Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Koliról tudtok nekem mesélni?...

Koliról tudtok nekem mesélni? Illetve lenne egy pár kérdésem is..

Figyelt kérdés

Jövőre megyek egyetemre, és biztos hogy kollégiumba kell mennem. Mármint ez nem probléma, de azért vannak olyan kérdések amik érdekelnek. Pl:

1. Ki lehet választani a szobatársad? Ha random osztanak be valakivel akkor beoszthatnak hozzád idősebbet? (olyat aki már x-edik évét kezdi)Mi alapján rakják össze a szobatársakat?

2. Ha pl négyen vagytok egy szobában, az mennyire "zavaró"?Én könnyen alkalmazkodó személyiségnek mondom magamat, de ez ugye majd nagyban függ a szobatársaktól is.

3. Nagyobb ünnepekkor mennyire ürül ki a koli? Van aki ott marad?

4. Nagy általánosságban mennyire tiszták, rendezettek a kolik? (itt tudom hogy minden koli más és más, de szívesen meghallgatom személyes tapasztalatot is)

Én legjobban Szegedre vagy Pécsre szeretnék menni, de Budapesten a Pázmány vagy Károli is vonz. Ha ezekkel a kolikkal van tapasztalatotok, tudnátok véleményt mondani? Személy szerint legszívesebben olyan koliba mennék ahol azért lehet rendesen tanulni,vannak bulik is, de azért nem az a legbulisabb hely.

+ezeken felül szívesen meghallgatok akármilyen tapasztalatot.



2020. dec. 14. 21:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hello!


Lehet miközben írom a választ már valaki válaszol, de legalább több véleményt kapsz. 😅


Szóval egyrészt a lakótársat a legtöbb koliban (nálunk legalábbis így van Szegeden) ki tudod választani beköltözés elött, amikor kitöltöd a kolijelentkezést. Ha nem írsz be senkit, akkor ahol van hely, oda raknak be (első évben én sem tudtam, hogy hova menjek, ezért megkérdezték, hogy melyik szobába szeretnék menni). Idősebbekkel is összerakhatnak, attól sem lesz semmi baj, jó fejek voltak velem is, nekem is volt már gólya szobatársam, és tök jól kijöttünk.


2.) Ez tényleg szpbatárs függő, hogy hogyan tudjátok megbeszélni a dolgokat, hogy ki mikor szeretne tud tanulni meg ilyenek, érdemes tényleg egy-két dololgban megállapodni "szabályokat kitalálni", hogy tudjátok mihez tartani magatokat, persze nem kell ilyen véresen komolyan, hoyg kiírsz egy szabályzatot, vagy nem tudom.


3.) Hétvégente sokan hazamennek, de akkor is lehet találni társaságot mi is (covid előtt), hétvégente összejártunk az ottmaradt ismerősökkel, vagy együtt tanultunk, vagy buliztunk, vagy elmentünk valahová, ünnepekkor is ki szokott, ugye karácsony környékére haza kell menni, mert szén szünet van, és kikapcsoljá egy hétre a fűtést, ilyenkor csak az marad, aki tényleg nem tudja megoldani, de sztem nem lehet kellemes a hideg (vagy ilyenkor a minimálisan fűtött) koliban ottmaradni azzal a maroknyi emberrel.


4.) Viszonylag tiszták, tényleg koli függő, de nálunk naponta volt takarítás, és ha nem is egy 4 csillagos szálloda szintű, de rend volt, a szobában ugye meg nektek kell megoldani a takarítást a szobatársakkal, oda nem megy be a takarító.


Én amúgy pont Szegedre járok egyetemre, nem tudom, melyik koli érdekel jobban. A Károlyi bulizósabb, de ott is lehet tanulni (van külön tanulószoba is, meg kolikönyvtár, van számítógépes szoba is, de pókerszoba is 😂🤣), a zenészeknek meg külön zongora terem is. Ehhez hasonló a Hermann is, de ott elvileg könnyebb tanulni. Van még az öthalmi is, ott külön ilyen lakások vannak ott van egy "lakásra" külön konyha, meg fürdő, és ott egy ilyen lakhelyiségben laktok 3-an, de ez a koli van a legmesszebb mindentől, a kijutás sem egyszerű, főleg este, amikor ritkábban járnak a buszok, gyalog pedig másfél óra a belvárostól.


Ezek amúgy a karközi kolik, nem tudom, hogy milyen szakra szeretnél járni, de nálunk pl. az orvosisoknak, meg a jugyusoknak illetve az etszk-soknak azt hiszem van saját kolijuk, ezeken kívül pedig vannak a szakkolik, ahol jobban tudsz tanulni, kevesebb a buli (jóval) és oda nehéz bekerülni/bentmaradni, mert ott nézik az átlagodat is, és plusz órákat kell felvenned a koliban (tehát a koliban tartanak egy tárgy előadását, és ugyanúgy vizsgázol abból is, mint a többi tantárgyból), húhh nem tudom, mit írjak még, ha van még konkrét kérdésed, arra könnyebb válaszolni.

2020. dec. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ!

Én valószínűleg a bölcsészkarra megyek(pszichológia)

A Károlyiról én is hallottam hogy elég bulizós, de ahogy így mondod a Hermann jól hangzik. Meg az öthalmi sem lenne rossz, de mondjuk a távolság engem is zavar egy kicsit. Azt szeretném kérdezni hogy az öthalmiban vannak bulik vagy nem nagyon?

Amúgy várom meg a további válaszokat:D

2020. dec. 14. 23:04
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az öthalmiban is szokott lenni néha - ahogy ismerőseim mesélték, de ott jóval kevesebb, inkább a városba jönnek be ők is bulizni, de volt pl. közös főzőcskézés a károlyisokkal, meg egyéb közös programok is. Igazából, tanulás szempontjából az a legjobb, mert kint van mindentől, tehár nyugi van, meg csend, de tényleg kívül esik mindenen, bár, ha az a helyzet, hogy mondjuk távoktatás, de bent lehet lenni a koliban és nincs nyitva semmi bulizós hely (remélem, azért ilyen már nem lesz és vége lesz ennek az egésznek), akkor aranybánya lehet, mert kényelmes, nyugis, ott van mellette egy auchan, praktiker, meg még pár nagyobb üzlet a közelben.
2020. dec. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!