósabb mint általában, de tudd, hogy semmi nem kötelező, semmit nem erőltethetnek rád. Csak élvezd ezt a pár napot még a tanulós időszak előtt, örök emlékeket fogsz szerezni.

2020. aug. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%
nem elmaradnak a gólyatáborok?
2020. aug. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!