Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért keverik össze az udvaria...

Miért keverik össze az udvariasságot a kezdeményezéssel?

Figyelt kérdés
Egyáltalán milyen illemszabályokat lehet félreérteni?

2021. febr. 18. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok ilyen helyzetet elképzelni normális emberek közt. Viszont az is igaz, hogy manapság annyi tuskó ember van, hogy egy normális emberi viselkedést nem csoda, ha félreértenek. Azért csak számítana a kontextus is.
2021. febr. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hmm, teljesen általános szituációkra gondolok, mint mondjuk megtartani az ajtót vagy ha valaki leejt valamit és a másik felveszi. Apróságok, amik jól esnek az embereknek, azonban nincs semmiféle hátsószándék mögöttük.
2021. febr. 18. 17:03
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az első válaszoló is erre gondol. Bár ezt én sem tudom elképzelni max az egyik barátnőm jut eszembe aki 15 évesen halálán volt mert nem volt pasija ezért fűbe fába szerelmes lett. Meg talán nekem is volt ilyen 12 éves koromban😄 Egy normális felnőtt embernél szerintem ez már nem fordulhat elő hacsak nem ennyire elkeseredett.

Plusz ezt nyomják a nyálgép filmekben is hogy" ahh micsoda férfi hogy felveszi a szegény esetlen védtelen diáklány elejtett könyveit"

2021. febr. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Pedig az ismerőseim között nagyon gyakran előfordul, hogy valaki előreengedi őket a villamoson és onnantól indul a fantáziálgatás, hogy vajon miért. Pedig felnőttek már.
2021. febr. 18. 17:44
 5/6 anonim ***** válasza:
93%

Férfiként tapasztaltam ezt, komolyan, bár ez inkább az elismerésre vonatkozik, nem az ilyen ajtó meg hasonlóakra, ezért már nem is igazán teszek elismeréseket, mert közeledésnek veszik.

Volt, hogy az egyetemen írtam egy tanárnak egy elismerő levelet és megkértem (fiatal és még hallgató Ő is, férjes, gyerekes nő), hogy felkészítene-e a továbbiakban a tantárgyból, legelső alkalommal úgy rám mozdult, hogy lefagytam és nem tudtam, hogy mit csináljak, rettegtem a következményektől, nem szerettem volna belemenni, ha elutasítom akkor pedig megtud szivatni, úgy csináltam, mintha nem tudnám és nem érzékelném a jeleket. Próbált szivatni, de nem sikerült neki, mert jól jött nekem a covid és hogy online voltak az órák. Vannak ilyen féreg jellemek, ezekhez nem szeretnék közel kerülni, inkább spórolok ezekkel az elismerésekkel és azoknak mondom, akik közel állnak hozzám és fontosak számomra, akikről valóban tudom, hogy értékes emberek számomra.

2021. febr. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, engem is sokszor félreértenek. Alapvetően kedves vagyok, közvetlen és mosolygós. Képes vagyok bárkivel 1 perc után megtalálni a hangot és viccelődni is. De ez nem azért van mert bármit is akarok a másiktól, pusztán ilyen a természetem. Ezen meg nem nagyon tudok változtatni.
2021. febr. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!