Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért ennyi kegyetlenek és...

Miért ennyi kegyetlenek és felszínesek a felnőtt emberek is? Miért ítélik meg a másikat a külsejéről?

Figyelt kérdés

Rengeteg bántás ér még 20+ évesen is a bőröm miatt. Sajnos nincsenek rendben a hormonjaim és időnként elég pattanásos tudok lenni. Szedek gyógyszert, kezelem, egy kicsit jobb, de nem tökéletes.

Sajnos regeteg bántás ér miatta, sok nő megemlíti, hogy kezdjek vele valamit, nem szép, sminkeljek stb. Érdekes, ezt csak nőktől kapom meg.

Persze aki tudja, hogy betegség miatt ilyen, az már nem bánt miatta, de nem kezdhetem azzal a beszélgetést, hogy ja bocs, képzeld azért ilyen a bőröm mert...

Miért ennyire felszínesek az emberek?


2021. febr. 9. 14:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

Miért nem tanultad meg ennyi idő után kezelni ezeket a beszólásokat? Miért nem hagyod figyelmen kívül?

És nyugodtan megmondhatod nekik, hogy hormonproblémád van.

2021. febr. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Sajnos nem igazán tudom helyén kezelni az embereket, de ez majd megér egy másik kérdést is.

Én senkibe se kötök bele külső adottságok miatt, nekem ezért ennyire érthetetlen a dolog.

2021. febr. 9. 14:50
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Mi az, hogy miért ítéljük meg a másikat a külső alapján? Ez egy természetes jelenség az embereknél/állatoknál. Lehet következtetni pl. az egészségügyi helyzetére, ami párválasztásnál nagyon fontos (reprodukció miatt).
2021. febr. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
Én ekcémás vagyok.Jelenleg nem látszik,mert kezelem kenőccsel és folydékkal.Ez sajnos olyan bőrbetegség ami nem múlik el örökre,életem végéig kezelnem kell.De amikor még nem,akkor a meleg levegő hatására bevörösödött,hideg levegő hatására pedig elkezdett hámlani a bőr a homlokomról nagyon,és a szemem és orrom közötti részen kevésbé.Régen szégyelltem,lelkileg is megviselt,aztán rájöttem hogy nem kell emiatt rosszabbnak éreznem magam.Amikor néztek és beszóltak,ezek főleg a nagyképű beképzelt,magukat tökéletesnek gondoló emberek lehettek,hogy:Mi van veled,fúj,leprás vagy?!Én nyugodtan közöltem,hogy:Nem,ez ekcéma,betegség,bőrbetegség,ilyen a bőröm sajnos tőle.Erre ők,hogy:Mi van?Betegség?AIDS-es vagy bammeg?Hozzám ne érjél,takarodjál még a közelemből is,mert rádverek egyet!Erre válaszként:Az nem lenne helyénvaló,mert akkor te is elkapnád,tudatlan fa..!Volt aki csak nézett,mire mondtam hogy:Szeretnéd tudni,hogy mi bajom van?Erre ő:Nem,nem érdekelsz.Mire én:Akkor ne nézzél,hanem inkább tedd össze a két kezed és örüljél,hogy neked nincs ilyen problémád!
2021. febr. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
folyadékkal
2021. febr. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Igen, utolsó, sajnos én is átérzem:( Azért mert nekik nincs ilyen hibájuk sokszor felsőbbrendűnek érzik magukat.

Nekem meg sok más jó adottságom van mégsem nézem le azt, akinek azok nincsenek meg.

2021. febr. 9. 15:15
 7/15 anonim ***** válasza:
73%

Elképesztő, hogy milyen sok a lelkileg gyenge ember. Én tinikoromban két éven keresztül szenvedtem az akne legsúlyosabb formájával, amiről egy képet be is linkelek majd a válaszom végén. Sokan mondták, hogy ronda vagyok, undorító, meg ragyás, viszont sosem sértődtem meg, nem esett rosszul. Ha tudod magadról, hogy csúnya a bőröd, akkor miért lep meg, ha valaki ezt a szemedbe mondja? Megkaptam a ragyás becenevet, amit gimiben végig használtam is.


Így nézett ki az egész arcom két éven át:

[link]

2021. febr. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Az enyém hálaégnek fele ennyire se gáz, de akkor is bánt!

Pont ezért bántó, mert tudom és így mégjobban belémsúlykolják.

Észrevettem ha sminkben vagyok, mindenki dícsér, nélküle meg leszólnak. Hát rohadt felszínes emberek vannak :D

2021. febr. 9. 15:18
 9/15 anonim ***** válasza:
86%
6.:Akkor legalább te belülről tiszta vagy,velük ellentétben.Ez a tulajdonság amúgyis sokkal ritkább,és sokkal fontosabb mint a külső szépség.
2021. febr. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%

9

Köszönöm. Azóta már persze elmúlt a problémám, hála az isotretinoinnak. Így visszatekintve sem volt hatalmas gond, még csajom is volt közben. Mostanra már szebb a bőröm, mint a lányok többségének smink nélkül.

2021. febr. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!