Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Visszavágjak, vagy elengedjem?

Visszavágjak, vagy elengedjem?

Figyelt kérdés

Fiatal felnőtt koromban nem voltam jó állapotban sem egészségügyileg, sem lelkileg. Még rosszabbá tette a helyzetet az, hogy bántottak az emberek, közülük sokan nem voltak tisztában a problémáimmal, de voltak, akik igen, és még úgyis lenézően, lekezelően viselkedtek velem. Például az osztálytársaim az iskolában kapott eredményeimet illetően, mások a nőknél való sikertelenségem miatt.


Azóta eltelt sok-sok év és megváltozott a helyzet. Jól lettem egészség terén, sokat fejlődtem és még fogok is, elkezdtem sportolni, egyetemet végeztem, jó munkahelyeim lettek, most pedig már sokat is keresek. Azok közül, akik lenézően beszéltek velem, sokaknak a havi bérük az én heti fizetésemmel tud csak versenyezni. És még mindig csak huszonéves vagyok.


Van bennem frusztráció, mérgesség, hogy megmutassam az ilyen embereknek, akik sérelmeket okoztak nekem, hogy tessék itt van, elértem egy pár dolgot, és ő hol tart ehhez képest... sehol. Szívesen vennék elégtételt. De van ellenérzésem is ezt illetően. Talán túlságosan visszatetsző. Lehet, hogy jobb, ha nem mondok semmit, a tettek önmagukért beszélnek.



2021. márc. 25. 19:01
A kérdező szavazást indított:
Az ilyeneknek meg kell mutatni, vegyék észre magukat
Ne mondj semmit, amit látnak magáért beszél
Ne foglalkozz ezzel a témával, engedd el teljesen
22 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ők a múltad. Nem kell velük foglalkozni. Ne várd hogy csodálkozzanak, hogy neked hogy megy vagy hogy nem. Ennyire nem kell és nem is szabad, hogy fontosak legyenek.

Te csak élvezd az életed és ne pazarold az energiád arra, hogy csak gondolsz is rájuk.

2021. márc. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem annyira a múltam. Az emberek elég nagy részével bizonyos időközönként újra és újra összehoz a sors.
2021. márc. 25. 19:07
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Ha visszavágsz, semmivel sem vagy különb tőlük. Ők kihasználták az akkori gyengeségeidet ilyen-olyan formában. Ha most visszavágsz, te szintén kihasználod az ő gyengeségeiket. Akkor végül is ugyanaz vagy mint ők, nem igaz?
2021. márc. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
16%
Egyszer élünk, az élet pedig rövid, szóval pusztítsd el őket! A morálfetisisztákra pedig ne hallgass. Mindketten tudjuk, hogy ha nem teszed meg, akkor életed végéig bánni fogod, hogy hagytad magad.
2021. márc. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Akkor lennék ugyanolyan, ha én ezt tenném az olyan gyengébbel, aki nekem semmit nem ártott. Ilyet nem tennék.

De "szemet szemért"-elv alapján aki tett valamit, talán megérdemelné visszakapni.

2021. márc. 25. 19:10
 6/14 anonim ***** válasza:
28%
Jól mondod. Adj nekik!
2021. márc. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ők már régen elfelejtették, hogy mit tettek. Ezeket a sebeket, csak te viszed magaddal. Ha most visszavágsz, nem fogják összekötni, hogy ez azért van, mert régen mit mondtak, tettek. Dolgozd fel és engedd el! Legfeljebb, ha szóba kerül utalj rá, de ne kezdj el kérkedni.
2021. márc. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
8%

Vagj vissza 😉 hagy erezzek ok is !

Es nem, nem sullyedsz a szintjukre.

Ok ok nelkul tettek, te okkal.

Ennyi erovel ha valaki nekem tamad egy kessel es en lelovom akkor lesullyedek a szintjere? Am legyen😂

2021. márc. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Pazarlod az energiád és majd arra gondolsz hogy ó ezt is meg azt is még mondanom kellett volna.

És te sem tudod, hogy mit vágnának még a fejedhez.

De nekem (és megjegyzem ez az én személyes meglátásom) úgy tűnik, hogy csak megerősítést vársz arra, hogy olyan legyél mint ők.

2021. márc. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%

A 8. válaszolónak:

Azért jegyezzük meg, hogy ezt nem tudjuk biztosan. Hisz tegyük fel a kérdező sose bántott meg senkit(akár akarat nélkül) lehet neki úgy tűnt, hogy semmi rosszat nem csinált. Viszont lehet a másik félnek bántó volt csak nem szólt róla.

Valamint azt se tudjuk, hogy nekik anno mi zajlott az életükben. Hisz a kérdező sem mondott el mindenkinek mindent. Lehet ők se.:l


ugyszint első vagyok 😅

2021. márc. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!