Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Éreztétek már ezt?

Éreztétek már ezt?

Figyelt kérdés

- hogy mindenki meg van vezetve körülöttetek,

- hogy a legtöbb embernek nincsen személyisége

- hogy a legtöbb ember ostoba és középszerű

- hogy szinte mindenki egoista (pedig ego nélkül könnyebb élni.)

- hogy csak az számít, hogy ki kivel jár, hány emberrel feküdt le.



2021. jan. 17. 11:37
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
40 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Elég furcsa társaságod/környezeted van....
2021. jan. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Elég szomorú ez...
2021. jan. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nekem ezek a tapasztalataim az emberekről.
2021. jan. 17. 11:45
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Jobban meg kellene válogatnod kikkel vesze körbe magad.
2021. jan. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
Cseszheti! Mind ilyen 😀
2021. jan. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem pontosan ugyanezt éreztem, de nagyon hasonlókat:


"Hogy mindenki meg van vezetve körülöttetek" - Ezzel kapcsolatban azt látom, hogy különböző pártok gyakran használnak sablonszövegeket. A pártok hívei pedig ezeket ismétlik, mantrázzák. Szerintem bárkinek bármilyen véleménye lehet, csak az idegesítő az, amikor szinte teljesen ugyanazokkal a szavakkal, kifejezésekkel mondják el. Látszik, hogy ugyanazokat a műsorokat nézik, az ott elmondottakat ismétlik. Hangsúlyozom, hogy bárkinek lehet bármilyen véleménye, csak járjon utána a dolgoknak, nézzen meg számos forrást stb.


"- hogy a legtöbb embernek nincsen személyisége" - szerintem személyisége mindenkinek van, csak ezeket nagyban befolyásolják a társadalmi elvárások, a média és más kulturális aspektusok. Tömegtermelésben gyártanak ruhákat, így külsőre sok ember nagyon hasonlóan öltözködik. Mindig vannak divatok, amiket felkapnak. Mindezek a hobbikra, szabadidős tevékenységekre is igazak.


"- hogy a legtöbb ember ostoba és középszerű" - Én igyekszem senkit sem megvetni, és mindenkinek megadni a tiszteletet. Vannak olyan emberek, akik nálam többet tudnak, vannak olyanok is, akik keveset. Az, hogy az emberek különböző képességekkel bírnak, szerintem, mindig így volt, meg valószínűleg így is marad. Ha elolvasol különböző korszakokból néhány regényt, akkor látod, hogy ugyanezek az emberi tulajdonságok ugyanígy megvoltak 20-100-200-300 évvel ezelőtt is.


"- hogy szinte mindenki egoista (pedig ego nélkül könnyebb élni)" - Ezeket a jelenségeket kidomborítják a közösségi oldalak. Például mindenki csak olyan képeket oszt meg magáról, amin tökéletesnek tűnik. Holott nekik is vannak rosszabb napjaik, csak ezt nem tárják mások elé. Korábban valószínűleg ezt az egoizmust azért nem lehetett érezni ennyire, mert nem voltak ezek a közösségi felületek, ahol mindig az arcodba tolják, hogy másnak éppen mennyire jó, meg ő mennyire menő.


"- hogy csak az számít, hogy ki kivel jár, hány emberrel feküdt le" - van egy ilyen jelenség is. Olvastam egy cikket arról, hogy a felnőttfilmek gyártói általában 12-17 éves fiúkat céloznak meg, holott elvileg ezek 18+ tartalmak. Mivel úgy nőnek fel a gyerekek, hogy nagyon korán nagyon durva szexet látnak, így az ingerküszöbük is megnövekszik. Egyre durvább tartalmakra indulnak be. Megjelenik a közösségi média, ahol mindig tökéletes embereket ábrázoló képeket látunk, ez is emeli az ingerküszöböt.

2021. jan. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez leginkább a fiatalokat érinti. Náluk működik a csorda szellem. Önáló felnőtt személyek esetében nem tapasztalom.
2021. jan. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

- hogy mindenki meg van vezetve körülöttetek - Nem

- hogy a legtöbb embernek nincsen személyisége - Nem

- hogy a legtöbb ember ostoba és középszerű - Nem

- hogy szinte mindenki egoista (pedig ego nélkül könnyebb élni.) - Nem

- hogy csak az számít, hogy ki kivel jár, hány emberrel feküdt le. - Igen

Fönt a nemet jelöltem.

2021. jan. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%
Csak te vagy helikopter?
2021. jan. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!