Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A vakok tudnak álmodni?

A vakok tudnak álmodni?

Figyelt kérdés
Akik születésültől kezdeve vakok azok hogy tudják elképzelni a világot? Ez a kérdés már évek óta foglalkoztat.
2020. okt. 23. 11:34
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Ha azt nezzük hogy mi nem latunk 4 vagy 5 D ben es vakok vagyunk ilyen ertelemben, tudunk àlmodni ugyan?
2020. okt. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Bővebebn ki tudnád fejteni?
2020. okt. 23. 11:36
 3/10 anonim ***** válasza:
45%
Erre senki nem tud választ adni, még a vakok sem, mivel nem tudják mi az hogy "vizuális" inger. Agyhullám vizsgálatok szerint náluk is azonos elektromos tevékenység zajlik az agyban alvás során, de hogy ez "képszerűen" hogyan jelenik meg a képzetükben, erre nincs ember, aki válaszolni tudna.
2020. okt. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Te sem érzékeled az infravörös fényt, mágneses sugárzást, ultrahangot, hasonlókat, mégis gond nélkül álmodsz.



A vakok hangokat, illatokat, érzéseket álmodnak.


Én például az egyik álmomban képes voltam ultrahang segítségével tájékozódni a sötétben. Mivel az igazi jelenséggel semmi kapcsolatom sincs, ezért vizuális formában jelent meg. Csak a dolgok körvonalát láttam, minden zöld meg fekete volt, ilyesmik.


Lehet ők is álmodják a "látást", ha valaki nagyon vágyik rá, de pl hangon keresztül fog megjelenni az álmában.

2020. okt. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%

Földönkivüliek stb kröl nezegetek altalaban tanulmanyokat.


Elvileg ök ugy tudnak közlekedni hogy eleve nem 3D ben utaznak. Azaz teleportalnak simàn.


Ha 2 D ben élnénk sikban, akkor nem látnànk a 3D-t. Csak annak leképezését. mint pl amikor felkarikazunk egy répàt. Mindig annyit latnank belöle csak, ami a papiron van.


Azaz mivel 3D ben elünk es az agyunk csak ezt tudja lekepezni igy nem latjuk a 4 vagy 5D-s dimenziokat max azok kivetüléseit 3D be.


Azaz álmodni sem tudunk 4 vagy 5D ben.


Ahogy egy 2D - s palcikaember sem tud álmodni 3D ben.


A vakok is csak az ö szintjükön tudnak àlmodni

2020. okt. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Huh köszi sokat segítettél:)
2020. okt. 23. 11:48
 7/10 anonim ***** válasza:
47%

[link]


Itt elmagyarazza mit làt a 2D s ember a 3 D-böl

2020. okt. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom, hogy a vakok vizuális inger hiányában, tapintással tudják leképezni a körülöttük lévő világot. Biztos vagyok benne, hogy amit mi álmunkban _látunk_, azt ők leginkább tapintják, érzik a talpuk alatt, a bőrükön stb. A hallás, szaglás sokkal távolabbi élmény, nem olyan közvetlen. A látó emberek is úgy kezdik kicsiként a világgal való ismerkedésüket, hogy mindent megfognak, forgatnak, ütögetnek, megrágnak, nyalogatnak stb. Ezek után már ránézésre tudjuk egy csomó dologról, hogy milyen is lenne megfogni, hozzáérni, rálépni, a vakoknak meg ez a része kimarad.
2020. okt. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%

Persze, hogy tudnak. Ugyanúgy álmodnak mint bárki más, csak ők álmukban sem látnak (feltéve, hogy vaknak születtek), hanem ugyanúgy csak hangokat hallanak, tapintanak, ízeket éreznek, stb. mint ahogy a való életben.

Amúgy én nem vagyok vak, de álmomban én sem látok. Nekem is csak hangok, érzések, események maradnak meg az álmokból, képek nem. Szóval nem is értettem soha azt a kérdést sem, hogy "ti fekete-fehérben vagy színesben álmodtok", mert én például nem álmodok képekben egyáltalán. Felébredés után el tudom mesélni, mi történt az álmomban, de nem "láttam" belőle semmit, csak tudom, hogy megtörtént.

2020. okt. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%
Baba Vanga például egy vak látnok volt. Leírások alapján ő látott dolgokat. De a kérdés érdekes.
2020. okt. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!