Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Csak én vagyok elveszve...

Csak én vagyok elveszve végzősként, aki nemtudja mitévő legyen érettségi után?

Figyelt kérdés

2020. szept. 17. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Én másodéves egyetemistaként is el vagyok veszve.
2020. szept. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Én sem, de az osztályomban is van néhány ember hasonló helyzetben. Nem tudom, a többieknek hogy van biztos elképzelésük, de irigylem őket
2020. szept. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Én 13.os vagyok (szakmai év) es en sem tudom mihez kezdjek utana..
2020. szept. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
A mi osztályunkban is elég sokan voltak, akik az utolsó pillanatban döntötték el, hogy merre is tovább. De ezzel nincsen semmi baj, kialakul majd:)
2020. szept. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%
Nem baj, de azt tanácsolom, hogy addig ne kezdj el egy egyetemet, ameddig nem vagy legalább 90%-ig biztos abban, hogy az adott szakiránnyal szeretnél foglalkozni. Semmit nem vesztesz, ha végül csak pár év kihagyással tanulsz tovább (vagy tanulsz valami szakmát), ha közben dolgozol, akkor még megtakarításod is lehet, amit a közvetlenül érettségi után továbbtanulók nagy része nem mondhat el magáról. Azzal viszont sokat (pénzt és időt, energiát) veszíthetsz, ha elmész egy olyan szakra, ami ugyan valahol érdekel, de eszedben sincs bármit is kezdeni a végzettséggel, vagy pár félév után otthagyod, új szakot kezdesz, pazarolod az államilag támogatott féléveid.
2020. szept. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
97%

Kezdj el egyetemi szakokat jelölni, amelyekre úgy gondolod, hogy szívesen járnál. Nézz meg különböző szempontokat, majd döntsd el, hogy melyik az optimális, mindig van legalább 1, ami felé nagyon sok dolog mutat és csak pár kisebb dolog nehezíti az elszántságot, ne hagyd, hogy ezek eltérítsenek.


18F

2020. szept. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az 5-ösre hallgass!
2020. szept. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!