Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mik a messenger “zöld pöttyel”...

Mik a messenger “zöld pöttyel” kapcsolatban a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már rengetegen kérdezték előttem is, de úgy gondolom, hogy ez sokunk számára visszatérő kérdés. Mindenkit bosszant, ha látja azt a bizonyos “zöld pöttyöt”, átmegy az üzenet (kézbesítve van) és az illető még sem olvassa/válaszol rá...


Csináltunk egy tesztet egy barátnőmmel és a következőket tapasztaltuk, abban az esetben ha valaki kikapcsolja az elérhetőség mutatását (messengeren is és facebookon is), akkor:


1) a facebookon nem mutatja elérhetőnek sem telefononról, sem a böngészős verzióban sem. Még az új szoba funkciónál sem. (Ha valaki az elérhetőséget bekapcsolva hagyta, akkor a profilkép megjelenik az új szobáknál. Ez abban az esetben is igaz, ha mi magunk kikapcsoltuk ezt, de a másik fél nem.)


2) ha belemegyünk a messengerbe és ki van az elérhetőség kapcsolva, nem mutat online-nak minket.


3) ha ki van az elérhetőség kapcsolva és egy konkrét üzenetbe belelépünk, akkor mutat csak aktívnak, amíg az adott üzenetben tartózkodunk.



2020. okt. 11. 12:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt, hogy úgy volt ott a zöld pötty órákig, hogy be sem volt kapcsolva a gép.
2020. okt. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem nagyon használom a messengert.

Ha dolgozom (dolgoztam),én se néztem,válaszoltam,csak ha nagyon sürgős.Kétszer volt ilyen az elmúlt öt évben.

Mondjuk ismerőseim ezt tudják.

Én is magamból kiindulva tudok várni válaszra.

2020. okt. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Gyakorlatilag a zöld pöttynek semmi értelme 😁
2020. okt. 11. 13:12
 4/7 anonim ***** válasza:
Van értelme. Aki akarja kikapcsolhatja, ha nem akarja, hogy lássák, hogy fent van, ennyi az egész. Nekem mindig real-time-ban működött és most sincs vele gond.
2020. okt. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
61%

Sokat messengerezek, de sosem nézegetem, hogy ki elérhető. Szerintem ez a zöld pötty lesés kibszott szánalmas és rendesen fel tud kúrni, mikor valaki erre hivatkozva háborgat. Attól, hogy be van kapcsolva a gépem és megy a háttérben a fb valamelyik lapon, nem fogok automatikusan ráérni senkinek a szaros hasfájására. Ha annyira sürgős neki, majd felhív, ha pedig ír, akkor majd megvárja, ha arra járok és lesz kedvem meg kapacitásom neki válaszolni.


Engem folyamatosan elérhetőnek mutat egyébként, mivel a mobilom mindig wifin van itthon. Nyilván ha valaki ír nekem, arra is felpittyen és olyankor másnak is elérhetőnek mutat engem. Meg a gépemen is általában meg van nyitva a fb. Szerintem nem jelent semmit. És kifejezetten szánalmas, mikor valaki ezzel úgymond pórázon akarja tartani a másikat.

2020. okt. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is rendesen működik és másoknál is. De amúgy lexarom. Felnőtt ember vagyok; ha ráérek és érdekel a másik, vissza fogok neki írni, vagy ha mondandóm van neki, közölni fogom és ő is akkor válaszol, amikor akar, nem hisztériázom egy netes sátuszon.
2020. okt. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
64%
Azonnali törlést és tiltást kapott tőlem eddig mindenki, aki elkezdett háborogni, ha nem válaszoltam neki, miközben elvileg elérhető voltam. Én sem várom el, hogy azonnal válaszoljanak nekem. Magamból kiindulva simán előfordulhat, hogy valaki gyorsan belép mondjuk egy csoportbeszélgetést vagy facebookon valamit megnézni, aztán már megy is tovább a dolgára, vagy épp az a fajta ember, aki egyébként is egész nap a gép előtt ül és a 120 böngészőben megnyitott lapja között ott van a facebook is, miközben valami tök mással foglalkozik.
2020. okt. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!