Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Általános jelenség az szerinte...

Általános jelenség az szerintetek, hogy a rokonok, ismerősök, barátok csak születésnapon, névnapon, temetésen, esküvőn találkoznak, amúgy meg nem tartják a kapcsolatot?

Figyelt kérdés
Mindíg megígérik, hogy találkoznak, aztán sose lesz belőle semmi, ahogy tapasztalom.

2020. aug. 18. 19:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez így szokott lenni.
2020. aug. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy kivel milyen a viszony. Nagyszüleimet heti vagy kétheti egyszer meglátogattam, mikor még életek. Keresztanyukámmal elég sűrűn találkozom.

Van, akivel nem tartjuk a kapcsolatot, van, akivel csak ritkán futunk össze. Ez a kapcsolat minőségétől függ.

2020. aug. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
77%
Sajnos én is ezt tapasztalom.Annyira le köt mindenkit a munka hogy nincs idő a társas kapcsolatokat ápolni.
2020. aug. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen... Én speciel kerülöm ezt a képmutatást és nem megyek ünnepnapon sem oda, ahol a többi napon leszarnak.
2020. aug. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Mivel azon kívül, hoyg rokonok, nincs közös téma, minek keresnél egymást? Csak unatkoznak együtt. (vagy összevesznek)
2020. aug. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Sok esetben igen, de a nagy kérdés nekem az: mi a jóbüdös francért kell erőltetni ezt a családalapítás, társkeresés, és tsi. témát, ha úgyis ez lesz az eredménye?
2020. aug. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Metionin ***** válasza:
Nálunk a rokonok csak temetésen találkoznak. Nem szokás az egymáshoz járkálás meg a családi ünnep. A barátaimmal szoktam találkozni és a kedvesebb ismerősökkel is. De pl. születésnapot inkább kiscsaládban ünneplek.
2020. aug. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a születésnap, névnap ki is húzható. Csak esküvőn és temetésen találkozunk. Esetleg ballagáson.
2020. aug. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon-nagyon sok családban így van ez. Pont most találkoztam én is anyám unokatestvérével,akik Németországban laknak már tízenéve, aztán pont azt mondta,hogy olyan rossz,hogy most ő végre megszervezett egy családi találkozót az összes rokonnal,erre fele lemondta. Egyszerűen ez nyűg,szenvedés sok mindenkinek. És az a vicces,hogy általában a felnőttek hisztiznek, nem a gyerekek,hogy jaj, menni kell mamához/ keresztszülőkhöz. A szülők képesek összeveszni egymás anyjával/akárkijével, meg jaj, nincs kedvem, úgyis olyan sokat dolgozok + még a háztartás is ott van, meg a gyerekek, de általában ez csak kifogás. Tehát én sem értem,minek kell annyira erőltetni az ilyesfajta dolgokat. Ha valaki nem kíváncsi a másikra,ne kamuzzon ,hanem mondja meg tisztán. Csak hát ciki odaállni a 80 éves öregasszony elé,hogy a kutya se kíváncsi rád , stb,vagy a gazdag rokonnak bájologni,milyen jó hír számomra,hogy már megint vett egy kocsit. Nálunk eléggé szétvan a család, anyámék elváltak ,apámmal élünk és az ő rokonaival (nem sok van) tartom nagyrészt a kapcsolatot. Rendesek,visszafogottak ,nem verik magukat a dolgaikra, szeretjük egymást. Ezzel szemben anyám családja olyan szétzilált,hogy már követni is nehéz. Nagyapám nem tartja senkivel a kapcsolatot,mióta anyámék elváltak (2010-ben), anyám se, senkivel,se a szüleivel ,se a testvérével, se más rokonnal. De kb ez náluk mindenkire jellemző ,hogy állandó harag,hiszti van a másik felé, kb ok nélkül. Velük pl egyáltalán nem tartunk semmilyen összejövetelt, anyai nagymamám még a ballagásomra se jött el 12-ben, mert hogy azt mondta, ,, ő nem tartozik oda" ,azt lesz@rta,hogy az unokája hívta és szerette volna ott látni. És még én éreztem magam sz.rul... arról a részről folyton látjuk a manipulációt, önsajnáltatást,de nemhiszem ,hogy sokáig fog már tartani.
2020. aug. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a legnagyobb kepmutatas a karacsonyi osszejovetel. Az insta foto erejeig osszterelnek 10+ embert aztan egy évig nem is kell a társaságunk. En mit meg nem tennek ha lenne nagyobb csaladom a szuleimen kivul
2020. szept. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!