Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy ne érezzem magam kellemet...

Hogy ne érezzem magam kellemetlenül, ha nemtudok hozzászólni egy beszélgetéshez?

Figyelt kérdés

Alapvetően nem vagyok egy kommunikatív ember, nincs életem, nem is volt soha és ráadásul (bár sok dolog érdekel, az átlagnál szélesebb látókörűnek tartom magam) velem bizonyos témákról képtelenség beszélgetni. Amiről tudok beszélgetni az kb. a munka, tanulás, karrier, egyéb hétköznapi élettel kapcsolatos dolgok, vagy egy kicsit intellektuálisabb témák.

Bulizni pl. soha nem jártam, talán egyszer-kétszer voltam életemben, de soha nem élveztem, így nincsenek ezzel kapcsolatos élményeim. Soha nem csináltam semmi hülyeséget vagy állatságot az életemben, egyszer sem. A kollégáim a minap elkezdtek beszélni erről a témáról, mindenki sorolta az ezzel kapcsolatos sztorikat, amik engem egyszerre untattak és töltöttek el irigységgel. Aztán engem is megkérdeztek, hogy mondják én is pár sztorit, ami velem történt... Na nekem egy ilyen kérdés az pár éve még kb. egyenlő volt a megsemmisüléssel. De még most is rendkívül kellemetlenül éreztem magam ebben a szituációban.


Hogy tudnék ezen változtatni? Hogy lehet egy hasonló helyzetet lereagálni? Egyáltalán miért zavarnak engem az ilyen és hasonló témák, mint a bulizás?



2020. okt. 13. 11:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Túl komolyan veszed. Miért nem lehet lazán csak annyit mondani, hogy bocsi srácok, de én nem tudok semmi ilyen sztorit mesélni magamról, unalmas vagyok :D

Azért zavar, mert te érzed úgy, hogy ez ciki, hogy ezért kevesebb vagy.

Pedig nem. Nem vagyunk egyformák. Ha viccesen adod elő, még ugyanúgy fognak rajta nevetni, mintha egy vicces sztorit meséltél volna elő.

2020. okt. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mintha engem írtál volna le. Én már elfogadtam így magam, ilyen vagyok. 🙂 Szerintem nincs ezzel semmi baj. Nem buliztam én sem, max 3szor, nem élveztem annyira és nem hiányzik az életemből. Ha valakinek pedig nem tetszik hogy ilyen vagyok, akkor az engem hidegen hagy.
2020. okt. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
#1 Hasonlóan reagáltam le, mert nyilván ez volt a legjobb, amit tehettem, de mégis kellemetlenül éreztem magam.
2020. okt. 13. 11:40
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

3: Nem kell kellemetlenül érezned magad. Nincs ebben semmi ciki.

Ez a saját bizonytalanságod. Másban is előjön? Máskor is gondolod, hogy nem vagy elég jó?

Vagy esetleg hiányzik/hiányzott egy jó bulis időszak? És az a baj, hogy te nem élted át ezeket?

2020. okt. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ket dolgot tudsz tenni:


1. Megmondod egyeruen, hogy sajnos nincs mit meselned, mert veled soha nem tortenik semmi.


2. Elkezdesz aktivabb eletet elni es majd lesznek meselnivaloid is.


Azert nem tortenik veled semmi, mert nem csinálsz semmit … hat igy negez meselnivalo elmenyeket osszeszedni. Talan mozdulj ki otthonról: menj ki a zoldbe csavarofni, vagy vegyulj el a cityben. Plazazz, ulj be egy kavezoba … rugj be egy kocsmaba.

2020. okt. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Más helyzetben/témával kapcsolatban is előjöhet, de talán ez a leggyakoribb.


Igen, hiányzik, hogy nekem nem volt ilyen időszakom, ugyanakkor szociális fóbiásként ez nem volt opció számomra. És valóban nem élveztem a bulikat vagy az emberi társaságot. Most sem. Mégis vágyom rá valahol mélyen. Ezért is érint kellemetlenül a dolog. Hát nem ellentmondás ez? 😌

2020. okt. 13. 11:47
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

De, eléggé ellentmondás, hogy nem élvezed, de vágysz rá :D

Egyébként nem kell buli a vicces, fura sztorikhoz. Sőt! Velem a legtöbb hülyeség az utcán történt, amikor mentem egyik helyről a másikra. Vagy közlekedésben, tömegközlekedésben.

2020. okt. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
19%

Szociopata vagy ez ennyire egyszeru.


Jarj el kirandulni, bringazni, kutyazni es szep lassan nyiss az emberek fele. Mindig vannak jo arcok akikkel szoba elegyedik az ember … szep lassan visszaszokhatsz a valos eletbe.

2020. okt. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#8 Elkerülő személyiségzavar a diagnózis. ☺
2020. okt. 13. 11:59
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért kérdezel olyan dolgot, amire te is tudod a választ. Frusztrált vagy, hogy nincsenek élményeid, ezért érint kellemetlenül. Olyan dologra vágysz, amire jelen állás szerint nem vagy képes, aztán szépen elnyomod magadban, aztán ilyenkor ez felszínre tör. Nem tudom próbálkoztál-e már terápiával, szerintem rád férne.
2020. okt. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!