Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nem tudok beilleszkedni egy...

Nem tudok beilleszkedni egy csoportba se?

Figyelt kérdés

Mi lehet az oka?


Sosem ment igazán ez a csoportosdi. Iskolai osztályokba se, igaz voltak ott ismerősök, de egyik osztályközösséget sem szerettem.


Majd jött az egyetemi, kollégiumi, egyéb diák közösségek. Ott sem ment, ők tök jól egymásra hangolódtak, nekem ez már nem ment, az elején még megy, utána meg már nem. Nem jártam el velük, kicsit untam is a közeget, meg azt a nagyfokú egymásra utaltságot.


Munkahely szinte ugyanez, azokkal vagyok jóban, akik inkább utálják, mintsem szeretik. Pl. munkahelyi rendezvényekre, közös sportolásra sosem hívtak meg. :D


A magánéletben is lazább társaságokban mozogtam, egy idegen tásaságba szinte soha nem ment a beilleszkedés.


2020. nov. 22. 14:24
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

Vannak ilyen fokozatok. Asszem a szorongas megy ilyenek csoportositasara.

Es abban van is ilyenröl szo hogy vannak azok a tipusok vagy szocfibia egyik vàlfaja, akik pár emberrel ugyan el tudnak lenni tudnak beszelgetni stb de magasab letszam eseten blokkolnak.


Ha megtalalom a cikket linkelem

2020. nov. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Megvan.igaz gyerekeknél olvastam. Szelektiv mutizmus alatt.


Azaz amikor a szorongas abban nyilvànul meg hogy a csalàdon vagy szorosabb közegén kivül másodlagos közegben (pl a suli) nem beszelget stb senkivel

Gyakran ki is közösitik.



Szoval a szorongàs egyik tünete lehet (egy a sokféléböl), a szelektiv mutizmus is(nem beszelet nem kontaktol stb), es azon belül van (de mss tüneten belül is lehet)szo ilyesmiröl amikor az elsödleges/masodlagos közeg közt(pàr ember pl baràtok vagy sok ember pl csapat) különbözö az egyén magatartasa

2020. nov. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tök jó megtudni ennyi év után, hogy szorongok. Mondjuk én nem érzem.
2020. nov. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!