Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért kényszerítik rám, hogy...

Miért kényszerítik rám, hogy eldöntsem, hogy mit gondolok a világról és hogy milyen életet éljek? Miért kényszerítik rám, hogy szabad legyek?

Figyelt kérdés
Mélységesen felháborít, hogy köteleznek rá, hogy eldöntsem milyen vallásban higgyek, milyen nézeteket valljak, milyen életem legyen, hogy éljem az életem, milyen legyen az életmódom stb.! Nem akarok szabad lenni, a szabadság, egy undorító dolog. A szabadság miatt vannak háborúk, forradalmak és rengeteg borzalom! Talán az lenne a legjobb, ha az intelligens emberek, egy csoportban, mindenre és mindenkire kiterjedő totális hatalmat gyakorolnak és ez a csoport mondaná meg, hogy mi a jó és mi a nem jó, mert az emberek túl buták ahhoz, hogy eldöntsék, önmaguk, hogy mi a jó és mi a rossz. Nem akarom hogy legyen véleményszabadságom és azt sem, hogy én döntsem el mi a jó és mi a rossz. Én simán lennék egy ilyen rendszer fenntartója, akár a fegyveres erő, akár valamilyen tanács tagjaként, akár valaki másként, aki segíti ezt az elvet megvalósítani teljes mértékben a gyakorlatban is. Talán az lenne a legjobb, ha mindenek élén egy teljhatalmú, totális, újonnan kinevezett, zseni császár vagy vezér állna és ezek a magas intelligenciájú emberek befolyásolnának mindenkit és a legtöbb hatalom azonban az ő kezükben központosulna. Én teljesen mértékben hagynám, hogy ők befolyásoljanak és megmondják hogy éljem az életem. Minden embert totálisan megfigyelnének és korlátoznának, ezáltal nem követne el senki hibát, nem lennének háborúk, nem lennének rossz dolgok.

2021. febr. 4. 19:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak egy alca, valojaban olyan vilagban elunk, amilyet te is leirtal.
2021. febr. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
A legjobb az lenne, ha mindenki totálisan egyenlő lenne és már a gondolatom is fentről irányítanák, azok, akik nálunk okosabbak.
2021. febr. 4. 20:00
 3/26 anonim ***** válasza:
56%
Te vagy az,Viktor? :)
2021. febr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
89%
Viccnek gyengusz, komolynak szomorú. Semmi kincsért nem mondanék le a szabadságról - noha az igaz, hogy sok szenvedéssel is jár. Mégis.
2021. febr. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Viktor liberális, az elképzeléseimhez képest. Szerintem ez a legjobb elv szerintem. Hatott rám Friedrich Nietzsche, Morus Tamás és még sok más filozófus is.
2021. febr. 4. 20:07
 6/26 A kérdező kommentje:
Még Engels gazdaságelmélete is, miszerint, kizárólag, a felső réteg birtokolhatja a teljes gazdaságot és ott sincs szabadság. Én akár ingyen is lemondanék róla.
2021. febr. 4. 20:09
 7/26 anonim ***** válasza:
96%
Ebből nem lesz világuralom
2021. febr. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
48%
Hát közel állunk ahhoz, amit leírtál. És egyébként mindig is csodáltam, hogy léteznek ilyen szolgalelkű, élettelen, emberszerű entitások, akiknek tényleg ilyen beteg az agya, mint neked. Mi értelme lenne egy olyan életet leélni, mint amilyet te leírtál? Annál már tényleg a halál is jobb.
2021. febr. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Ez szerintem egy remek filozófiai irányzat, amit leírtam, mert ezzel a legtöbb szörnyűséget meg lehetne előzni. Sok filozófus osztozott a véleményemen.
2021. febr. 4. 20:14
 10/26 anonim ***** válasza:
79%
Szerencsére te is csak egy filozófus vagy, nem egy diktátor
2021. febr. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!