Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Fekete vagy néger?

Fekete vagy néger?

Figyelt kérdés
hogy mondjuk négernek? vagy feketének? melyiket használhatjuk a közelükben?

2020. dec. 14. 20:35
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
75%
Fekete
2020. dec. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
59%
Azt hiszem, már egyiket sem. Afromagyar, vagy a fene tudja, most épp mit szabad mondani.
2020. dec. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Vagy mit lehet nekik/rájuk mondani?
2020. dec. 14. 20:37
 4/36 anonim ***** válasza:
84%

Ahogy a 2 mondja, jelenleg egyik se... :D

Az a baj, hogy szerintem ők maguk se tudják.

2020. dec. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
87%
Asszem most épp a "fekete" a pc, az afroamerikai már régóta nem, a néger meg sose nem is volt.
2020. dec. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
43%
feka
2020. dec. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
92%
A románoknál épp most volt valami focibalhé, ahol az edző vagy ki, lefeketézett egy játékost. Azért írta a 2,4, hogy jelenleg nem tudni :)
2020. dec. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az is igaz, hogy sokan nem merik már sehogy se használni, sőt, nem is mernek utalni a bőrszínre. Egy szállodában dolgozom Svájcban, nyáron történt, hogy jött a vendég a recepcióra, hogy a kolléganőm fénymásolt neki valamit, és azt szeretné most elkérni. A fénymásolatot (sok-sok oldalt) nem találtam, úgyhogy megkérdeztem, melyik kolléganő, mégis kit kell zaklatnom az üggyel kapcsolatban. Hát svájci (király, én vagyok az egyetlen külföldi, szóval ezt jól leszűkítette). Sötét hajú (mind sötét hajú). Alacsony (remek, még egy embert kizártunk). Vekony (mind vékony). Szemüveges. Na végre, megtaláltuk az illetőt, mindjárt fel is hívom, de mi a francnak nem mondta rögtön, hogy fekete, akkor egyből tudtam volna, kiről van szó.
2020. dec. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
72%

Múlt héten azért vonultak le a PSG - Basaksehir meccsről a csapatok, mert a román bíró negru(fekete)-ként hivatkozott az egyik játékosra.

Tekintve, hogy ezt nem sikerült tisztázni ott, abból ítélve feketeként nem szabad hivatkozni rájuk.

2020. dec. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
Amit a mai PC-mozgalom csinál, az durva, pedig én is rasszizmusellenes vagyok.
2020. dec. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!