Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ezt hogy mondjam el?

Ezt hogy mondjam el?

Figyelt kérdés
sziasztook, transzneműnek érzem magam mert fiú létemre ha nincsenek itthon a szüleim sminkelem magam titokban, felveszem néha anyu ruháit és képeket csinálok. Hogy mondjam el a szüleimnek hogy transznemű mő vagyok ha a szüleim ha látnak valakit aki transz akkor szídják őket hogy a fiú maradjon fiú a nő meg nő sokszor undorítónak tartják és ezt nyilvánosan is kifejtik. Elkezdtem növeszteni a hajam és ezt azzal indokoltam hogy festeni szeretném majd, mindig is nőies voltam, nőies az arcom az alakom a szemem a szám szép formás fenekem van. Hogy mondjam el a családomnak, a barátaimnak, mit tegyek ha elmondom és nem úgy reagálnak ahogy azt kéne mit tegyek? Nem bírom elfogadni hogy nem az vagyok akit látni akarok hogy legyek, emiatt még öngyilkossági kísérleteim is voltak de nem történt meg amit akartam. Most hogyan tovább?

2021. jan. 16. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Ha ennyire elítélik ezt a családod, akkor én csendben maradnék és csak akkor közölném velük, amikor már elköltöztél otthonról..:(
2021. jan. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 harminezer oxigén ***** válasza:
85%

Szia!


bocs első, reakció: "fú baszdki" ha tényleg így érzel akkor az első a pszichológus, ha van rá lehetőség akkor az iskola pszichológus, ha nincs akkor a körzeti pszichiátria kérj időpontot. Nem támadásból mondom. hidd el, az orvosokat köti a titoktartás, ha nincs közvetlen veszély és elmúltál 14 (szerintem te még e körüli vagy) akkor a szüleid sem tudják meg. De ezt meg kel beszélni valakivel. mint mondtad a szüleid negatívak ebben a témában, ha tényleg nem fogadnak el annak aki vagy akkor is még rájuk leszel utalva 18 éves korodig, sőt még utána is pár évig. de ezt kezelni kell. ha tudsz akkar költözz el olyan környezetbe ahol ez nem a"annyira" bántó neked, pl. pályaválasztás után kollégiumba vagy rokonokhoz.


Niki

2021. jan. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm hogy válaszoltatok ilyen hamar, igen van iskolapszihológus de benne nem nagyon bízok de alapból anyu azt akarja hogy járjak pszihológushoz mert kicsit túl nagy az önbizalmam és ő ezt nem bírja a környezetében pedig amúgy semmi nincs ebben na mindegy ez más téma, , sajnos voltak konfliktusok a családban de nálam a szokásosnál is nagyobb ugyanis még fiatalabb koromban folyamatosan bántalmazott egy családtagom, így feljelentettem és kiskorú bántalmazás miatt lecsukták, kb innen kezdődött az ami van, a testvéremmel egy házban lakunk és szüleimmel de a testvlremre rá se bírok nézni mert ő is nagyon sokat bántott fizikailag és ez sokááig nyomot hagyott bennem de most már nem érdekel kb másfél éve rá se nézek, szüleim szerint haragtartó vagyok pedig megvan rá az okom és így még boldog is vagyok hogy senki nem bánt nem tép meg és nem üt belém akkorákat hogy a hátgerincem egy része megrepedjen mert megtörtént és nem csak ez, még tv-t is "dobott" a hátamra ekkor nagyon kicsi voltam és ez a nagyon nagyon régi bazinagy nagyon nehéz tv esett rám és azóta háti problémákkal kűzdök így ebből az okból kifolyólag is voltak öngyilkossági kísérleteim. A kollégium számomra sajnos nem opció mert olyan barátaimm vannak itt akiket soha nem akarok itthagyni vagy elveszíteni mert rengeteget sírtam ugye mikor bántottak és ők voltak azok akik szerettek és megnyugtattak nem a szüleim mert megrepedt a hátgerincem erre még mindíg a testvéremet édesgették én pedigg ott álltam remegve sírva és nem tudtam megmozdulni mert úgy fájt a hátam szóval a mai napig vannak konfliktusok és emiatt sem akarom itthagyni a barátaimat mert hiába maradhatunk barátok, ha nincs aki egyből feljön hozzám a szobámba megölel és segít ezeket elfelejteni és ezek után rettegek bármit is szólni arról hogy más vagyok és nem akarok több bántást kapni mert én így élni képtelen vagyok
2021. jan. 16. 22:52
 4/5 harminezer oxigén ***** válasza:
100%

Ez akkor sem egészséges. Szerintem mielőbb lépned kell és menny el egy pszichológushoz/ pszichiáterhez még mielőtt késő lenne. Hidd el sokat fog segíteni.


Niki

2021. jan. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
rendben már voltam időpontbeutalásra és már jövőhéttől online lesz a pszihológus
2021. jan. 20. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!