Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy kéne válaszolni a ,,Hogy...

Hogy kéne válaszolni a ,,Hogy vagy?" kérdésre különböző szituációkban?

Figyelt kérdés

Nekem annyira kellemetlen szokott lenni ez a kérdés, lepereg előttem az életem szinte, és elkezdek gondolkozni, hogy hmmm hogy is vagyok én? :D De aztán meg elkezdek stresszelni, hogy milyen hülye vagyok, hát nem is az érdekli, hogy konkrétan hogy vagyok, csak ilyen általános dolgokat kell mondanom. De akkor meg az a bajom, hogy nagyon nehéz ilyen dolgokat találnom. Például nemrég találkoztam a városban egy ismerősömmel. Egésznap ügyeket intéztem egyébként, nem is a legsikeresebben, szóval nem is volt olyan jó kedvem, meg rohantam is össze-vissza. Ilyen helyzetben, ha azt mondom, ami van, az panaszkodásnak tűnik. De ennél kevesebbet nem tudok mondani, a szituáció leírása meg általában túl személyes, most is úgy nézett a csaj, mintha nem erre lenne kíváncsi. Hogy én ügyet intézek. De akkor mire? Mert nincs benne annyira a nyelvünkben, hogy i'm fine, thank you, and you?, szóval gondolom, nem egy köszijólt várnak, hanem azért mégiscsak kéne mondanom valamit.

Amúgy az lett a taktikám, hogy ilyen helyzetekben igyekszem én megkérdezni először, hogy hogy van a másik, és ahogy ő válaszol, úgy válaszolok én is.

Lehet, kicsit túlgondolom ezt a kérdést, de tényleg annyira utálom, amikor csak így megkérdezik, hogy mizu meg ilyenek. Sokszor egyébként más emberek beszélgetéseit figyelem/hallgatom, és próbálok ellesni kifejezéseket meg mondatokat, amik olyan általánosan hangzanak, és én is be tudom építeni a beszédembe. Sajnos, nekem nem jön olyan természetesen, mint másoknak, viszont, ha nem próbálom fejleszteni ezt a képességet valahogy, akkor örökre ilyen kis kínos jelenség leszek. :(



#beszédkészség #szociális képesség
2021. febr. 19. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Minden fasza
2021. febr. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Metionin ***** válasza:
96%
Attól függ ki kérdezi, ha nem haver, hanem pl. munkahelyen olyan ember akiről tudom hogy nem érdekli ha épp pl. fája a fejem, annak azt mondom hogy köszönöm, jól. Felületes ismerősöknek is. A barátoknak viszont mondom hogy hú nem jól, tök szar napom volt. Aztán ha érdekli elmondom bővebben, ha nem nem. A mizura amúgy allergiás vagyok, arra következetesen azt válaszolom hogy semmi.
2021. febr. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 he84 ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek veled kérdező, én se szeretem ezt a "hogy vagy?"-ozást. Én úgy hallottam anno, hogy angol nyelvől ered, ott nagyobb híre van ennek, gyakoribb jelenség ez Amerikában és Angliában, illetve bárhol, ahol angol nyelven beszélnek. Azért nem szeretem, mert sajnos a legtöbb esetben egy nem őszintén érdeklődő kérdés, hanem egy álszent, csak udvariasságból mondott amolyan 2. fajta burkolt köszönés, nem több. Ugyanis valóban legtöbb esetben nem őszinte érdeklődést jelent, hogy valóban hogy van a másik. Eléggé fura, hogy akkor minek kérdezik. Én főleg angolul tapasztaltam ezt, azon belül is főleg a neten (például multiplayer-n belül), magyar közegben nem annyira. De egy ideje már van egy saját válaszom az ilyenekre, ami eléggé közömbös. Ez pedig az "as usual", vagyis "ahogy általában". Akár ezt is alkalmazhatod kérdező. De ha valakiről tudod, hogy valóban érdekli hogy vagy, például egy barát, főleg ha egy régi barát az illető, vagy mondjuk egy családtag, akkor persze őszintén mondd el neki. Ám mielőtt még az "as usual"-t kitaláltam, előtte többször vagy nem válaszoltam az ilyen kérdésekre, vagy őszintén mondtam nekik, hogy csak udvariasságból nem kell, mert tudom hogy sok esetben nem őszinte érdeklődés a kérdés, vagy rákérdeztem hogy valóban őszintén érdekli-e hogy vagyok. Volt aki jól reagált rá, volt aki rosszul.
2021. febr. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%
Minden mas nyelvben ez a koszonessel egyenerteku formasag, es senki nem szeretne megtudni ra a komplett valaszt.
2021. febr. 20. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 he84 ***** válasza:
Ha így is van 4-e4s válaszoló, akkor is megtévesztő és helytelen. Minek kell egy másik fajta 2. köszönés, ha egyszer ott van már előtte szokványos, egyértelmű köszönésnek a szia, a helló, vagy az üdv? Érthetetlen, fura és erőltetett.
2021. febr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!