Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Vendégségben elvárás levenni...

Vendégségben elvárás levenni a cipőt?

Figyelt kérdés
Én sosem vetetem le, olyan kényszeres kínos az egész. Az egész lakásban kő van, úgyhogy könnyű takarítani.
2021. jan. 19. 16:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
nálunk se kell, de ha én megyek valahová és megkérnek erre, akkor természetesen leveszem.
2021. jan. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Ahogy a fogadó kéri. Alapvetően leveszem, mert még az is plusz munka, ha a követ kell felmosni, vagy söpörni, mintha csak zokniban lennék bent.
2021. jan. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Én mindig mondom, hogy ne vegyék le, de hiába. Másnál én is leveszem.
2021. jan. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

Olaszországban nem illik ilyet kérni. Nagyon utálom.

Ők a saját otthonaikban se veszik le egész este, csak amikor fürdeni és aludni mennek. Tehát hazamegy mindenki délután, kora este mh-ről, iskolából és úgy marad estig.

2021. jan. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%
Illik megkérdezni. Ha a vendéglátó se mászkál bent utcai cipővel, akkor a vendégnek se kéne. Főleg egy lakásban. Fura lenne, ha vki a koszos csizmájával végigjárná a lakás. Többszintes házaknál szokott úgy lenni, hogy lent cipőben vannak. Emeleten, ahova vendégek nem mennek, meg cipő nélkül.
2021. jan. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%
Magyarországon elvárás. Automatikusan leveszem, csak akkor nem, ha megkérnek rá, hogy ne vegyem.
2021. jan. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
29%
Van vendégpapucs és olyan nylon kámzsa cipővédő. Vegye csak le, vagy a kutyaszaros cipőjével lépne a szőnyegemre, meg a bőrökre? Csak a medve egy autó ára volt!
2021. jan. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%
Én meg azt nem szeretem, amikor azt mondják, ne vegyem le, és mondjuk elmegyek wc-re, és a fürdőszobában a fürdőszobaszőnyegen taposok a kinti cipőmmel, meg a wc előtti kis szőnyegen...minden családtagomnál, barátomnál leveszem a cipőmet, és én is elvárom. Rossz belegondolni, hogy amivel a tömegközelekedésen, a tömegben, mocsokban, sárban, kutyakakiban gyalogol valaki, utána azzal megy be a lakásba, és belekeni esetleg a szőnyegbe. Így se győzünk takarítani, olyan por van mindig mindenhol, mi lenne, ha cipőben lennénk...?
2021. jan. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
7%
Nem. Akikkel kapcsolatot tartok, azok hozzám hasonlóan a mélygarázsban szállnak be a luxusautóba és ott is szállnak ki, tehát nem kell az utcán járniuk. Ha szegényebb ember jönne hozzám, akkor már más lenne a helyzet, de olyanokkal nem járok össze. A személyzet tagjai persze alapból cipőt cserélnek és fertőtlenítik magukat, mikor szolgálatba lépnek.
2021. jan. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
49%
En mindig megkerdezem, nem zavar ha le kell venni, az sem, amikor igen. Amennyiben hozzam jon vendeg. A takaritast mindig ugy intezem, hogy pont azutani napra essen, igy nalunk nem kell levenni a cipot, de a legjobb baratom ahhoz van szokva, hogy leveszi, igy amikor csak o jon inkabb kitakaritok elotte, hogy levehesse.
2021. jan. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!