Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan szedjem össze magam ?

Hogyan szedjem össze magam ?

Figyelt kérdés

20 eves fiatal ferfi vagyok.

Az van,hogy ugy erzem semmire sem jutok a jovoben.Masodeves egyetemista vagyok penzugy es bank szakon.Keves baratom van,baratnom meg nincs.Meg a jogsit sem voltam kepes megszerezni (mert nem volt ra penzem).Kihagytam ,hogy dolgozni sem dolgozok,tudom ez is szegyen. Ugy erzem 5 ev mulva vagy akar 10 ev mulva,egy szar melohelyen dolgozo leszek,haverok es baratno nelkul.. jah es ugyanugy szuloknel fogok lakni.. Szoval? Hogyan szedjem ossze magam ?



2021. febr. 24. 19:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha kevés barátod van, az még nem föltétlen baj, csak akkor azok tényleg barátok legyenek. A barátnő problémát is kiküszöbölheted nagyon egyszerűen: keress magadnak barátnőt! A jogsi is megoldható, végy erőt magadon, menj el dolgozni, rakd félre a pénzt, és abból mingyá állni is tudod magadnak a jogsit.
2021. febr. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemre jársz, de tőlünk kérdezed, hogy szedd össze magad...

Hogy vettek fel?

2021. febr. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyjából ugyanígy éreztem magam én is a te korodban, most 29 vagyok. Az volt a rémálmom, hogy egy unalmas, szürke melóban égek ki.

Ki kell próbálni több dolgot, keress olyan témákat, amik érdekelnek és amikkel esetleg tovább mehetnél később - akár saját vállalkozásban vagy alkalmazottként. Olvass mondjuk minnert, ott rengeteg ötletet találsz azzal kapcsolatban, hogy mit tanulj és mivel foglalkozz. (Van fb csoportja is, ahol kérdezhetsz, tanácsot kérhetsz.) Nem egyetemi szintű vagy okj-s képzésekre kell gondolni, hanem önképzésre, könyvek olvasására, videók, podcastek hallgatására. Az egyetemi évek nagyon jók arra, hogy belekóstolj, beletanulj egy vagy több szakmába, próbálkozz vállalkozással vagy alkalmi melókkal, mert még nem kell élesben teljesítened és rögtön eltartani magad.

Én az első diplomám után kihagytam egy évet, és több dologban is kipróbáltam magam, aztán visszamentem mesterképzésre, és volt diákom meg ösztöndíjam, és még két évet nyertem kísérletezésre. A mesterek többsége egy vicc, rengeteg szabadidőd van mellette.

Ajánlom még a Re-fact podcastet is (magyar nyelvű), ami azzal foglalkozik, hogy milyen tendenciák várhatóak a következő években, hogy működik most a világ. Egészen más perspektívába helyezi a jövőképed. Az egyetemen ilyen felkészítést nem kapsz. Tele van az internet ingyen elérhető információkkal, élj vele, használd a fejed, legyél kreatív! (Egy hibába estem bele, bedőltem a több tízezer forintokért hirdetett kurzusoknak, amik kész megoldásokat kínálnak - de valójában bármilyen téma érdekel - ingyen is fogsz róla találni egy csomó dolgot.)

A nyelvre feküdj rá, bármerre is mész, az angol szerintem kelleni fog. Jobban, mint egy jogsi. Amíg nem tudsz fenntartani egy kocsit, felesleges azon aggódni, hogy nincs jogsid.

2021. febr. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bankarkent sz.rra keresed msgad es rengeteg emberrel ,nokkel kerulsz kapcsolatba!!

Ugyh tsnulj csak! Az az elso. Aztan lesz zseton jogsira.

2021. febr. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, rengeteg dolog van még az életben a pénzen, a barátokon, a barátnőkön és a munkahelyeken kívül. Ne érts félre; a barátok nagyon fontosak, a pénzt kevésbé tartom annak...


Összességében az a meglátásom, hogy a legtöbb ember csak bizonyos dolgokra fókuszál az egész életében, és amikor időszakosan ezek elérhetetlenné válnak számára, vagy nem hozzák meg azokat a várakozásokat, amiket hozzájuk fűzött, nem tud másban örömöt lelni, mert fel se merül benne a gondolat, hogy lehetséges...


Mmm, a pesszimizmus sem segít; ha valami el fog szaródni, attól nem lesz jobb, ha a "mát" is azzal töltöd, hogy e felett borongsz.


Egy kielégítő, tartalmas élet - sok bölcsességet és önismeretet igényel, emellett perspektívákat, megfelelő gondolkodást; nem természetes állapot.

Mellesleg, a legtöbben tettetik a boldogságot, belül csöndben szenvednek és a sötétségben tapogatóznak - emiatt se ess kétségbe. Sajnos, a vagyon, meg a párkapcsolat nem garantált depresszió-űző - ne legyenek illúzióid, ez koránt sem ilyen egyszerű. Ne törjön le a gondolat sem; nem a munkahelyed vagy és nem is az, amit a volt osztálytársaid gondolnak rólad az osztálytalálkozón.

2021. febr. 26. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!