Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit lehet válaszolni a "Mi...

Mit lehet válaszolni a "Mi újság XY városban?" kérdésre?

Figyelt kérdés
Más városból származó rokonok találkoznak, és a legtöbb ezzel a semmit mondó kérdéssel jön, amire semmi extrát nem lehet válaszolni. Nyilván nem a város vezetésről akar hallani, de igazából rólam se, csak egy sablon mondat, talán még általánosabb, mint a "Hogy vagy?".

2020. dec. 23. 14:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
-Hát, tudod a szokásos. Miért hallottál valamit?
2020. dec. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ugyanaz, mint nálatok!

Az emberek készülnek az ünnepekre és remélik, hogy a jövő év már jobb lesz. És ti hogy vagytok?"

2020. dec. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem pont karácsonyra gondoltam, de azért tetszik mindkét válasz.
2020. dec. 23. 14:32
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem is várnak erre komoly választ.

"Élünk, éldegélünk, ahogy sikerül. És a Mariska néni hogy van? Fáj még a térde?"

Utóbbi 2 mondat tetszőleges névvel és tetszőleges betegséggel vagy életeseménnyel behelyettesíthető. Pl. ha esküvő volt, "Hogy tetszik neki a házasélet?" Vagy meg lett már a macskája?"

Lényeg, hogy rögtön kérdezz vissza valami elterelést!

2020. dec. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%

"Minden jól megy."

De igazából az ilyen rokonokkal,akik nem is kíváncsiak rád egy kicsit sem,azokkal nem érdemes tartani a kapcsolatot. Persze ez egy picit mellékes,de legalább meg lehet spórolni erre a kérdésre a választ:D

2020. dec. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha őszinte az érdeklődése, akkor manapság leginkább el lehet mondani, hogy rengeteg üzlet, vendéglátóegység végleg lehúzta a rolót. Szerintem jó téma. Nálunk új hidat adtak át... mindig vannak új érdekes, a város életét befolyásoló történések... de nyilván többsége nem okoz katarzist, meg éppen pont olyan, mint az ország túloldalán.


Ha meg csak bájcsevej, mert nem bírja a csendet, akkor nyugodtan odébbállhatsz. Az is bunkóség, ha valaki csak azért is erőlteti a beszélgetést, még ha semmi értelme sincs.

2020. dec. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%

A boltok nyitva, a kocsmák zárva.

vagy

Sok az autó, szennyezett a levegő.

vagy

A jómódúak jól elvannak, a szegények nélkülöznek.

vagy

A tarhonyát már elvetették, mostanság a kekszet kapálják.

2020. dec. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért jók az ilyen kérdések, mert bármit lehet válaszolni rá. Érdekes, hogy van, aki szerint erre nem lehet válaszolni.

A "minden rendben"-től kezdve ami eszedbe jut aktualitás, ami épp foglalkoztat, bármivel kapcsolatban, vagy poénnal is le lehet ütni, ha pl. az időjárástól kezdesz el beszélni. Igazából attól függ, ki kérdezi. Ha zavar, hogy ilyen általánosságban kérdez, akkor meg elkezdek valami olyanról beszélni, amire biztos nem gondolt, és utána majd pontosít, ha akar.

2020. dec. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Engem is jol megfogtak màr ilyennel.

Elmentünk masik városba baràtom haverjaihoz, füvet tekertek, meg meséltek egy rakat sztorit haverokrol etc, engem elöször láttak (én is öket), meg sem tudtam mukkanni, annyira nem volt közöm ahhoz amibe csöppentem, azaz semmihez, (nem füvezek, nem az én haverjaim, a városukban sem lennék alapbol, ha a baràtom nem vitt volna el, nekem teljesen más sztorijaim vannak mint nekik, egy teljesen más vilàg vagyok, nem birom a raszta hajat sem amugy, mindenki sràc volt, egy lány sem volt jelen rajtam kivül,stb)

Elvoltak elspanoltak,én kezdtem unni igy gondoltam körsétálok, kinézek az ablakon milyen a város,erre az egyikük felémfordult és bevágta a kérdések kèrdését hozzám cimezve. Mi ujsàg xy városban? Kb 6 sràc nézett rám egyszerre és csend. És és gözöm nem volt mit lehet erre kinyögni. Baràtom mentett ki vmi poénnal.


Szoval javaslat: tereld a témát humorosan akármire.

2020. dec. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

*és persze öket sem a város erdekelte, meg a politikai helyzet meg a vendeglato egységek meg a forgalom.

Ez a kérdés nem is arrol szol.

2020. dec. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!