Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit kéne csinálnom, hogy jobb...

Mit kéne csinálnom, hogy jobb legyek?

Figyelt kérdés
Itthon folyton csak szidnak, már mondták rám azt hogy hül*ye p*csa vagyok stb., hogy bárcsak ne lennék. Csomószor azt kapom hogy bunkó, beképzelt vagyok, pedig barátok közt már kimondottan figyelek arra hogy mit mondok, mert úgy érzem hogy utál mindenki. Ha valakinek valamit mondok amire a másik ember nem úgy reagál, ahogy hittem, akkor is fullra bűntudatom (szinte egész nap) van és azt hiszem hogy teljesen megutáltak az emberek. Nem vagyok jó beszélgetésben sem, de igyekszem barátokat szerezni, de pont ez itt a baj, hogy annyi rosszat kapok itthon, hogy mostmár el is hiszem, és tényleg úgy érzem hogy senki sem kedvel. Pedig nagyon igyekszem jó társaság lenni, vagy tűrhetőbb ember, de mostmár nagyon utálom magam.

2020. okt. 3. 13:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem önsajnáltalás, csak légyszi mondjatok valamit, hogy hogyan szeretnének meg jobban az emberek
2020. okt. 3. 13:20
 2/7 A kérdező kommentje:
Pedig én őszintén szólva nem úgy érzem, hogy bunkó vagyok, vagy ha valamit mondtam ami a másiknak nem tetszik, azt sem azért, hogy megbántsam.
2020. okt. 3. 13:24
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

Az ember mint emberi lény, egy egyedi része a mindenségnek, az univerzumnak. Az amit te féltesz, amit úgy érzed, hogy megbántanak, amivel úgy gondolod, hogy megbántasz másokat, az csak az eddigi életed során felépült személyiséged.A személyiséged pedig nem más, mint különböző kialakt reakcióid, beidegződéseid, másoktól magadhoz vett igazságaid egyvelege, de a személyiséged egyáltalán nem a valódi lényed. Valódi lényed sérthetetlen, mivel nincs köze az egyébként funkionális agyban felvett különbö beatonosulásokhoz, hogy te ilyen vagy vagy olyan, rossz vagy éppen jó. Valódi lényed inkább a szíved, ami a jelenben reagál nyitottan, és képes elfogadni ami jön. Tehát az első dolog, hogy ezt érts meg. Az elméd, a gondolataid, és még az érzéseid sem te vagy! Valódi lényed ezek felett áll, ezek nem tudják befolyásolni.

Bármikor amikor legközelebb hasonló helyzetbe kerülsz, csak vedd észre, hogy már megint csak beazonosultál egy gondolattal, vagy érzéssel, vagy azzal amit mások mondtak.. Amennyiben beazonosulsz, azzá válsz. Vuszont ez az a pont amikor tudnia kell elvonatkoztatni az embernek attól amit gondol magáról, amit mások gondolnak róla, illetve a múltban felvett reakcióktól, információktól.

Amennyiben valódi lényeddel reagálsz és valakit megbántasz vele, mit is tehetnél?? Neked a saját életedet kell élned!! Légy hű önmagadhoz, merülj el a mindennapi cselekedeteidben, és szeresd is amit épp csinálsz. Amennyiben így teszel, észre fogod venni, hogy egyre többször rajtakapod magadat amint épp beazonosulsz egy habgulattal, lehet az más ember hangulata is, vagy más ember altal rád kimondott jelző is. Amint észreveszed, hogy te ezzel a jelzővel beazonosultál, észre fogod venni a helyzet abszurditását is, és egyszerűen csak mosolyogsz majd ellazulsz és visszatérsz a jelen cselekedetedbe, visszatérsz önmagad megfugyelőrendszerébe, ami valahol mélyen mindig ott van benned.

2020. okt. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
igen pár szó el lett írva, de érthető azért remélem :)
2020. okt. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ezeket írtam el.. reakcióid, funkcionális,kialakult, különböző beazonosulásokhoz, hangulattal, megfigyelőrendszerébe. Szóval sok szó el lett írva de röviden tömören ennyi. A fontos mindig az legyen, hogy jól érezd magadat a bőrödben, nem teheted ezt függővé másoktól.Nem pazarolhatod az idődet arra, hogy másokon aggódj, maradj nyitott, szeress, és ha így is megbántódik valaki, az legyen az ő baja! :)
2020. okt. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Egyebként törődő családom van, szeretem is őket csak néha eléggé ki tudnak borulni, aztan rosszul érzem magam miatta. Szóval azért nem mindig ilyenek, tudnak nagyon kedvesek, törődőek is lenni. Szóval ne hidd hogy valami undormany családom van.
2020. okt. 4. 01:27
 7/7 anonim ***** válasza:

Amit addig érdemes lehet tenni: a tudatosság, a jelenben levés gyakorlása. Arra gondolok, hogy amikor egy, az Ön számára nehéz érzés keríti hatalmába, megáll kicsit. Mielőtt reagálna, gondolja át, hogy mit érez, próbálja meg nevén nevezni az érzést. Csak azután reagáljon, ha azonosította a helyzetet, és meg tudja fogalmazni, hogy mit szeretne a másik felé üzenni. Valóban bántani akarom a másikat? Vagy lehet annyit mondani, hogy ne haragudj, most nem vagyok jó passzban, kérlek, folytassuk máskor a beszélgetést?


Másik szempont, hogy vajon miért gondolja, hogy ha kiderülne, hogy Ön mit érez, mit gondol, az elfogadhatatlan lenne a másik számára? Milyen tapasztalata van azzal kapcsolatban, amikor kimutatta az érzéseit? Természetesen mindnyájan igyekszünk (vagy legalábbis a legtöbben) jó oldalunkat mutatni, de az fontos szempont, hogy mekkora a szakadék a valós és a kifele megélt énünk között. Ha sikerül „megszelídíteni” az Önben lakozó érzéseket, a különbség is csökkenni fog.

2020. okt. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!