Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy reagálsz rá, ha valaki...

Hogy reagálsz rá, ha valaki megkérdezi tőled pl egy lépcsőházban, intézményben, hogy: kit keres(el)?

Figyelt kérdés
2020. aug. 25. 19:36
A kérdező szavazást indított:
Megmondom neki egyszerűen, kit keresek.
Meg se hallom, megyek tovább.
megmondom neki, és visszakérdezek: és maga?
Mi köze hozzá?
Úgy nézek ki, mint egy betörő?
50 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Köszönök, bemutatkozom, és megkérdezem, hogy XY-t keresem, és hol találom.
2020. aug. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom egy ott dolgozo. Ez esetben minimum közlöm
2020. aug. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindent tagadok!
2020. aug. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
67%

Egy intézményben gondolom nem csak kíváncsiságból kérdeznek ilyesmit, hanem azért, mert az ő dolguk odafigyelni, hogy ne járkáljanak be idegenek. Ebben az esetben természetesen elmondanám, hogy mi járatban vagyok, kit keresek.

Ha viszont mondjuk a hatodikon lakó ismerősömhöz sétálnék fel a lépcsőházban és a negyediken Icuka néni kezdene kíváncsiskodni, akkor megmondanám neki, hogy semmi köze hozzá, a dolgomra megyek.

2020. aug. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Intézményekben nem mindíg illedelmességből kérdezik. Vagy a biztonság miatt, mert az ilyenre figyelni kell. Vagy csak amiatt mert tudják ki hol van és szeretnének segíteni, mert lehet rossz helyen keresed. Pl lehet tudod hol van Géza barátod irodája, de ő meg elmondaná neked, hogy Gézának át kellett menni Pistihez vagy éppen az étkezőben van és elmondja hogy merre menjél.

Nekem is volt hasonlóban részem hogy céltudatosan mentem valahova aztán szóltak hogy azzal a papírral előbb menjek amoda, mert változás van és nem ők foglalkoznak már ezzel.

2020. aug. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem egyszer a saját lépcsőházamban kérdezte meg egy nő a földszinten, hogy én ott lakom-e. Mondom, aha, de még csak 1979 óta. És maga? Erre nem győzött elnézést kérni és jól lebunkózta saját magát. Kellett ez neki? :D
2020. aug. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 TR75 ***** válasza:
49%

- Jó napot. Kit keres?

- NEM ÉN VOLTAM!

2020. aug. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
54%
Elkezdek balhézni hogy engem ne vonjon senki kérdõre, majd addig csinálom a cirkuszt, hogy bilincsben, két rendõrrel az oldalamon távozzak a helyszínrõl.
2020. aug. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
25%

7-es:


- Jó napot. Kit keres?

- Nem az a kérdés, hogy én mit keresek, hanem az, hogy maga mit fog. További szép napot!

2020. aug. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ha illetékes akkor megmondom, ha nem akkor viszont semmi köze hozzá.
2020. aug. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!