Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az én hibám, hogy nem tartozom...

Az én hibám, hogy nem tartozom sehová vagy csak a körülményeké? 19F

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jövőhónapban 19 éves leszek és nincsen baráti társaságom. Sosem volt. Szüleimnek nincsenek barátai, az oviból senkivel sem jártam egy általánosba. Itt eléggé szorongtam, nem sikerült beilleszkednem a végére sem. Valahogy nem voltam egy hullámhosszon a többiekkel. Volt pár haverom, de szinte csak internetes barátságok voltak ezek. Középiskolában pedig egy olyan osztályba kerültem, ahol senki sincs jóban senkivel úgy igazán. Lassan 19 éves vagyok és még sosem voltam buliban, házibuliban. Sosem voltam baráti sütögetésen, iszogatáson. És annyira irigy vagyok, úgy sajnálom, hogy nekem ez kimarad az életemből.:( Van még rá esély, hogy egyetemen találjak ilyen társaságot? Vagy az már ritka?
2021. febr. 22. 01:27
 1/9 anonim ***** válasza:
10%
A te hibád, igen.
2021. febr. 22. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
Talán nyitnod kellene a világ felé.
2021. febr. 22. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem a te hibád, csak így alakult. Akkor lenne a te hibád, ha egy kiállhatatlan ember lennél, de mivel voltak internetes barátaid, tuti nem erről van szó. Egy elviselhetetlen embert a neten is hamar lepattintanak, ott sem barátkozik az olyannal senki.

Igazából még nem vagy lemaradva a nagy barátságokról, nagyon fiatal vagy. A bulizások meg az egyetemen lesznek majd igazán, csak legyél nyitott a körülötted lévő emberek felé. Arra gondolj mikor bekerülsz az új közegbe, hogy ők még nem ismernek, olyannak fognak megismerni amilyennek mutatod magad. Tiszta lappal indulsz.

A gyerekkori barátságokkal úgyis az történik hogy szétnőnek a felek, mindenki rengeteget változik mire felnő, tök más lesz az érdeklődési körük, teljesen más emberek lesznek. Egyetlen gyerekkori barátommal sem maradt meg a kapcsolatom mert másfelé vitt minket az élet.

2021. febr. 22. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%

3

Eléggé egyszerű a képlet. Neten nem a saját személyiségedet adod. Ezért butaság chat alapon ismerkedni, olyankor a gondolataidat tömörítened kell, hiányzik a hangsúly, az irónia/szarkazmus nem egyértelmű, röviden nem helyettesíti a valódi, IRL szocializációt.

2021. febr. 22. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én mindig magamat adom. Barátságokat is kötöttem már online, amiket aztán átültettünk a valóságba, és a jelenlegi páromat is online ismertem meg. Egyik sem lepődött meg hogy milyen vagyok élőben, mert ugyanolyan voltam mint online.
2021. febr. 22. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha a kérdező csak interneten tud barátkozni, a való életben nem, akkor nyilván nem adja önmagát. Az más, ha alapból nincsenek problémáid, az internetet pedig csak egy lehetőségként használod ki. De csak interneten szocializálódni nem lehet.
2021. febr. 22. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%

#4 esnek igaza van.


Ugyanilyen vagyok mint a kérdező csak egy kicsit más tulajdonságokkal. A lényeg, hogy interneten mindenki a legjobb, legaranyosabb embernek ismert meg akivel bárki barátkozna, de amikor élőbe ismerkedtem akkor mindenkitől megkaptam, hogy egy bunkó paraszt vagyok.

Bár néhány lánynak bejöttem a gimiben annak ellenére, hogy vagy 660x megrígattam őket a taplóságom miatt de sosem tudtak lepattani rólam. Élvezték, hogy gyalázom őket.

2021. febr. 22. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én nem úgy fogalmaznék, hogy a te hibád, hanem, hogy rajtad múlik.

Nem lehet a körülményekre fogni, azonban az, hogy a szüleid sem barátkoznak senkivel, sajnos előre vetítette ezt. Egyrészt örökölted a természetüket, másrészt nem láttál jó példát a társas kapcsolatok kiépítésére, ápolására.

Egyetemen is találhatsz társaságot, de valahogy dolgoznod kellene magadon, különben ugyanúgy elszállnak azok az éveid is magányosan.

2021. febr. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben az esetben inkább a körülményeké. Az én szüleim idősebbek, mikor megszülettem akkor már annyira nem jártak össze senkivel sem vagy csak nagyon ritkán és ugye az egész családban, a baráti társaságokban mindenki idősebb volt nálam, nem nagyon voltak velem egykorúak. Az óvodában, általánosban és gimiben nekem is inkább csak lazább barátságok alakultak ki és ezek közül megmaradt pár, de azért nem az igazi. Akikkel igazán jóban voltam mind elköltöztek az ország másik felébe vagy külföldre, ideig-óráig a neten tartottuk a kapcsolatot, de abbamaradt. Az iskolán kívül pedig nem tudtam hol barátokat szerezni, mert vidéken éltünk és a focin és a kocsmán kívül nem volt semmiféle szabadidős lehetőség, szakkör, közösségi hely vagy akármi. Az egyetemről pedig szintén csak ilyen haveri ismerőseim vannak. Nálunk nem túl barátkozós a társaság, már harmadévesek vagyunk és még mindig mindenki csak azzal áll szóba akivel az első napon együtt jött vagy összekeveredett (pl. osztálytársak voltak, egy városból jöttek stb.), a legtöbb ember le sem ül más mellé vagy akár nem is köszön. A legtöbb beszélgetés is max. az egyetemmel kapcsolatos, a szakestre és semmiféle egyetemi programra sem jár senki, nincsen jegyzetcsere vagy közös tanulás, szóval elég fura. Eleve minden órán másokkal vagy, valaki nem jár be, valaki megbukik, valaki otthagyja stb., nehéz megismerni, megkedvelni valakit vagy kapcsolódni valakihez. Szerintem még a koliban lehet jobban ismerkedni, de nekem eddig olyan szobatársaim voltak, akikkel jó formán nem is találkoztunk annyira más volt az időbeosztásunk (más karon tanultunk). Valamint közös érdeklődés kapcsán lehetne még barátokat találni, ha van olyan program, ami érdekel. Szóval én 22 vagyok, de igazából nincsenek igazán jó barátaim, nem nagyon élek társasági életet, mert nem is igazán látom annak a lehetőségét. Úgy értem, hogy szerintem nagyon nehéz normális kapcsolatokat kialakítani, ha az valakinek nem jön csak úgy, természetesen.
2021. febr. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!