Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Csak szerintem viselik jobban...

Csak szerintem viselik jobban a gyászt a városban lakók?

Figyelt kérdés
És miért?
2021. febr. 22. 22:50
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Mi alapján gondolod ezt?
2021. febr. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Indokold meg
2021. febr. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Több idejük van vásárolni? több helyre tudnak elmenni? jobban szocializáltak? nem tudom soha nem voltam még városi, de nem hinném hogy könnyebb lenne nekik
2021. febr. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen egyénfüggő.Valamint az sem mindegy, ki halt meg.
2021. febr. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Régen,amíg otthon laktam falun megviselt,ha egy ismerős meghalt,mert felfújták,drámai volt. Amióta Sopronban élek nem annyira rossz. Persze szólnak,hogy ő meg ő meghalt,de már nem voltak a mindennapjaim része, évek óta nem láttam őket. Most is tudok 3 embert,akit ismertem. Sajnálom,de ennél több nem megy. Ha otthon laknék napokig gyásztéma lenne,ami szerintem nem egészséges,hogy ennyire belemászunk más halálába,mert falu és muszáj tudni mikor,kivel,hogyan, hol halt meg.. Városi környezetben sokkal könnyebb elfogadni ezt.
2021. febr. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Hát, egy csöppnyi faluban nem igazán lehet úgy járni egyet, hogy közben ne botolj a temetőbe, szóval igen. :)
2021. febr. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Városban nincs az az elvárás mint falun, hogy egy évig jajveszékelj látványosan, járj gyászban mert különben megszólnak. Hogy belül mi van, ahhoz meg senkinek sincs köze. A külsőségek meg csak az olyan elmaradottabb helyeken fontosak.

És nincs olyan munkahely se ahova a gyászod látványelemeit bevihetnéd, mert magánügy.

2021. febr. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Metionin ***** válasza:
100%
Szerintem csak a körítés nagyobb falun vagy kisebb városban, szokás hogy mivel mindenkit ismernek, tudják is hogy kinek halt meg valakije, nézik hogy pl. meddig jár feketében, a temetésre is van aki csak azért megy el mert nézni akarja hogy pl. hányan voltak, milyen koszorúk voltak stb. Ha valaki netalán el mer menni vidámabb helyre pl. kirándulni úgy hogy épp van nemrég meghalt rokona, pletykálnak hogy na ez is nagyon gyászol! Városon eleve nem is ismernek annyian, mész az utcán és nem fogják tudni hogy te épp gyászolsz, nem várja el senki hogy ne merj mosolyogni csak mert jaj mitszólnak hiszen most halt meg xy. Belül ettől függetlenül az ember ugyanúgy a maga módján éli meg a gyászt. Én azért mondanám hogy városban könnyebb, mert legalább a könnyeidet leső marinénivel meg hasonlókkal nem kell foglalkozni, eleve csak egy kisebb kör tud róla egyáltalán hogy gyászolsz.
2021. febr. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A gyász egy lelki folyamat, ami nem a lakóhelytől függ.

Az igaz, hogy falun nagyobb a felhajtás, az ismertség, de ez nem maga a gyász.

Szóval a kérdésre válaszolva, nem viselik jobban a gyászt a városban lakók.

2021. febr. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!