Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Amúgy ez máshol is így szokott...

Amúgy ez máshol is így szokott menni?

Figyelt kérdés
Orvosi egyetemen (SOTE) szóró években vagyunk, mi most pont negyedévben és én ebben a félévben csúsztam másik 2 csoporttársammal együtt. A csoportnak tárgyfelvételkor feltűnt hogy 3 taggal kevesebben vagyunk, viszont egy szo nélkül elment minden csoporttag felette. Semmit nem érdeklődtek felőlünk.Hogy melyik vizsgánk nem sikerült, esetleg mi a helyzet velünk. Azért mégis, volt már precedens arra is hogy valaki egészségügyi probléma miatt ment passzívra. Ez más helyeken is ennyire magát adja hogy ha valakik csúsznak a csoportból akkor csak felszívódnak és onnantól kezdve senkit nem érdekelnek a csoportjukból? Azért 4 év nem kis idő együtt

2021. márc. 5. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, ez a csoporttárs azt jelenti hogy kb minden gyakotok együtt van? Akkor furcsa mindenesetre. Nem hiszem, hogy mondjuk ezért elkezdenék egy egyetemi ismerősömre, hogy mi van, akivel jóban vagyok, az meg úgyis elmondaná magától mi a helyzet, és nem így tűnne fel. Igaz, BME-n nálunk tök random volt, hogy kivel vagy együtt egy-egy órán, ahogy éppen felvettétek, szóval ezt a csoporttárs-dolog nem is annyira működik, mert van egy csomó szaktársad, akiket kb ismersz névről-arcról, meg jellemzően van egy szűkebb kör, akikkel jóban vagy, de lehet, hogy teljesen máskor jártok órákra egy idő után :D
2021. márc. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mi mindig együtt voltunk 4 éven át
2021. márc. 5. 20:53
 3/8 A kérdező kommentje:

Én nem fogom magamtól beírni a csoportba hogy miből buktam értelemszerűen

Mivel senki nem kérdezte gondolom nem érdekli őket hogy mi van velünk

2021. márc. 5. 20:55
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én passziváltam a mostani félévemet és én is így jártam :D Egy kisebb létszámú szakon vagyok harmadéves, ahol mindenki ismer mindenkit és pláne a szakosodás óta a szakiránynak megfelelően ugyanazokkal az emberekkel vannak az óráink. Ugye már a tárgyfelvételkor is egyértelműen látszott, hogy nem vettem fel a tárgyaimat és később sem jelentem meg az órákon, nem is említettem korábban a szándékom senkinek mert későn döntöttem el... a kutya nem keresett meg, hogy amúgy mi van velem, élek-e még. Nem azt vártam, hogy majd mindenki megrohamoz és mindenki keres, hiányol stb., mert nyilván tisztában vagyok vele, hogy nem én vagyok a világ közepe. Ugyanakkor őszintén szólva azért picit meglepett és rosszul esett. Mégis 5 féléven keresztül együtt tanultunk, szinte minden nap találkoztunk, sokakkal elég sokat beszélgettünk is, eljártunk kávézni és ilyesmi. Jó, nem voltunk világraszóló barátok az összes szaktársammal, de azért azt gondoltam, hogy ennél jobb a kapcsolatunk.
2021. márc. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4/4-es válaszoló

Dettó! Teljesen átérzem, ugyanígy vagyok, mint te

És megdöbbent

2021. márc. 5. 21:55
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

Én a másik oldalon vagyok. Kis létszámú csoport, nagyjából ismertük egymást, bár csak egy félévnyi időnk volt, abból is csak pár hónap jelenléti.

Láttam, hogy kik nem vették fel a tárgyakat, de egyikükre sem írtam rá, mert egyrészt hülyén jön ki, ha ráírok valakire aki kibukott, olyan, mintha 1.dicsekednék a szinte kitűnő félévemmel vagy 2. őket piszkálom, tulajdonképpen semmi közöm hozzá, és valószínűleg nem is szívesen beszélnek róla. És annyira nem is alakult ki ezekkel a konkrét személyekkel szorosabb kapcsolat. Csak láttam benne potenciált.

Aztán elég hamar ki is léptek a csoportos beszélgetésből, ezután pedig nyilvánvalóan nem kezdtem rájukírogatni.

Természetesen, ha olyanról lett volna szó, akivel gyakrabban beszéltem, akkor nem így tettem volna.

Végülis a te helyzeted azért eléggé más, 4 év az nem 2 hónap.

2021. márc. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem is, a társaitok jóérzésből nem akartak zavarba hozni titeket. Feltételezték, esetleg megalázónak éreznétek a kérdezősködést-elég nehéz amúgy is feldolgoznotok, hogy a többségnek sikerült, nektek meg nem.

Legalábbis remélem, hogy ez van, és nem a ma szokásos felszínesség tombol. Az orvosira azért kimondottan értelmes emberek járnak, még akkor is, ha nem végzik el. Ha nem lennének átlag felettiek, akkor be sem jutnának.

2021. márc. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én másodév végén csúsztam anat miatt. Akivel jóban voltam/vagyok, ők érdeklődtek és amúgy is tudták, hogy mi van. Engem bántott , hogy olyanok kezdtek írogatni direkt ilyenkor, akikkel amúgy semmi kapcsolatom sem volt.

Miből buktál meg ?

2021. márc. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!