Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hova tűnt a "fizető vendégért...

Hova tűnt a "fizető vendégért mindent" mentalitás?

Figyelt kérdés

Hol mindent? Semmit! Az alapvető tiszteletet se adják meg olyan helyen ahol 10-20-30ezret is ott keszultem hagyni

Hova tűnt az a mentalitas hogy ha lehet ne üldözzük már el a bőven tejelő emberkéket?


2020. okt. 21. 10:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%
Ha ennyire szeretnéd, hogy valaki fényesre nyalja a hátsódat, akkor a fenenagy pénzedért vegyél fel kifejezetten erre a feladatra valakit, aki garantáltan megteszi. Vendégként nem te vagy az atyaúristen, hogy a pénzedért körbelihegjenek téged.
2020. okt. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
Valószínűleg a beosztottak pocsék fizetést kapnak, utálják az egészet amit csinálnak, így nem igazán tudják abszolválni a "fizető vendégért mindent mentalitás".
2020. okt. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

valószínűleg le leszek pontozva.. dolgoztam kereskedelemben, és vendéglátásban is, de ugyanúgy programozóként.. mindenhol a legrosszabb a vevő/megrendelő volt általában..

a fizető vendégért mindent, és a vendégnek mindig igaza van dolog, a legegyoldalibb dolog, ami létezhet.. a dolgozót akár meg is lehet alázni, mert a vendégért mindent, persze.. a pult mögött is érző emberek vannak, sokszor rossz nappal, kedvvel, mert vannak problémái.. aztán hirtelen ha nem folyamatosan mosolyogsz úgy, hogy még a maszk mögül is átüssön, már egyből panaszkönyv, és főnökkérés.. néha azért el kéne gondolkozni a másik félnek is, hogy tizenx óra után hogy viselkedne ő a másikkal, ha néha ember csak azért kötekszik vele, mert épp rossz lábbal kelt..

2020. okt. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Velem minden étteremben mindig udvariasak voltak.

Hozzáteszem: én is az voltam mindig mindenkivel. A kérdezőnek is ezt tanácsolnám.

2020. okt. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
22%
Vendéglátásra gondolsz? Sajnos sok helyen már nem is dolgoznak a szakmát kitanulók, nem felszolgálók, hanem sokan csak egyetemisták, akik dolgoznak pár napot. Persze a kedvesség nem ezen múlik. De a szakma ismeretének hiánya sajnos nagyon látszik.
2020. okt. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%

A "fizető vendégért mindent" mentalitás megmaradt!

:)

DE CSAK a fizetés idejére korlátozódik!

Előtte/utána...?!?

2020. okt. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%

1. Nagyon sok és egyre több az ilyen vendég, mint te. "Van pénzem, ezért bármit megtehetek. Ha kell a pénzem nyeljél le nekem mindent."


2. Ahogy előttem is írták, ha kedves vagy, kedvesek lesznek veled is 98%-ban és abban az esetben van jogod reklamálni ha a maradék 2 %-ot fogtad ki.

2020. okt. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
22%

A legnegatívabb tapasztalat alapján.:

Ha csúcsszuper a szolgáltatások szintje,

ha kényelmes a szoba,szolgáltatások elérhetőek,

...akkor is "tiszteletlenek" lesznek!

Éppen azért,mert "ŐK" gondolják úgy,hogy -"Mit akar még ennyi pénzért?!?"

2020. okt. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
A fizető vendég is lehet hülye vagy közveszélyes. Mint pl ebben az esetben: [link]
2020. okt. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%

Én mindig udvarias vagyok a vendéglátósokkal és érdekes módon soha senki nem bunkózik velem, érdemes kipróbálni.

Ha fényesre akarod nyalatni a hátsód, akkor menj az USAba, ott még virul ez a kultúra, se szerencsére ahogy látom Európából kezd eltűnni ez a mocsok, alja mentalitás. Sose dolgoztam vendéglátásban, de ők is emberek, aszerint is kéne bánni velük. Nagyon helyes, ha nem tűrnek el mindent. Bunkó vendégből ezerszer többet láttam, mint bunkó pincérből vagy eladóból.

2020. okt. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!