Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egy email miatt elővesznek...

Egy email miatt elővesznek valakit rágalmazás miatt?

Figyelt kérdés
Megfenyegettek vele.
2021. jan. 21. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kinek küldted és ki akar téged megvádolni rágalmazással?
2021. jan. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Túl kevés információ...
2021. jan. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Ha az e-mail fogadója feljelentést tesz, elképzelhető hogy a másik felet megkeresik, mit/hogyan mérlegelnek ilyenkor, azt nem tudom.

Ilyen ügyekben azt olvastam, hogy névtelenül kell feljelentést tenni, még ha konkrét név is szerepel az adott levélben, mert egyrészt az eljárás fogja kideríteni ki írta, másrészt pedig ha valaki konkrét személy ellen tesz feljelentést, de kiderül: valójában nem ő volt, akkor ő is léphet jogilag, hogy a feljelentéssel megvádolta a másik fél.

2021. jan. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

A rágalmazás az rágalmazás, ha rágalmazás.:)

Ráadásul te még írásba is adtad, így tökéletesen bizonyítható.

2021. jan. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Fsms ***** válasza:
53%

hányan kapták meg a levelet?


"A rágalmazás vétségét követi el, aki valakiről más előtt a becsület csorbítására alkalmas tényt állít vagy híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ"


Azaz ha csak neki külted az nem rágalmazás.

ne aggódd túl magad, max kapsz egy kis pénzbüntetést, de ez sem túl valószínű.


Azt irod, hogy megfenyegettek, ennek inkább egy kis zsarolás szaga van, főleg ha ezzel kéynszerítenek. Készíts hangfelvételt etc. hogy tudd bizonyítani a fenyegetést. Lefeljebb ellenkeresettel élsz, a zsarolás jóval súlyosabb, mint a rágalmazás.

2021. jan. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5, A rágalmazás vétségét követi el, aki valakiről más előtt a becsület csorbítására alkalmas tényt állít vagy híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ"


Akkor is rágalmazás, ha valakit jogerősen elítélnek mondjuk csalásért, és én azt tovább mondom? Vagy csak akkor rágalmazás, ha nem is ítélték el, de én mégis azt állítom róla?

2021. jan. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!